Yankeesi zagrają w CLB – Parszywa dwunastka wyznacza alternatywę

Uczniowski Klub Sportowy „ Yankees” Działdowo miał w sezonie 2012 występować w II lidze państwowej baseballu Polskiego Związku Baseballu i Softballu. Niestety władze związku po wycofaniu się kilku drużyn z dwóch najwyższych klas utworzyły tylko Extra ligę i I ligę do których w tym sezonie nie dopuszczono / mowa o I lidze/ nowych kandydatów Ta decyzja storpedowała  oddolne inicjatywy klubów i regionów pragnących grać w baseball. W konsekwencji powstały: Śląska Liga Baseballu, która prowadzić będzie rozgrywki w „pozazwiązkowej” klasie rozgrywkowej oraz Centralna Liga Baseballu- CLB.

 

CLB powołano z inicjatywy trzech drużyn: łódzkich Hornets, bełchatowskiego KSSP oraz warszawskich Pasikoników. Organizatorzy zapraszają do udziału w rywalizacji także inne zespoły. Biorąc pod uwagę fakt, iż ŚLB rozrosła się z czterech do  sześciu drużyn (do rozgrywek dołączyli skarbimierscy Grabarze oraz krakowscy Kings), pozostaje nam dobrze wróżyć kolejnej alternatywie dla rozgrywek związkowych. Do CLB oprócz tych trzech zespołów już wstępnie zgłosiły się : Centaury II Warszawa, Rzeszów i Yankees Działdowo.

12 drużyn w Polsce w rozgrywkach „pozazwiązkowych” powinno dać wiele do myślenia skostniałym władzom i klubom Extra i I ligi. Ta nowa „parszywa dwunastka” może, jeśli wytrwa finansowo, stać się motorem rozwoju tej wg wielu uważanej niesłusznie za „niszową” dyscyplinę sportu w kraju. Działdowo już od 3 lat ma swoją Działdowską Ligę Baseballu i teraz jest szansa na pokazanie się na szerszych wodach najlepszych zawodników. Gorzej będzie placem do gry , bo obecne jest za małe, a innego terenu nie ma. Yankeesi muszą szukać w pobliżu Działdowa boiska piłkarskiego, na którym by mogli rozgrywać mecze / wstępnie zgłosiła się Mława/, a także sponsorów na udział w lidze.

{gallery}base22{/gallery}

Organizatorom lig regionalnych życzymy powodzenia i przede wszystkim zapału. Cieszy nas bardzo fakt, iż powstaje „konkurencja” dla rozgrywek pod patronatem Ministerstwa Sportu, która da możliwość udziału w rywalizacji nowo powstającym drużynom. Skoro  nie mogą dołączyć do lig PZBall ze względów organizacyjnych bądź finansowych trzeba szukać innych rozwiązań.

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x