Pobiegnij na orientacje w elbląskiej Bażantarni – Na rowerach do Pogórek

Fot. MOSiR Elbląg
W sobotę (20 lutego) o godzinie 10 odbędzie się kolejna runda XII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Trasa zawodów będzie przebiegać urokliwymi ścieżkami Bażantarni. Na imprezę można zapisać się drogą mailową lub na miejscu, w biurze zawodów. Wstęp wolny. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z wirusem SarS-CoV-2, biegi na orientację ponownie powracają do kalendarza MOSiR.

W trwającej aktualnie edycji uczestnicy pobiegli tylko dwa razy. Jednak teraz wszyscy amatorzy rekreacji i rywalizacji będą mogli znów wyruszyć na trasę. Biegi w każdej postaci zyskują coraz większą popularność, szczególnie, gdy trasy wiodą przez lasy czy parki. Dlatego warto z tego skorzystać i w sobotę, 20 lutego zameldować się na trasie w Bażantarni. Należy jednak pamiętać o obostrzeniach. Nadal obowiązuje dystans społeczny, a do czasu startu i po powrocie na metę należy mieć zakryte usta i nos.

W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć. Można biegać indywidualnie, z rodziną czy ze znajomymi. A zadanie nie jest trudne, bo każdy z uczestników otrzymuje szczegółową mapę z wyznaczonymi punktami kontrolnymi. Dla każdej kategorii wiekowej długość trasy oraz liczba ukrytych punktów kontrolnych jest inna. Zwycięża ta osoba, która najszybciej pokona trasę i odnajdzie wszystkie punkty kontrolne. Do końca sezonu planowane jest rozegranie jeszcze kilku biegów, w których uczestnicy będą zdobywać punkty. Triumfatorem całego cyklu zostanie uczestnik z największą ilością punktów. Zgłoszenia do zawodów należy dokonywać na adres email: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu najpóźniej trzy dni przed zawodami. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorię wiekową, nazwę klubu i szkoły oraz informację:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, ul. Karowa 2, 82-300 Elbląg w celu wzięcia udziału w zawodach sportowych Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

W wyjątkowych przypadkach będzie można zapisać się 15 minut przed startem imprezy w – biurze zawodów, które mieścić się będzie przy restauracji Myśliwska. Zawody odbędą się z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu. Regulamin i terminy biegów dostępne są na stronie MOSiR.

Na rowerach do Pagórek

Pierwsza w 2021 roku odsłona Miejskiej Wycieczki Rowerowej będzie prowadziła do wsi Pagórki na Wysoczyźnie Elbląskiej. Startujemy już w najbliższą niedzielę 21 lutego, o godz. 10. Wycieczka rozpocznie się w Elblągu, następnie udamy się przez Jagodnik i Jelenią Dolinę do Pagórek. Droga powrotna będzie prowadziła przez Łęcze i Kamionek Wielki do Elbląga. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, który może być przykryty śniegiem. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych, wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda nadal musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, ewentualnie typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 1,5 metra, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami obok siebie), prosimy o zabranie osłony ust i nosa na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych czy poruszania się w przestrzeni publicznej.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2021 będzie trwał konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2021). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może nabyć ją w siedzibie PTTK przy ulicy Krótkiej (cena – 5 zł). Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych. W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 14, jest bezpłatny.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu. Ruszamy w niedzielę, 21 lutego o godzinie 10.00 z pętli przy ulicy Ogólnej.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bieg na orientację Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x