Yankeesi zwycięzcami Centralnej Ligi Baseballu – Działdowo może być dumne!

W niedzielę (7 października 2012) roku baseballiści UKS „Yankees” Działdowo odnieśli swój największy sukces w historii baseballu Warmii i Mazur zwyciężając w finale Centralnej Ligi Baseballu rozgrywanym na boiskach w Kutnie. Dzięki wygranej w przyszłym sezonie Yankeesi będą występować w I lidze oczywiście nie wszystko zależy od zawodników. Oni zrobili swoje i dla nich wielkie gratulacje. Z rąk organizatorów ligi Yankeesi otrzymali wspaniały Puchar i złote medale oraz gorące brawa od wszystkich finalistów za grę godną Mistrza.

 

O godzinie 10.00 Yankeesi rozpoczęli mecz z liderem Dywizji Południowej – Pasikonikami Warszawa. Yankeesi zajęli w swojej Dywizji / Północnej/ II miejsce w meczu o finał ligi musieli zmierzyć się ze zwycięzcą z Południa. Działdowianie przez ostatnie dwa tygodnie trenując bardzo ciężko przygotowywali się na swoim boisku im. Ala Koproskiego. Już po I zmianie widać było, że przygotowania nie poszły na marne. Baseballiści z Działdowa bardzo szybko objęli prowadzenie 3:0 i w każdej zmianie zdobywali kolejne obiegi. W V zmianie Yankeesi pewnie prowadzili już 11:1 ale w końcówce meczu zryw Pasikoników ze stolicy pozwolił na zdobycie 2 obiegów a cały mecz 11:3 dla Działdowa. Wielka radość w obozie działdowskim bo awans do finału ligi to wielki sukces.

W drugim meczu Comets Mazowsze / faworyt rozgrywek/ niespodziewanie uległ zespołowi z KSB Baseball Wrocław 5:6 po bardzo dramatycznym meczu.

W wielkim finale na boisku noszącym imię Stana Musiała – najlepszego baseballisty Polaka w zawodowym baseballu amerykańskim o złote medale walkę rozpoczęli Yankeesi Działdowo i KSB Baseball Wrocław. Wrocławianie wzmocnieni zawodnikami z Extraligi liczyli na wygraną, tym bardziej że wcześniej pokonali faworyta. Po I zmianie wrocławianie nie mogli uwierzyć w to co się stało.

A zaczęło się od prowadzenia 1:0 drużyny wrocławskiej. Jednak kiedy do ataku przeszli Yankeesi przeciwnicy przecierali oczy ze zdumienia. Raz po raz zawodnicy Działdowa odbijali hity za 2, 3 bazy a piłka lądowała pod ogrodzeniem boiska. W I zmianie zdobyli 6 obiegów ! i objęli prowadzenie 6:1.W II zmianie też wygrali Yankeesi 1:0 i wrocławianie zmienili miotacza na zawodnika Extraligi. Kolejne zmiany remisowe po 0:0 i bardzo dobra gra Yankeesów w obronie ,chociaż o punkty było trudniej ale „co się odwlecze to nie uciecze”. W końcu Yankeesi znaleźli sposób na wrocławskiego miotacza i w ostatnich zmianach dołożyli jeszcze 7 obiegów wygrywając mecz aż 14:1 i tym samym zdobywając tytuł Mistrza Centralnej Ligi Baseballu w sezonie 2012!

Dzięki wygranej w przyszłym sezonie Yankeesi będą występować w I lidze oczywiście nie wszystko zależy od zawodników. Oni zrobili swoje i dla nich wielkie gratulacje. Z rąk organizatorów ligi Yankeesi otrzymali wspaniały Puchar i złote medale oraz gorące brawa od wszystkich finalistów za grę godną Mistrza.

Kolejnośćw Dywizjach:

„ Północna”

1.Comets Mazowsze

2. Yankees Działdowo

3.DębyII Osielsko

4. Centaury II Warszawa

Południowa”

1. Pasikoniki Warszawa

2. KSB Baseball Wrocław

3.KSSP Bełchatów

4. Hornets Łódź

Półfinały Kutno:

Yankees Działdowo – Pasikoniki Warszawa 11:3

Comets Mazowsze – KSB Baseball Wrocław 5:6

o miejsce I

Yankees Działdowo – KSB Baseball Wrocław 14:1

o miejsce III

Comets Mazowsze – Pasikoniki Warszawa 11:8

Klasyfikacja finału ligi CLB:

1. Yankees Działdowo – Mistrz Ligi

2. KSB Baseball Wrocław – Wicemistrz Ligi

3. Comets Mazowsze

4.Pasikoniki Warszawa

Mistrzowie ligi grali w składzie:

Maciej Lipiński /2B, grający trener/, Paweł Karbowski / P, SS/, Radosław Myśliński /1B/, Dawid Jurkowski /C/, Maciej Wróblewski /P, SS/, Karol Gulczyński /3B/, Eliasz Draszkiewicz /CF/, Bartosz Gajtkowski / 3B, LF/,Radosław Reluga / RF/, Robert Mątowski /CF/, Mateusz Roda/LF/, Jakub Rydel /RF/, Marcin Morawski/CF/- Manager Zdzisław Ziółkowski

Wszyscy zawodnicy zagrali w obu meczach na najwyższym poziomie i wszyscy zasłużyli na najwyższe noty.

Dziękujemy za pomoc w udziale w finale: PROREMBUD Działdowo / Zbigniew Młodawski/, DEKORGLASS Działdowo / Elżbieta i Gabriel Chojak/,KASA Stefczyka / Jarosław Cejman/, FAST OIL / Mariusz Szulc/, MEBLOLUX/ Krzysztof Kocięda/, Bułka z Masłem / Paweł Nowakowski/ i wszystkim, którzy nadal będą wspierać działdowski baseball.

{AdmirorGallery}yan7{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x