MOSiR Elbląg zaprasza – Ruszają Biegi na Orientację

Fot. MOSiR Elbląg
W sobotę (19 września) rozpoczyna się 12 edycja Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Start pierwszego biegu odbędzie się o godz. 10 w Lesie Miejskim Bażantarnia, przy restauracji „Myśliwska”. Na imprezę można zapisać się drogą mailową lub na miejscu w biurze zawodów. Wstęp wolny.

Grand Prix Elbląga jest cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy Klubie 16. Pułku Wsparcia Dowodzenia. Podczas wakacji z MOSiR-em odbyły się dwa biegi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Biegi w każdej postaci zyskują coraz większą popularność, szczególnie, gdy trasy wiodą przez lasy i parki.

– Podczas każdego biegu organizatorzy dopasowują trasę do wieku uczestników oraz ich doświadczenia w biegach na orientację. Przez cały sezon rozegranych zostanie 9 biegów, w których uczestnicy będą zdobywać punkty. W punktacji generalnej wlicza się 7 najlepszych rezultatów. Zwycięzcą zostanie uczestnik z największą ilością punktów. Podsumowanie tegorocznego grand prix odbędzie się w czerwcu 2021 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga – mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR w Elblągu.

W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć. Można biegać indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi czy z psem. A zasady są bardzo proste – celem każdego uczestnika jest jak najszybsze pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w lesie punktów kontrolnych. Biegacze mają do pomocy szczegółową mapę.

Zgłoszenia do zawodów należy dokonywać na niżej podany adres email lub numery telefonów: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu lub nr tel. kom. 603778389 lub nr tel. kom. 505246602. Kategorie szkolne – w zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię zawodnika (zawodników przy zgłoszeniu zbiorowym), nazwę szkoły, do której uczęszcza i kategorię. Kategoria kobiet, mężczyzn i open – tylko imię i nazwisko. Kategoria rodzinna – imiona i nazwiska opiekunów i dzieci. Zawody odbędą się z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu. Na zawody można się zapisać również 15 minut przed startem imprezy.

Regulamin i terminy biegów dostępne na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR

biegi na orientację Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x