BiegamBoLubię Wydminy na Orlen Warsaw Marathon – A teraz coś własnego

W minioną niedzielę (21 kwietnia) w Warszawie odbył się Orlen Warsaw Marathon. Na największej imprezie biegowej w Polsce nie mogło zabraknąć reprezentantów klubu BiegamBoLubię Wydminy.  Wśród 11 tysięcy uczestników charytatywnego biegu"BiegamBoLubię Pomagam" wystartowało 46-ciu biegaczy z Wydmin.Zznaczyli swą obecność zarówno w maratonie jak i imprezach towarzyszących.

 

Bieg na dystansie 3330m odbył się dzień przed maratonem. Idea była bardzo szczytna. PKN Orlen przekazał 10 zł na cele charytatywne od każdego uczestnika biegu. Starterem BiegamBoLubię Pomagam był Tomasz Majewski, Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą. Uczestnicy ruszyli z linii mety biegu maratońskiego i w wolnym tempie dobiegli na Stadion Narodowy, gdzie chwilę później odbyła się uroczystość otwarcia Orlen Warsaw Marathon. Wśród uczestników spotkać można było m. in. Adama Małysza, Justynę Kowalczyk, Kubę Giermaziaka, Marcina Dorocińskiego, Krzysztofa Ibisza, Anitę Włodarczyk oraz wiele innych sław ze świata sportu i dużego ekranu.

BiegamBoLubię Wydminy miało również swoich przedstawicieli w biegu maratońskim oraz biegu na 10 km. Karol Warszewski kilka miesięcy temu stwierdził, że Orlen Warsaw Marathon to doskonała okazja do debiutu na dystansie 42,195 km. Niesiony dopingiem żony Haliny oraz dzieci Zosi i Kacpra swój biegowy cel zrealizował i linię mety swojego pierwszego w życiu maratonu przekroczył po 4 godz 30min i 47 sekundach. Symbol wydmińskiego BbL, 66-latek Tadeusz „Tadziu” Chmielewski bieg na 10km ukończył ze znakomitym czasem 00:57;56 min. Jego córka Joanna wyprzedziła tatę o niespełna minutę uzyskując czas 00:56;58min.

Bardzo dobry rezultat uzyskał niezależny maratończyk z Wydmin, Andrzej Fiedorczyk. 52-letni nauczyciel języka angielskiego z czasem 03:15:09 zajął świtne 37 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Członkowie BiegamBoLubię Wydminy w końcu doczekali się swojego biegu. 1-go czerwca w Wydminach, w ramach obchodów Dni Rodziny odbędzie się „Wydmińska zaDYSZKA”- bieg na dystansie 10 km. Biegiem towarzyszącym będzie „BiegamBoLubię Swoją Rodzinę”, rekreacyjny bieg na ” Trójkowym” dystansie 3330m.

{AdmirorGallery}wydy23{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x