Yankeesi wreszcie wyszli na boisko – Rywale z Poznania na razie za mocni

Fot. Yankees Działdowo
W sobotę (8 maja) działdowscy baseballiści po krótkim okresie treningu i prawie półrocznej przerwie rozpoczęli sezon meczem Bałtyckiej Ligi Baseballu w Grupie Północnej (liga liczy 16 drużyn)z zespołem Goats Poznań. Drużyna poznańska walczy o awans do finału rozgrywek mając bardzo mocny międzynarodowy skład baseballiści z Kubu, USA i Portoryko) natomiast Yankeesi grać będą w sezonie 2021 mając w zespole kilku seniorów (wielu zakończyło występy na boisku) oraz dużą grupę młodzieży 14-16 lat.

Doświadczeni zawodnicy mają pomóc młodym w „zderzeniu” z seniorami. W meczu z drużyną Poznania to goście byli zdecydowanymi faworytami. Yankeesi przystąpili do meczu bez najlepszego miotacza Mateusza Banacha , który nabawił się kontuzji „nota bene” na piłce nożnej tuż przed sezonem! W meczu zabrakło także kontuzjowanych oraz kilku pracujących seniorów. Faworyci nie zawiedli pokonując Yankeesów 15:3 i 19:4.

Baseballiści z Poznania popisali się kilkoma home runami/ wybicie poza boisko/, które były decydujące w meczu. Zespół gospodarzy po tak długiej przerwie miał momenty dobrej gry, nie ustrzegł się błędów w obronie. Największym problemem są miotacze, którzy mają przed sobą wiele pracy oraz odbicia piłki przy szybkich narzutach. Jeszcze nie wszyscy stanęli na wysokości zadania (zarówno starsi jak i młodzi, chociaż ci pierwsi powinni unikać prostych błędów), ale to „pierwsze koty za płoty” po „covidowej przerwie w sporcie” i w następnych meczach powinno być lepiej zarówno w obronie jak i ataku. Yankeesi występujący w Grupie Północnej BLB mają za przeciwników także Ekstra ligowców z Osielska i wicemistrza 1 Ligi Piratów Władysławowo.

UKS „Yankees” Działdowo- „Goats” Poznań 3:15 i 4:19

Goats Poznań – Marcos Machin, Kalvin Ayala, Jorge Estrada, Martin Berent, Aiden Dayton, Cody Dayton, Wojciech Romel, Jacek Kwasek, Tomasz Konopka, Michał Szymankowski, Damian Szczepaniak, Tomasz Samadulski, Cezary Hryniowski

UKS Yankees Działdowo 1 mecz-:Daniel Wójcik, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński, Nikodem Borowski, Piotr Sobiewski, Grzegorz Łątkowski, Adam Wityczyn, Michał Cięszczyk, Tomasz Borowiec, Dawid Jurkowski, Kacper Pawluk, Mikołaj Kruszewski- trener Zdzisław Ziółkowski.

UKS „Yankees” Działdowo 2 mecz: Daniel Wójcik, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Nikodem Borowski, Piotr Sobiewski, Grzegorz Łątkowski, Adam Wityczyn, Michał Cięszczyk, Tomasz Borowiec, Kacper Pawluk, Mikołaj Kruszewski – trener Zdzisław Ziółkowski.

Kolejność w grupie Północnej Bałtyckiej Ligi Baseballu:

1. Dęby Osielsko

2. Goats Poznań

3. Piraci Władysławowo

4. Yankees Działdowo

Kolejny mecz gospodarze zagrają w Działdowie 16 maja o godz. 12.00 i 15.00 z liderem Dębami Osielsko. Oprócz BLB , która potrwa do października Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kutnie (później ewentualnie półfinały i finały w Rybniku) czekają nas we wrześniu finały młodzików, potem Puchar Grunwaldu i 26- 28 listopad Międzynarodowy Turniej Działdowo Cup 2020/2021. Oczywiście jeżeli opanowana będzie pandemia.

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

baseball Działdowo' sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x