Indywidualne Mistrzostwa Elbląga – W Bażantarni nikt się nie nudził

Fot. MOSiR Elbląg
Zakończyła się kolejna edycja Grand Prix w Biegach na Orientację. W sobotę (12 czerwca), podsumowaniem serii zawodów, stały się Indywidualne Mistrzostwa Elbląga. Sympatycy biegania spotkali się w Bażantarni. Start ustawiono przy restauracji Myśliwska. Organizatorzy przygotowali kilka tras, które prowadziły przez leśne ścieżki. Bujna roślinność utrudniała trochę lokalizację ustawionych wśród zieleni punktów kontrolnych, ale większość biegaczy nie miała problemów z ich odnalezieniem.

W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników , którzy rywalizowali w kilku grupach. Najliczniej reprezentowana była kategoria rodzinna. Mnóstwo frajdy z biegania po lesie miały dzieci, które z ochotą zerkały na mapę i uważnie rozglądały się wokół, aby znaleźć charakterystyczne pomarańczowe punkty. Dystans 1,6 km ukończyło aż 17 rodzin, wśród których najszybsi byli Aleksandra Rzepecka i Ksawery Dzik. W kategoriach szkolnych, wśród chłopców najszybciej pobiegli Ignacy Krajnik i Kacper Pawłoski. Natomiast w grupie dziewczyn Zuzanna Orzechowska i Karolina Kozłowska. W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsca uzyskali Piotr Banach i Karolina Deptuła.

Najszybciej wśród kobiet, na 3,5 km, pobiegła Karolina Ostrowska, natomiast u mężczyzn, na 4,7 km, wygrał Bogusz Grabowski. W kategorii kobiet, powyżej 35 lat, na 3,5 km, pierwsza była Natalia Dzik. Na dystansie 4,7 km w tej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Piotr Światkowski. W zabawie wzięły także udział osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowych w Elblągu. Dla najlepszych przygotowano nagrody, w postaci efektownych pucharów, medali oraz nagród rzeczowych. Najmłodsi otrzymali również słodycze.

Współorganizatorami cyklu Biegów Na Orientację jest EKO Gryf. Dziękujemy uczestnikom wszystkich zawodów i zapraszamy w wakacje, na kolejne biegowe imprezy. Więcej informacji na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bieg na orientację Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x