Elbląski Park Kajki gościł biegaczy na orientację – Tym razem sprint

Fot. MOSiR Elbląg

Mimo padającego deszczu i niskiej temperatury ponad czterdziestu biegaczy wzięło udział w III rundzie XI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy rywalizowali w sobotę (7 grudnia) na trasach biegowych wyznaczonych w Parku Kajki. Zawody odbyły się przy klasycznej przedzimowej pogodzie, czyli podczas ciągle padającego deszczu. Nie wpłynęło to jednak w zasadniczy sposób na frekwencję, aż 41 uczestników.

Był to sprinterski bieg na orientację. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku liczba punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 1 minutę, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 60 minut.

W kategorii rodzinnej, po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyła rodzina Rapińczuków. Druga lokata przypadła drużynie Borkowskich, a trzecie miejsce zajęła rodzina Butkiewiczów. W klasyfikacji generalnej zaciętą walkę toczą ze sobą rodziny Rapińczuków i Borkowskich, które po trzech rundach zajmują ex aequo pierwsze miejsce mając na swoim koncie 146 punktów.

Zacięta walka toczyła się także w kategorii mężczyzn powyżej 35 lat. Tu najszybciej trasę pokonał Piotr Światkowski, który od drugiego na mecie Jarosława Mazura okazał się szybszy o zaledwie 43 sekundy. Trzeci linię mety przekroczył Jan Rapińczuk. W klasyfikacji generalnej z kompletem zwycięstw (150 pkt) prowadzi elblążanin Piotr Światkowski, który drugiego w tabeli Jana Rapińczuka wyprzedza o dwanaście punktów (138 pkt). Trzeci w tej klasyfikacji jest Dariusz Kasprzyk, który trzykrotnie plasował się na piątym miejscu, co pozwoliło mu do tej pory zgromadzić 132 pkt.

Ciekawą walkę stoczyły ze sobą także siostry Oliwia i Zuzanna Orzechowskie, startujące w kategorii szkół podstawowych (klasy 1-6). Po raz drugi z rzędu lepsza okazała się Oliwia, która na mecie wyprzedziła siostrę o zaledwie 22 sekundy. To sprawiło, że w punktacji generalnej Oliwia wyprzedza swoją siostrę o cztery punkty.

Pierwszą wygraną zanotowała Sylwia Wróblewska, która okazała się najlepsza w kategorii kobiet 35+. Zawodniczka z Braniewa o zaledwie jedenaście sekund wyprzedziła drugą na mecie Magdalenę Orzechowską z Elbląga. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła inna z elblążanek Olga Stolarska.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Kolejna, czwarta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrana zostanie w sobotę, 11 stycznia 2020 r. Miejsce startu zostanie podane do publicznej wiadomości w najbliższym terminie. Tradycyjnie przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej rundy odbywa się drogą mailową pod adresem: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. W zgłoszeniu mailowym należy zawrzeć klauzulę informacją, której treść znajduje się na stronie MOSiR-u w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

Tekst i fot. MOSiR

Zobacz zdjęcia z sobotnich zawodów w galerii na stronie mosir.elblag.eu.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

biegi na orientację Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x