Beata Pokrzywińska-Osior i Bartek Osior – Ślub niczego nie zmienia, dalej biegamy

Podróże biegowe trenerów BiegamBoLubięz Wydmin trwają w najlepsze. Tydzień po swoim ślubie Beata Pokrzywińska-Osior i Bartek Osior wzięli udział w IV Wałeckim Biegu Filmowym, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię. Z Wałcza ruszyli w kierunku Tatr. Tam wystartowali w I Marszobiegu Szlakiem Stylu Zakopiańskiego i w Night Run Liptovsky Mikulas na Słowacji.

„ Zmiana stanu cywilnego, to przecież nie zmiana stylu życia”- żartuje Bartek Osior, który w IV Wałeckim Biegu Filmowym z czasem 00:36:02 zajął 12 miejsce. W kategorii Mistrzostw Polski BiegamBoLubię był czwarty. Beata Pokrzywińska-Osior w kategorii kobiet była szósta. Czas 00:44:13 dał jej III miejsce w Mistrzostwach Polski BiegamBoLubię.

Z Wałcza Beata i Bartek wyruszyli na obóz poślubny do Bukowiny Tatrzańskiej.

„Od ośmiogodzinnych wędrówek po górach, po długie wybiegania i wycieczki rowerowe na Słowację. Założyliśmy sobie duże objętości treningów, zmniejszając intensywność.”- opowiada Beata. „Pobyt w Tatrach zakończyliśmy udziałem w I Marszobiegu Szlakiem Stylu Zakopiańskiego, który odbył się 26 lipca w Zakopanem. Z rekreacyjnego marszobiegu zrobiło się prawdziwe ściganie z mapą w ręku, między zabytkami podhalańskiej architektury drewnianej. W imprezie udział brały dwuosobowe zespoły, w sumie ok. 20 ekip. Wystartowaliśmy spod Willi Koliba, najstarszej budowli w Stylu Zakopiańskim, zaprojektowanej przez Stanisława Witkiewicza. Jednym z naszych rywali był Leszek Behounek, dyrektor MOSiR-u Zakopane, organizator wielu biegów górskich w kraju. Trasa biegu wynosiła ok. 10 km. Ostatecznie po ostrym zbiegu z Kalatówek do siedziby Tatrzańskiego Parku Narodowego zajęliśmy II miejsce przegrywając z zakopiańską drużyną o ok. 200 m. Bawiliśmy się świetnie, ale myślami byliśmy już w Liptowskim Mikułaszu na Słowacji.”

„Start Night Run Liptovsy Mikulas przewidziany był na godzinę 21:30. Do pokonania mieliśmy dwa okrążenia po 5 km. Po tygodniu długich treningów i porannym marszobiegu w Zakopanem nie nastawialiśmy się na bicie życiowych rekordów. Impreza zgromadziła ok. 500 uczestników, w tym zawodników z Kenii i. Beti na metę wbiegła jako szósta kobieta osiągając najlepszy w tym sezonie czas na 10 km, 00:41:28. Ja z czasem 00:34:30 byłem siódmy wśród mężczyzn, to mój najlepszy wynik z tego roku. Oboje byliśmy bardzo zadowoleni z wizyty u naszych południowych sąsiadów.

Przed nami Cesis ECO Trail bieg na dystansie 30 km, który odbędzie się 2 sierpnia w Cesis na Łotwie. Mamy nadzieję, że praca, którą zrobiliśmy w Tatrach przełoży się na fajne wyniki w drugiej części sezonu.” – podsumował Bartek Osior

{AdmirorGallery}osior293{/AdmirorGallery}

PS. Przy okazji bardzo sympatycznej biegającej parze z Wydmin wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia życzy wama-sport.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegam bo Lubię Biegi długodystansowe Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x