Yankeesi Działdowo z sukcesami w 2020 roku i ciekawymi planami na 2021!

Fot. Zdzisław Ziółkowski
Baseballowy klub działdowski zajął najlepsze miejsce w historii klubu w punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2020 rok. Baseballiści zdobyli 46,57 pkt / brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, srebrny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików/ co dało 846 miejsce wśród 4222 sklasyfikowanych klubów kraju a w województwie warmińsko-mazurskim Yankeesi Działdowo uplasowali się 32 miejscu na 173 klubów, które punktowały dla województwa.

Dzięki m.in. punktom baseballistów powiat działdowski zajął 158 miejsce w Polsce/ punktowały 373 powiaty/ a w województwie uplasował się na V miejscu wśród 23 powiatów. Najwięcej pkt dostarczyły kluby: Dekorglass /84,84/ i Yankees /46,57/. Punkty pozostałe zdobyły m.in. GSZS Rybno/22/, Elite Fight Club Lidzbark/22/, UKS MOSiR /18/ i inni. W sumie powiat zdobył 210,47 pkt. W punktacji gmin , Gminę Działdowo z 151,47 pkt sklasyfikowano w Polsce na 176 miejscu na 940 gmin! a w województwie na VIII miejscu wśród 43 gmin.

Nieco trudniej walczyło się seniorom w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu, których dzielnie wspierała młodzież. Udział w rozgrywkach seniorów dał szansę młodzieży na rywalizację na wyższym poziomie. Młodzi baseballiści zostali zauważeni przez trenerów kadr narodowych w kategoriach U-12, U-15 i U-18 i już w grudniu przebywali na zgrupowaniach powołani przez Polski Związek Baseballu i Softballu. Najmłodsi Yankeesi zdobyli srebrne medale Mistrzostw Województwa SZS w baseballu, także srebro w VIII Ogólnopolskim Turnieju Walentynkowym. Nowy 2021 Rok zapowiada się jeszcze lepiej niż mijający. Oby spokojniej i zdrowiej można było przygotowywać się do bogatego sezonu. Najbliższe plany to m.in. w dniach 26-28 marca odłożony XX Turniej o Puchar Prezydenta RP w obsadzie krajowej a 26-28 listopada XXI w obsadzie ponownie międzynarodowej. Młodzież wystąpi w eliminacjach OOM z szansami na walkę o złoto, młodzicy w Mistrzostwach U-12 a odmłodzony zespół seniorów w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu. W lutym 2021 zaplanowano wybór 10 Najlepszych baseballistów i softballistek w dwudziestopięcioletniej historii klubu.

Basebaliści dziękują wszystkim , którzy wspierali ich w sezonie 2020 m.in. Samorządom : Województwa, Powiatu i Miasta, Dyrekcji SP 2 Działdowo, mediom : TVP 3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio 7, portalowi Wama-Sport, Gazecie Działdowskiej, Tygodnikowi Działdowskiemu oraz sponsorom: firmom Dekorglass, Heinz Glas, PROREMBUD, KOMBET, IWOMAR i innym.

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x