AKM Olimp Olsztyn na podbój Litwy! – Tak się rodzą sportowe przyjaźnie…

Przed nami wielka chwila w historii AKM-u Olimp Olsztyn. Pierwszy poważny grupowy wyjazd na międzynarodowe zawody biegowe. W najbliższą niedzielę (11 maja) weźmiemy udział w prestiżowym półmaratonie w historycznej stolicy Litwy - Trokach. Na dystansie 21.1 km wystartuje ponad 500 zawodników, w sumie na kilku dystansach pobiegnie ponad 1700 osób. Barw AKM-u broniło będzie ponad pięćdziesięciu biegaczy.

Naszym celem oprócz znakomitych wyników indywidualnych jest także zwycięstwo w klasyfikacji – najliczniejsza ekipa. Nagrodą tej kategorii jest puchar samorządu okręgu Troki. Trasa biegu wiedzie uliczkami zarówno starej jaki i nowej części Trok, wykorzystuje malowniczy półwysep pomiędzy czterema jeziorami oraz wyspę z zamkiem zbudowanym przez księcia Witolda. W historycznej stolicy Litwy wystąpimy także jako ambasadorzy projektu Olsztyn Aktywnie! Logo akcji widnieje na koszulkach startowych. Będziemy wyposażeni w materiały promocyjne. Oficjalnie zaprosimy także litewskich biegaczy do udziału w III Półmaratonie Jakubowym, który we wrześniu w stolicy Warmii i Mazur. Wyjazd AKM-u Olimp Olsztyn wspiera nasz stały partner – www.sklepbiegowy.com

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

AKM Olsztyn Biegi długodystansowe Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x