42 maratony w 42 dni – Bądźmy przy tym niecodziennym wyzwaniu

Z okazji 42 rocznicy powstania AWF w Katowicach trzech biegaczy podjęło się wyzwania przebiegnięcia maratonu (42,195 km) przez 42 dni z rzędu. Jest to próba pobicia rekordu Polski w liczbie przebiegniętych maratonów. To także eksperyment szkoleniowy przygotowujący do Mistrzostw Świata w Biegu  24-godzinnym. Ostatni maraton a zarazem finał pobicia rekordu Polski odbędzie się 3 sierpnia na bieżni stadionu AWF w Katowicach. W międzyczasie kilka etapów (maratonów) odbędzie się na Warmii i Mazurach w: Elblągu (20.07), Mikołajkach (21.07), Mrągowie (22.07), Olsztynie (23.07) i Olecku (24.07).

 

Na stronie http://www.augustjakubik.pl czytamy:

Po raz pierwszy w historii polska reprezentacja ultra maratończyków podejmuje wyzwanie: ustanowienia rekordu Polski i przebiegnięcia  42 maratonów w ciągu 42 dni. Kierownik i kapitan reprezentacji Polski w biegach ultra August Jakubik wraz z Mariuszem Szostakiem, przygotowuje się do przebiegnięcia 42 maratonów w 42 dni.

W czasie pierwszych 10 maratonów zawodnikom będzie towarzyszył brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski w biegu 24 godzinnym Andrzej Radzikowski. Na kolejnych 11 maratonach będzie z nimi biegł dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegu 24 godzinnym Waldemar Pędzich. Natomiast na ostatnich 12 maratonach z zawodnikami pobiegnie funkcjonariusz BOR, trzeci zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w biegu 24 godzinnym Paweł Szynal. Maratony odbędą się w czterdziestu miastach Polski. Impreza rozpocznie się 23 czerwca 2012 roku w Rzeszowie, a zakończy 3 sierpnia w Katowicach. Zawodnicy założyli, że przebiegną każdy maraton w czasie nie przekraczającym czterech godzin. Średni czas pokonywania poszczególnych biegów to  3 godziny 45 minut. Cykl tych maratonów jest etapem przygotowawczym dla Reprezentacji Polski do startu we wrześniowych Mistrzostwach Świata w biegu 24 godzinnym.

Zapraszamy zainteresowane osoby o przyłączenie się do biegu w poszczególnych miejscowościach by wspólnie osiągnąć wyznaczony cel. Start wszystkich maratonów odbędzie się o godzinie 11.00. W wielu miejscowościach zaplanowano imprezy towarzyszące oraz seminaria motywacyjne organizowane przez firmę Crown Consulting Sp z o.o.

Takie były założenia, a jak przebiega realizacja programu?

Na razie ultramaratończycy pokonują konsekwentnie kolejne maratony. We wtorek (16 lipca) Przebywali w Ustce. Mimo trudnych warunków (silny wiatr) bez przeszkód zmieścili się w ustalonym przez siebie limicie: August Jakubik – 3.40.48, Mariusz Szostak – 3.40.48. Od wtorku (17 lipca) biegacze są już w Postominie, gdzie odbędą się (dzień po dniu) dwa maratony.

W każdym biegu (zazwyczaj odbywają się na stadionach, ale nie jest to regułą) obu bohaterom towarzyszą miejscowi długodystansowcy. Znając zacięcie mieszkańców Warmii i Mazur do tej dyscypliny jesteśmy przekonani, że również w naszych miastach-etapach nie zabraknie partnerów by pobiec z bohaterami niecodziennego wyzwania. W każdym razie gorąco do tego namawiamy.

{AdmirorGallery}au17{/AdmirorGallery}

Fot. strona:www.augustjakubik.pl

Maratony na Warmii i Mazurach

28 etap: 20.07 Elbląg Bażantaria

29 etap: 21.07 Mikołajki tor rekreacyjno-sportowy

30 etap: 22.07 Mrągowo Stadion Miejski ul. Mrongowiusza 1

31 etap: 23.07 Olsztyn Stadion AZS UWM w Kortowie

32 etap: 24.07 Olecko Stadion MOSiR ul Park

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x