Zaległe mistrzostwa w Małdytach – Powrót „Dwójki” z Działdowa

W środę (14 września) na stadionie „ Czarnych” w Małdytach odbyły się zaległe z miesiąca czerwca Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Gimnazjalnych w baseballu. Niestety nie wszystkie szkoły mogły uczestniczyć w finale. Ci, którzy przyjechali mieli  w swoich szeregach wielu medalistów z lat poprzednich . To gwarantowało wysoki poziom. Tytuł zdobyli zawodnicy Gimnazjum nr 2 z Działdowa.

 

W meczach eliminacyjnych niespodziankę sprawili gimnazjaliści z Bratiana, podopieczni Macieja Dąbrowskiego, którzy pokonali  Jamielnik,   a w meczu o brązowy medal ulegli tylko 3:5 silnej ekipie z Barczewa. Ozdobą Mistrzostw był finał pomiędzy gospodarzami – Gimnazjum Małdyty a Gimnazjum Nr 2 Działdowo, w szeregach których aż roiło się od zawodników klubów Altis i Yankees  znanych nie tylko w kraju .

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w I zmianie objęli prowadzenie 3:1. Działdowianie nieco stremowani popełnili w obronie 2 błędy, po których dostali mocną reprymendę od swojego trenera Zdzisława Ziółkowskiego. Skutek był natychmiastowy i 3 zdobyte pkt. dające prowadzenie 4:3. Podopieczni Piotra Dotki z Małdyt szybko wyrównali straty i wyszli na prowadzenie 6:4. Gimnazjaliści z działdowskiej „dwójki” pokazali, że gra się do końca. IV zmianę wygrali 2:0 i doprowadzili do dogrywki. Dopiero w II dogrywce punkt dający z złoty medal zdobył dla Działdowa Michał Grzebski . Załamani gospodarze nie dali rady zdobyć się na jakikolwiek zryw i szybko zostali wyautowani przez miotacza Działdowa. Tytuł Mistrzowski powrócił do Działdowa, co z radością przyjęli zawodnicy jak i trener Zdzisław Ziółkowski.

Wyniki spotkań:

Gim. Małdyty – Gim. Nr 1 Barczewo   8:3

Gim. Małdyty –  Gim. Jamielnik  8:1

Gim.2 Działdowo – Gim. Bratian   13:5

Gim.Nr1 Barczewo- Gim. Jamielnik  8:1

Gim. Bratian – Gim. Jamielnik  10:1

Mecz o III miejsce:

Gim. Bratian – Gim. Nr 1 Barczewo  3:5

Mecz o I miejsce:  

Gim.2 Działdowo – Gim. Małdyty 7:6 / po 2 dogrywkach /

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

1.Gimnazjum Nr 2 Działdowo

2. Gimnazjum Małdyty

3. Gimnazjum Barczewo

4.Zespół Szkół – Gimnazjum Bratian

5. Zespół Szkół – Gimnazjum  Jamielnik

Najlepsi zawodnicy turnieju: Artur Strzeszewski / Działdowo/, Karolina Malinowska / Małdyty /.

Skład złotych medalistów – Gimnazjum Nr 2 Działdowo: Piotr Kinast, Michał Grzebski , Dawid Rynkowski , Jakub Szymański , Jakub  Borkowski , Patryk Maliszewski, Artur Maliszewski, Michał Lewandowski, Artur Strzeszewski, Daniel Grzebski – trener Zdzisław Ziółkowski.

Srebrni medaliści – Gimnazjum Małdyty: Karolina Malinowska, Jakub Masłowski, Wojciech Witkowski, Michał Kaliszuk, Jakub Ornowski, Łukasz Przybułek, Robert Borysiewicz, Cezary Jankowski, Jarosław Jankowski, Szymon Warenik, Wojciech Kaliszewski, Krystian Kosecki, Paweł Małetka, Dawid Patalon, Dawid Sowa – trener Piotr Dotka,

Brązowi medaliści – Gimnazjum Nr 1 Barczewo / Stowarzyszenie „ WROTA”/ : Krzysztof Kostrzewa, Karolina Wrocławska, Mariola Trojanowska, Przemysław Pietrukaniec, Tomasz Ruszkowski, Adrianna Majewska, Radosław Milczek, Krzysztof Golan, Daniel Kostrzewa – trener Szymon Kurdynowski

Podziękowania należą się W-M SZS za umożliwienie rozegrania zawodów w innym terminie. Współorganizatorami Mistrzostw odbywających się pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego byli wójt Gminy Małdyty, Kluby „ Altis” Małdyty i „ Yankees” Działdowo, Dyrektor Gimnazjum nr 2 Działdowo Pani Marlena Perzyńska –  fundatorka statuetek dla najlepszych zawodników. Organizatorzy przygotowali posiłki dla wszystkich uczestników Mistrzostw.

Zdzisław Ziółkowski

{vsig}base14{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x