Bieg Urodzinowy Gdynia 2013 – Wszystkim należał się tort

Ponad 2 tysiące zawodniczek i zawodników uczestniczyło w Gdyni w sobotnim 10-kilometrowym Biegu Urodzinowym, który jest ważną częścią obchodów rocznicy nadania praw miejskich. 10 kilometrów to optymalny dystans - złoty środek godzący ambicje profesjonalistów i amatorów. Wygrał Radosław Dudycz z Gdańska, ale duża rolę odegrali reprezentanci Warmii i Mazur. Piąty na mecie był Damian Pieterczyk (Olsztyn) , który zwyciężył tez w klasyfikacji ratowników. Z kolei 12 na celowniku Piotr Szmigiel (Braniewo) wywalczył trzecia lokatę w rywalizacji żołnierzy. W tej właśnie klasyfikacji wśród pań wygrała Katarzyna Biryło (Braniewo). Największym sukcesem jest jednak liczba naszych reprezentantów. Doprawdy potężna armia.

 

W tym roku biegacze zmierzyli się z zupełnie nową trasą. Do tej pory do pokonania były dwie pętle po 5 kilometrów. Tym razem wyznaczono jedną – 10-kilometrową. Start i meta znajdowały się na parkingu na wysokości Akwarium Gdyńskiego, a sygnałem do rozpoczęcia była e salwa armatnia z pokładu historycznego niszczyciela ORP Błyskawica.

Bieg Urodzinowy Gdyni rozpoczął tzw. Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych: Bieg Urodzinowy Gdyni (9 lutego), Bieg Europejski (11 maja), Nocny Bieg Świętojański (21 czerwca) oraz Bieg Niepodległości (11 listopada).

Klasyfikacja Open

1 DUDYCZ RADOSŁAW GDAŃSK KS TEAM RUN GDAŃSK 1974 M30 1 00:10:40 00:30:37

2 MAZERSKI BARTOSZ SZTUM lks zantyr sztum 1976 M30 2 00:10:40 00:30:43

3 GRYCKO TOMASZ WŁADYSŁAWOWO uks bliza władysławowo 1992 M20 1 00:10:40 00:30:50

4 SADOWSKI ROBERT GDYNIA 1985 M20 2 00:10:41 00:30:57

5 PIETERCZYK DAMIAN OLSZTYN sklepbiegowy.com 1984 M20 3 00:10:46 00:31:12

6 CHUCHAŁA DANIEL LĘBORK LKB im. Braci Petk Lębork 1983 M30 3 00:10:41 00:31:20

7 WĄSICKI SEBASTIAN LĘBORK LKB im Braci Petk Lębork 1988 M20 4 00:10:58 00:31:26

8 GURFINKIEL ŁUKASZ GDAŃSK SKLA Sopot 1980 M30 4 00:10:57 00:31:30

9 POBŁOCKI PIOTR LĘBORK UKS Ekonomik Maratończyk L 1965 M40 1 00:11:08 00:31:40

10 KRÓL BŁAŻEJ KĘBŁOWO GKS TĘCZA NOWA WIEŚ LĘBORS 1987 M20 5 00:11:00 00:31:46

………………………………………………………………………

12 SZPIGIEL PIOTR BRANIEWO JW 2980 1984 M20 7 00:11:09 00:32:08

14 PSZCZÓŁKOWSKI PAWEŁ OLSZTYN SKLEPBIEGOWY.COM 1988 M20 8 00:11:32 00:32:52

15 MALICH DARIUSZ OLSZTYN AKM OLIMP OLSZTYN 1968 M40 2 00:11:32 00:32:55

26 DUDEK WALDEMAR BRANIEWO JW 2980 Braniewo 1971 M40 5 00:12:00 00:34:26

27 SEROCKI ADAM ELBLĄG Eko Gryf Elbląg JW4808 1973 M40 6 00:11:59 00:34:29

38 ŁABUDA SŁAWOMIR BRANIEWO UKS Gimpas Pasłęk 1975 M30 10 00:12:20 00:35:43

56 STEFAŃSKI ANDRZEJ ELBLĄG EKO GRYF – Elbląg 1962 M50 2 00:12:42 00:36:56

67 DŁUGOSZ KAMIL MRĄGOWO Klub Biegacza Mrągowo 1986 M20 29 00:13:12 00:37:47

92 BIRYŁO KATARZYNA BRANIEWO MOS ZATOKA BRANIEWO 1973 K40 1 00:13:24 00:38:49 (6)

113KWIATKOWSKI KRZYSZTOF ELBLĄG ELBAŻANT 1959 M50 7 00:13:31 00:39:31

114 PIECZARKA DARIUSZ OLSZTYN AKM OLIMP OLSZTYN 1972 M40 18 00:13:23 00:39:41

119 BARTNICKI WOJCIECH ELBLĄG ENDURO MAN ELBLĄG 1968 M40 19 00:13:42 00:39:45

130 TOMASZEWICZ DAMIAN ELBLĄG Tomaszewicz Team 1993 M20 42 00:13:50 00:39:56

133 PIESIK ŁUKASZ LIDZBARK WARMIŃSKI 1989 M20 43 00:14:28 00:39:46 00:40:04 124

135 PIECZARKA KRZYSZTOF OSTRÓDA AKM OLIMP OLSZTYN 1971 M40 23 00:13:52 00:40:06

137 1391 KUROPATWA ANDRZEJ OLSZTYN AKM OLimp Olsztyn 1963 M50 11 00:13:52 00:40:09

141 2110 LENDZIAN JACEK OLSZTYN AKM OLIMP OLSZTYN 1973 M40 25 00:13:48

145 GAWRYŚ KAMIL BRANIEWO RIM TIM TEAM BRANIEWO-FROM 1985 M20 46 00:14:55 00:39:59

154 2031 BARSZCZEWSKI TADEUSZ MRĄGOWO Klub Biegacza Mrągowo 1974 M30 48 00:14:10 00:40:35

187 HAMERNIK TOMASZ ELBLĄG Kalenji -TUNING 1986 M20 57 00:14:23 00:41:17

205 MENZIŃSKI PRZEMYSŁAW ŻABI RÓG AKM OLIMP OLSZTYN 1987 M20 59 00:14:51 00:41:28

237 STULCZEWSKI JERZY BRANIEWO RIM TIM TEAM 1971 M40 48 00:14:55 00:41:41

238 ORŁOWSKI TOMASZ MORĄG 1986 M20 69 00:15:13 00:41:57

285 BIRYŁO ROMAN BRANIEWO RIM TIM TEAM 1971 M40 55 00:14:29 00:42:57

316 KUKUĆ-KWAPISZEWSKA ANNA ELBLĄG 1978 K30 7 00:14:59 00:43:12 (23)

326CZERWIŃSKI ADAM ELBLĄG 1957 M50 23 00:15:03 00:43:29

328 GŁÓD MICHAŁ ELBLĄG Pozor Vlak! 1985 M20 91 00:15:51 00:43:04

332 PROCHNA KRZYSZTOF FROMBORK 1972 M40 67 00:15:38 00:43:25

333 CZERWIŃSKA REGINA ELBLĄG 1959 K50 1 00:15:05 00:43:36 (26)

336 PAŁEJKO MATEUSZ OLSZTYN Młode Wilki Olsztyn 1987 M20 92 00:16:20 00:43:26

359 ZAPADKA STANISŁAW MRĄGOWO KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 1955 M50 25 00:15:17 00:43:47

362 TOMASZEWICZ MARCIN ELBLĄG Tomaszewicz Team 1990 M20 97 00:16:00 00:43:15

364 OLSZEWSKI MAREK LIDZBARK WARMIŃSKI AKB Lidzbark Warmiński 1969 M40 75 00:15:33 00:43:32

387 CICH MICHAŁ DOBRE MIASTO 1982 M30 130 00:15:35 00:43:56

400 SIKORA RYSZARD PASŁĘK BBL Pasłęk 1979 M30 132 00:15:11 00:44:10

405 ADAMCZYK BOŻENA PASŁĘK BiegamBoLubię Pasłęk 1971 K40 4 00:15:29 00:44:09 (30)

425 MIKIELSKI MAREK OLSZTYNEK 1960 M50 29 00:15:26 00:44:40

426 NOWICKI ARTUR PIECKI Klub Biegacza Mrągowo 1988 M20 114 00:15:17 00:44:36

447 1292 GRYGLAS ANDRZEJ OLSZTYN AKM Olsztyn 1961 M50 32 00:15:40 00:44:51

450 1894 HAJDUKIEWICZ TOMASZ ELBLĄG Lubię bo biegam 1978 M30 149 00:16:20 00:44:22

475 1122 POŁOM TOMASZ STAWIGUDA Młode Wilki Olszyn 1987 M20 129 00:16:22 00:45:04

517 PTASZYŃSKI MICHAŁ BRANIEWO Rim Tim Team Braniewo-From 1989 M20 142 00:16:51 00:44:45

539 WICZYŃSKI WOJCIECH PASŁĘK KS Pogrom ANIOŁOWO 1981 M30 185 00:15:52 00:45:42

550 1653 GADOWSKI MARCIN ELBLĄG Meritum Bank ICB S.A. 1981 M30 189 00:15:58 00:45:57

556 ROMANOWSKA MARTA PASŁĘK BBL PASŁĘK 1986 K20 19 00:15:31 00:46:02 00:46:15 (41)

558 ZNAROWSKA BOŻENA ELBLĄG Eko Gryf Elbląg 1963 K50 2 00:15:59 00:46:09 (41)

571KOROWACKI MARCIN PASŁĘK BBL Pasłęk 1987 M20 151 00:17:00 00:45:53

573 BOLDA PATRYCJA OLSZTYN 1993 K20 20 00:16:09 00:45:56 (43)

574 KARWOWSKI ARKADIUSZ MRĄGOWO ING Bank 1988 M20 153 00:17:02 00:45:29

595 SZYNKIEWICZ MICHAŁ ELBLĄG DUAL TEAM 1982 M30 203 00:16:37 00:46:07 (551)

618 BUCZKO PAWEŁ PASŁĘK BBL Pasłęk 1973 M40 132 00:16:56 00:46:25

620 ŚWIDERSKI JAN PIOTR PASŁĘK BBL 1967 M40 132 00:16:55 00:46:24

621 BARTNICKA ANETTA ELBLĄG Elbażant 1974 K30 12 00:16:14 00:46:49 (48)

645 FILIPEK MARCIN JAN BRANIEWO RimTimTeam Braniewo/Frombork 1980 M30 227 00:16:53 00:46:25

659 LUBAWIŃSKI KRZYSZTOF BRANIEWO JW 2980 BRANIWO 1978 M30 236 00:16:16 00:47:18

662 GAJOWNICZEK MACIEJ FROMBORK RIM TIM TEAM 1978 M30 237 00:16:53 00:46:35

719 MROZOWSKI KAMIL OLSZTYN AMW RUGBY 7 1990 M20 181 00:16:59 00:46:42

793 KĄKOL GRZEGORZ GDYNIA Balls Of Steel 1988 M20 192 00:17:33 00:47:36

796 SZNAJDER ŁUKASZ OLSZTYN 1981 M30 297 00:17:47 00:47:36

797 WOTA ŻANETA OLSZTYN 1983 K30 18 00:17:47 00:47:36 (59)

803 GUTFRAŃSKI PAWEŁ ELBLĄG 1976 M30 304 00:16:55 00:48:23

811 PAWLINA KUBA OLSZTYN 1990 M20 194 00:17:41 00:47:24

847 KWIATKOWSKA IWONA ELBLĄG ELBAŻANT 1959 K50 3 00:17:08 00:48:50 (68)

849 ZIELIŃSKI PRZEMYSŁAW OLSZTYN 1976 M30 319 00:17:58 00:47:59

891 ANDRUSZKIEWICZ BOGDAN OLSZTYN AKM OLIMP Olsztyn 1953 M60 18 00:18:06 00:48:36

901 TOMASZEWICZ PIOTR ELBLĄG Enduro Man Elbląg 1968 M40 180 00:17:53 00:48:27

919 BRZESKI DARIUSZ BRANIEWO LZS Bemowizna 1971 M40 185 00:16:47 00:49:23

921 POWIERŻA PAWEŁ BRANIEWO MOS Zatoka Braniewo 1997 M16 20 00:17:28 00:49:14

923 CHWASTA PAWEŁ SZCZYTNO 1987 M20 215 00:17:44 00:48:53

937 ŁACHACZ ROBERT SZCZYTNO 1979 M30 358 00:16:54 00:49:24

989 KUCA ROMAN PIENIĘŻNO 1962 M50 62 00:17:29 00:49:47

1014 KLIMEK JAN PASŁĘK bbl pasłęk 1978 M30 393 00:17:03 00:49:47

1135 KMIEĆ BARTŁOMIEJ ELBLĄG 1989 M20 262 00:19:32 00:50:20

1278 BERNARDZIK PAWEŁ ELBLĄG 1989 M20 290 00:19:16 00:51:36

1312 KALISZ KRZYSZTOF IŁAWA HAKUNA MATATA BZIK 1991 M20 297 00:18:25 00:51:48

1327 BARSZCZEWSKA ALICJA MRĄGOWO Klub Biegacza Mrągowo 1976 K30 46 00:19:18 00:52:09 (130)

1339 KACHEL GRZEGORZ ELBLĄG ELBAŻANT 1957 M50 84 00:17:45 00:53:07

1357 STRUMINSKI WALDEMAR ELBLAG 1951 M60 25 00:19:51 00:52:03

1475 GRYSZKO PIOTR OLSZTYN 1977 M30 557 00:19:39 00:53:23

1493 KOWALKOWSKI MATEUSZ IŁAWA INTERSPORT 1989 M20 323 00:21:07 00:53:29

1525 KOPKA RAFAŁ LIDZBARK WARMIŃSKI gkkk.pl 1987 M20 328 00:19:06 00:54:04

1526 REJNHARD RADOSŁAW BRANIEWO RIM TIM TEAM 1984 M20 328 00:20:06 00:54:14

1529 GAWRYŚ ANNA BRANIEWO RIM TIM TEAM BRANIEWO-FROM 1985 K20 64 00:20:07 00:54:17 (173)

1704 HULL ARKADIUSZ ELBLĄG DUAL TEAM 1990 M20 356 00:20:22 00:56:24

1705 SZYNKIEWICZ JOANNA ELBLĄG DUAL TEAM 1990 K20 86 00:20:22 00:56:25 (222)

1707 ROZTROPIŃSKI MARCIN OLSZTYN 1978 M30 641 00:21:53 00:56:17

1714 DŁUGOSZ LIDIA MRĄGOWO KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 1965 K40 30 00:20:32 00:56:25 (226)

1773 ŁACHACZ IWONA SZCZYTNO 1979 K30 90 00:19:41 00:58:01 (243)

1784 GAJEWSKA MARTA OLSZTYN 1984 K20 101 00:20:51 00:57:51 (250)

1864 STYŚ MATEUSZ ELBLĄG MK Sopot TEAM 1987 M20 375 00:20:35 00:58:15

1913 HRYCYK EWA ELBLĄG 1989 K20 117 00:21:25 00:59:19 (293)

1916 STULCZEWSKA MARZENA BRANIEWO 1971 K40 40 00:22:20 00:59:06 (295)

1935 2264 MICHALUNIO BEATA FROMBORK FZS 1970 K40 44 00:21:50 01:00:06 (307)

1989 BARANOWSKI OLAF ELBLĄG 1977 M30 720 00:22:36 01:00:39

2071 LIPKOWSKA NATALIA OSTRÓDA 1985 K20 139 00:23:37 01:02:52 (369)

2087ROZTROPINSKI GRZEGORZ OLSZTYN 1977 M30 748 00:21:53 01:03:43

2096 KRUSZYNSKA KAJA FROMBORK Rim Tim Team 1985 K20 143 00:23:34 01:04:14 (381)

2097 SCHULZ ŁUKASZ BRANIEWO RIM TIM TEAM 1984 M20 393 00:23:34 01:04:14

2112 JANEWICZ MAŁGORZATA FROMBORK FZS 1970 K40 58 00:23:03 (387)

2114 SYLWIA MECHLIŃSKA FROMBORK FZS 1977 K30 153 00:23:02 01:04:59 (389)

2198 WIŚNIEWSKA MAŁGORZATA OLSZTYN 1973 K40 66 00:24:34 01:11:16 (431)

Klasyfikacja żołnierzy

1 WĄSICKI SEBASTIAN LĘBORK LKB im Braci Petk Lębork 1988 M20 00:10:58 00:31:26

2 KRÓL BŁAŻEJ KĘBŁOWO GKS TĘCZA NOWA WIEŚ LĘBORS 1987 M20 00:11:00 00:31:46

3 SZPIGIEL PIOTR BRANIEWO JW 2980 1984 M20 00:11:09 00:32:08

4 RICHERT MARCIN GDYNIA Marynarka Wojenna 1979 M30 00:10:58 00:32:43

5 STRUK ADAM SŁUCHOWO LKS Ziemi Puckiej 1990 M20 00:11:50 00:34:13

6 DUDEK WALDEMAR BRANIEWO JW 2980 Braniewo 1971 M40 00:12:00 00:34:26

7 SEROCKI ADAM ELBLĄG Eko Gryf Elbląg JW4808 1973 M40 00:11:59 00:34:29

8 ŁABUDA SŁAWOMIR BRANIEWO UKS Gimpas Pasłęk 1975 M30 00:12:20 00:35:43

9 KOŁODZIK RAFAŁ LUZINO CWTiD MW 1986 M20 00:12:31 00:35:53

10 CHOŁOTA MAREK ŻORY/GDAŃSK Akademia Biegania 1979 M30 00:12:51 00:38:08

……………………………………………………………………………………………

11 BIRYŁO KATARZYNA BRANIEWO MOS ZATOKA BRANIEWO 1973 K40 00:13:24 00:38:49 (1)

15 BARSZCZEWSKI TADEUSZ MRĄGOWO Klub Biegacza Mrągowo 1974 M30 00:14:10 00:40:35

29 CZERWIŃSKI ADAM ELBLĄG 1957 M50 00:15:03 00:43:29

43 WICZYŃSKI WOJCIECH PASŁĘK KS Pogrom ANIOŁOWO 1981 M30 00:15:52 00:45:42

50 ZYCH DAWID ELBLĄG 1974 M30 00:16:00 00:46:39 00:46:53

52 LUBAWIŃSKI KRZYSZTOF BRANIEWO JW 2980 BRANIWO 1978 M30 00:16:16 00:47:18

Klasyfikacja ratowników

1 PIETERCZYK DAMIAN OLSZTYN sklepbiegowy.com 1984 M20 00:10:46 00:31:12

2 BORAWSKI PAWEŁ STAROGARD GDAŃSKI AZS AWF I S GDAŃSK 1986 M20 00:11:10 00:32:57

3 CZAPIŃSKI MICHAŁ REDA BCT Team 1982 M30 00:11:42 00:34:25

4 RUCIŃSKI JAKUB SOPOT BCT Team 1975 M30 00:11:50 00:35:07

5 MAZUR ANDRZEJ BOJANO KM PSP Gdynia 1974 M30 00:12:43 00:36:37

6 BIŃCZAK TOMASZ GDAŃSK owsb.pl 1977 M30 00:13:28 00:38:13

7 ZABOROWSKI ANDRZEJ SZYMBARK KM PSP Gdynia 1984 M20 00:13:52 00:39:05

8 PIASECKI JULIUSZ GDYNIA JRG-1 Gdynia 1984 M20 00:13:52 00:39:26

9 LENDZIAN JACEK OLSZTYN AKM OLIMP OLSZTYN 1973 M40 00:13:48 00:40:20

10 MIZIARSKI PAWEŁ REDA miziar-sport.blogspot.com 1990 M20 00:13:28 00:40:29

……………………………………………………………

31 BRZESKI DARIUSZ BRANIEWO LZS Bemowizna 1971 M40 00:16:47 00:49:23

35 ZAWISTOWSKI ADRIAN SZCZYTNO 1988 M20 00:17:54 00:51:53

Klasyfikacja samorządowców

1 MAZERSKI BARTOSZ SZTUM lks zantyr sztum 1976 M30 00:10:40 00:30:43

2 LABUDDA ANDRZEJ PUCK LKS Puck 1985 M20 00:12:09 00:35:35

3 CICHOŃ MACIEJ REDA 42.195 Wejherowo 1972 M40 00:12:55 00:37:41

4 KLAWIKOWSKI KRZYSZTOF GDAŃSK 1982 M30 00:13:11 00:38:55

5 MAŚLAK RADOSŁAW GDYNIA biegamyrazem.pl 1968 M40 00:14:06 00:41:01

6 TUWALSKA MAŁGORZATA GDAŃSK 1979 K30 00:14:14 00:41:44 00:41:48 ( 1)

7 ORŁOWSKI TOMASZ MORĄG 1986 M20 00:15:13 00:41:57

8 WESOŁOWSKI ZBIGNIEW SKÓRCZ 1965 M40 00:14:42 00:42:11

9 DALECKI PRZEMYSŁAW GDYNIA PARKRUN GDYNIA 1972 M40 00:14:38 00:42:59

10 KUKUĆ-KWAPISZEWSKA ANNA ELBLĄG 1978 K30 00:14:59 00:43:12 (2)

……………………………………………………………………………………

11 PROCHNA KRZYSZTOF FROMBORK 1972 M40 00:15:38 00:43:25

12 OLSZEWSKI MAREK LIDZBARK WARMIŃSKI AKB Lidzbark Warmiński 1969 M40 00:15:33 00:43:32

14 ADAMCZYK BOŻENA PASŁĘK BiegamBoLubię Pasłęk 1971 K40 00:15:29 00:44:09 (3)

16 GADOWSKI MARCIN ELBLĄG Meritum Bank ICB S.A. 1981 M30 00:15:58 00:45:57

20 GUTFRANSKI PAWEŁ ELBLĄG 1976 M30 00:16:38 00:48:17

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x