Pobiegli na orientację w Bażantarni – We wtorek turniej trójek siatkarskich

Fot. MOSiR Elbląg
Po raz pierwszy w te wakacje miłośnicy biegów na orientację mogli spotkać się w elbląskiej Bażantarni, by rywalizować na dwóch urokliwych trasach (dla początkujących lub zaawansowanych) elbląskiego parku. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2020” i wzięło w nich udział ponad czterdziestu biegaczy.

Pierwsza trasa liczyła niewiele ponad 1500 metrów i znajdowało się na niej 6 punktów kontrolnych, natomiast na drugiej – trudniejszej (4300 metrów) zlokalizowanych zostało aż 17 punktów.

W kategorii rodzinnej na starcie pojawiło się aż 37 miłośników biegania. Z tego grona najlepiej poradziła sobie rodzina Światkowskich, przed rodziną Mikula, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła rodzina Piwowarczyk.

Natomiast wśród dorosłych na dystansie prawie pięciu kilometrów bezapelacyjnie zwyciężył, stały uczestnik biegów na orientację, Krzysztof Banach. Elblążanin, reprezentujący barwy UMKS Orkan Ostróda, wyznaczoną trasę pokonał w czasie 35 minut i 53 sekund. Drugi na mecie zameldował się kolejny elblążanin Piotr Światkowski ze stratą do zwycięzcy niewiele ponad 10 minut. Trzecie miejsce zajął Mateusz Gagjew, który do pierwszego miejsca stracił ponad 17 minut. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Kolejny, drugi bieg na orientację, rozegrany zostanie w niedzielę 1 sierpnia w Parku Kajki. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami na adres bieginaorientacje@mosir.elblag.eu oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Zgłoszenia muszą zawierać: imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Udział w zawodach jest bezpłatny. Tekst i fot. MOSiR

Turniej siatkarskich trójek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza na kolejny wakacyjny turniej. We wtorek, 27 lipca, od godziny 18:00, na boiskach wewnątrz Toru Kalbar, odbędą się zawody w nietypowej odmianie siatkówki. Będą one bardzo ciekawe, ponieważ w rywalizacji wezmą udział trzy osobowe zespoły. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Siatkówka często gości w programie elbląskich wakacji, a najczęściej jest to popularna plażówka. Turniej 3×3 będzie rozszerzoną wersją tej dyscypliny. Drużyny będą składać się bowiem z trzech zawodników. Każde spotkanie będzie rozgrywane do 21 punktów, a gra toczyć się będzie na boisku o wymiarach 18×7 m. Obowiązuje kategoria open.

Zapisy zespołów przyjmowane będą 30 minut przed planowanym rozpoczęciem turnieju. Zawody zostaną przeprowadzone w systemie brazylijskim dla maksymalnie 12 zespołów. W przypadku większej liczby chętnych turniej może potrwać dwa dni. Dla najlepszych ekip przygotowane będą medale i puchary. Prosimy o zaopatrzenie się w odpowiedni strój sportowy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą imprez i wydarzeń w ramach Wakacji z MOSiR-em.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

biegi na orientację Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x