Beata i Bartek Osior w swoim żywiole – Triathlon nowym wyzwaniem?

Za Beatą i Bartkiem Osior kolejny tydzień udanych startów. Beata w swoim triathlonowym debiucie stanęła na podium w kategorii wiekowej. Bartek na dystansie 1/2 Ironman poprawił swój rekord życiowy o 18 minut. Tydzień później sportowe małżeństwo z Wydmin z sukcesami startowało w imprezach biegowych w Mrągowie i Gołdapi.Wyniki już podaliśmy, ale refleksje uczestników zawsze są bardzo interesujące.

Na swój debiut w triathlonie Beata Pokrzywińska-Osior wybrała dystans sprinterski w Herbalife Triathlon Gdynia. To największa impreza triathlonowa w kraju. 750m pływania, 20km jazdy na rowerze i 5 km biegu Beata pokonała w czasie 1:28:21 zajmując 30 miejsce wśród kobiet i 3 miejsce w kategorii K-24. Bartek Osior potrzebował 4 godzin, 37 minut i 7 sekund, żeby pokonać 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Osiągnięty wynik dał mu 63 miejsce open w stawce 1500 zawodników z całej Europy i 9 miejsce w kategorii M-30.

15 sierpnia w III Mrągowskim Biegowym Pikniku Wojskowym Beacie i Bartkowi towarzyszyła liczna grupa biegaczy z Wydmin. Polska stolica country przygotowała dla uczestników dwa dystanse; 4km i 10km.

Bartek Osior-Zdecydowaliśmy się na 4 km, ponieważ dzień później braliśmy udział w XX Międzynarodowym Półmaratonie Gusiew-Gołdap. Pomysł okazał się trafiony. Oboje zajęliśmy drugie miejsca, zachowując dużo sił na gołdapski półmaraton.

Jubileuszowy, XX Półmaraton Gusiew-Gołdap zgromadził na starcie 85 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Estonii. Wśród nich między innymi Białorusinka Olga Dubovskaya, olimpijka z Londynu.

Beata Pokrzywińska-Osior-„ Mimo zaskakująco niskiej frekwencji tegoroczny bieg miał bardzo mocną obsadę. Szczególnie w kategorii mężczyzn. Sześciu pierwszych zawodników pobiegło poniżej 1godz i 10min, co doskonale oddaje rangę tych zawodów. Bartek z czasem 1:18:17 zajął14 miejsce i był drugim Polakiem na mecie. W kategorii kobiet zwyciężyła Olga Dubovskaya. Ja byłam czwartą kobietą i pierwszą Polką na mecie. Na tej trudnej trasie czas 1:33:55 mogę uznać za bardzo zadowalający.

Beata Pokrzywińska-Osior, Bartek Osior– „Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować organizatorom III Mrągowskiego Biegowego Pikniku Wojskowego i XX Półmaratonu Gusiew-Gołdap. Dziękujemy za to, że mimo wielu obowiązków związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem swoich imprez biegowych, pamiętali o tym, że miesiąc temu zawarliśmy związek małżeński. Oficjalnie życzenia i kwiaty były dla nas ogromnym wyróżnieniem i bardzo przyjemną chwilą. Uwielbiamy do Was przyjeżdżać i będziemy robić to tak długo, jak długo pozwoli nam na to zdrowie i dobra kondycja. DZIĘKUJEMY!

{AdmirorGallery}pokrzywinska18{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Goldap Mrągowo Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x