Yankeesi Działdowo w Urzędzie Marszałkowskim – Radość po historycznym awansie

Baseballisci klubu Yankees Działdowo wraz z trenerem Zdzisławem Ziółkowski i Prezesem Zbigniewem Młodawskim w dniu 13 listopada byli gośćmi Pani Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Anny Wasilewskiej oraz Pani Dyrektor Departamentu Sportu Alicji Ruteckiej. "Powodem" wizyty Yankeesów był ich  historyczny sukces odniesiony dla sportu województwa warminsko-mazurskiego- zwycięstwo w Centralnej Lidze Baseballu i awans do I ligi krajowej Sukces tym ważny bo w pokonanym polu zostały ekipy m. in. z Warszawy, Wrocławia, Osielska, Bełchatowa, Łodzi.

 

11 lat potrzeba było by Yankeesi , którzy po drodze zdobywali czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski młodzików, kadetów i juniorów awansowali do rozgrywek seniorskich. W rozmowie z paniami: Anną Wasilewską i Alicją Rutecką zawodnicy, trener Zdzisław Ziółkowski i Prezes Klubu Zbigniew Młodawski mówili o problemach współczesnego sportu, rozwoju dyscypliny na Warmii i Mazurach, sukcesach na arenach krajowych i międzynarodowych. Od wielu już lat baseball włączono do systemu współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego, powstało  wiele klubów szkolnych, baseball jest w programie Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego i jest dyscypliną sportu rozwijającą nie tylko sprawność fizyczną ale także wymaga logicznego myślenia ,bo jest grą strategiczną.

Pani Marszałek i Pani Dyrektor otrzymały od zawodników koszulki Yankees oraz koszulkę specjalną dla Pana Marszałka Jacka Protasa, piłki baseballowe z autografami zawodników, a kolei same wręczyły upominki z życzeniami sukcesów w I lidze. Trener Yankeesów Zdzisław Ziólkowski zaproponował, że jeden mecz ligowy Yankeesi zagrają dla mieszkańców miasta Olsztyna jeśli znajdzie się miejsce na jego rozegranie.

Zawodnicy, którzy uzyskali awans do I ligi:

Maciej Lipiński , Paweł Karbowski , Radosław Myśliński , Dawid Jurkowski , Maciej Wróblewski , Karol Gulczyński , Eliasz Draszkiewicz , Bartosz Gajtkowski ,Radosław Reluga, Robert Mątowski , Mateusz Roda, Jakub Rydel , Marcin Morawski- Coach Manager Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}yan14{/AdmirorGallery}

Foto: Alicja Nadolna, Z.Z.

Ciepłe słowa Burmistrza

Dzień 8 listopada 2012 roku na długo pozostanie w pamięci baseballistów i władz klubu Yankees Działdowo. W tym dniu baseballiści zostali zaproszeni na XXI sesję Rady Miasta Działdowo na której zostali uhonorowani za historyczny sukces – zwycięstwo w Centralnej Lidze Baseballu i awans do I ligi krajowej.11 lat potrzeba było by Yankeesi , którzy po drodze zdobywali czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski młodzików, kadetów i juniorów awansowali do rozgrywek seniorskich. Burmistrz Miasta Bronisław Mazurkiewicz dziękując zawodnikom – Maciejowi Lipińskiemu, Marcinowi Morawskiemu,Robertowi Mątowskiemu,Radosławowi Myślińskiemu,Pawłowi Karbowskiemu,Karolowi Gulczyńskiemu,Mateuszowi Rodzie, Eliaszowi Draszkiewiczowi, Bartoszowi Gajtkowskiemu, Dawidowi Jurkowskiemu, Radosławowi Reludze, Jakubowi Rydlowi, trenerowi Zdzisławowi Ziółkowskiemu i Prezesowi Klubu Zbigniewowi Młodawskiemu- powiedział ” duma mnie rozpiera kiedy nasi sportowcy sławią Działdowo… na arenach krajowych i międzynarodowych” wręczają zawodnikom listy gratulacyjne a Prezesowi i trenerowi pamiatkowa statuetkę. Przewodniczący Rady Miasta Marian Odachowski wraz z Prezesem wręczyli z tej okazji zawodnikom okolicznościowe platy.W imieniu zawodników i władz klubu trener Zdzisław Ziółkowski podziękował władzom miasta – Burmistrzowi, Radzie Miasta za pomoc w rozwoju baseballu.Na zakończenie uroczystości zawodnicy wręczyli okazały Puchar i medal za zwycięstwo w Centralnej Lidze Burmistrzowi Miasta a Radnym oryginalne piłki baseballowe. Teraz będziemy czekac na sukcesy w I lidze.

{AdmirorGallery}yann{/AdmirorGallery}

Foto: Łukasz Prokopowicz

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x