Yankeesi – Pocztowa 12:7 – Czy baseball powróci na Igrzyska?

Przy pięknej słonecznej pogodzie bo jesień w tym roku sprzyja baseballistom na Al Koproski Baseball Stadium przy ulicy Świerkowej wybiegli Yankeesi oraz Pocztowa czyli ZSZ Działdowo. Mecz rozpoczął się od szybkiego wyautowania pałkarzy a doskonale miotali Patryk Równy / Yankees/ i Wojtek Borkowski / ZSZ/. I zmiana 0:0. Potem wiele się działo. O czy świadczy wynik 12:7 dla Yankeesów.

 

W II zmianie także dobra gra miotaczy i tylko Michał Grzebski zdobywa obieg i prowadzenie 1:0 dla Yankees. W III zmianie walka „rozgorzała na całego”, posypały się punkty ale ponownie o jedno „oczko” więcej zdobyli prowadzący w meczy Yankeesi a zmianę zakończyli 3:2. Zmiana IV miała podobny przebieg ale znów o 1 pkt lepsi gospodarze kończąc zmianę wynikiem 4:3.W ostatniej zmianie Yankeesi bronili zdobytej przewagi i cały mecz wygrali 12:7. Nie było to łatwe zwycięstwo bo podopieczni Mariana Brandta grają coraz lepiej dzięki systematycznym treningom na boisku baseballowym.

Ważnym wydarzeniem tego meczu i kolejnych imprez baseballowych w 2011 i 2012 jest prowadzona kampania na rzecz powrotu baseballu / zawieszonego przez MKOl / na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku. Przez 2 lata Światowa i Europejska Federacja będą czynić starania o powrót na IO. Jest to ważne dla tej dyscypliny w Polsce ponieważ Ministerstwo Sportu w pierwszej kolejności finansuje dyscypliny olimpijskie co w naszym województwie baseballiści odczuli boleśnie. Zapraszamy wszystkich sympatyków do popierania tej kampanii.

YankeesGim2 Działdowo / w nawiasie pkt/ – Artur Maliszewski, Artur Strzeszewski, Marcin Morawski /1/, Patryk Równy /2/, Michał Grzebski /4/, Dominik Rynkowski /2/, Maciej Lipiński /2 /, Monika Żądłowska, Klaudia Szulc, Jakub Borkowski – trener Zdzisław Ziółkowski

ZSZ Działdowo – Przemysław Kawczyński /2/, Paweł Gulczyński /1/, Jakub Rydel /1/,Paweł Pielgrzymowski /2 /, Wojciech Borkowski /1 /, Mateusz Wojcieszek, Mateusz Kaszuba, Dawid Żurawski, Patryk Maliszewski- trener Marian Brandt

Sędzia główny – Radosław Myśliński

Tabela

1. Sokół / ZS Nr 2/ Działdowo    2   2   0   14:9    1000

2. ZS Malinowo   2    2 0    15:11   1000

3. Yankees /Gim2/ Działdowo    2    2 0   22:13   1000

4. ZS Nr 1 Działdowo  1  0  1  4:7      0

5. The Rendżers Działdowo     2    0 2   13:18     0

6. ZS Gródki   1   0   1  3:7    0

7. ZSZ Działdowo   2    0   1  13:19     0

Foto: Karol Wrombel

{gallery}pocztowa28{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x