Borecka Trail Folwark Łękuk 2021 – Puszcza mekką biegaczy

Fot. Krzysztof Karpiński
W sobotę (20 listopada) odbyła się impreza biegowa pod hasłem Borecka Łękuk Trail. Organizatorzy w typowo sportowym segmencie tego projektu zaproponowali uczestnikom (około 180) start na trzech dystansach: 50 km, 31 km i 13.5 km. Rywalizacja toczyła się przez trasy Puszczy Boreckiej, terenami Gminy Wydminy i Gminy Kruklanki.

Bieg na 50 km wygrał Jakub Ołowski (Wydminy) przed Sylwestrem Jakackim (Bartoszyce) i Tomaszem Cygańskim Olsztyn. W kat. 0/49 zwyciężył Rafał Kot (Szczytno), a w grupie 50+ Marek Nestorowicz (Kętrzyn). W wyścigu pań triumfowała Julita Piwońska (Ełk), druga była Joanna Meller (Dywity), a trzecia Agata Jarocka (Legionowo).

Na 21 km najszybszy okazał się Wojciech Kopeć (Suwałki), drugie miejsce zajął Mariusz Getek (Ełk), a trzecie Petras Pranckunas (Litwa). Wśród pań zwyciężyła Izabela Parszczyńska (Giżycko) przed Bogusławą Majer (Warszawa) i Sylwią Guzowską (Grajewo). W kategoriach triumfowali: U 0/49: Rajmund Białulis (Suwałki) i Magdalena Wszeborowska (Ełk), a w kat. 50+ Andrzej Krukowski (Białystok) i Elżbieta Siergiej (Odoje)

Na 13.5 km zwyciężył Tadeusz Walendykiewicz (Suwałki) przed Krystianem Różańskim (Ełk) i Danielem Bochenko (Brzozowa). W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Renata Połubok (Ełk), wyprzedzając Marzenę Łaskowską (Olecko) i Emilię Kibitlewską (Suwałki). Zwycięzcy kategorii: U 0/49: Jakub Soliwoda (Suwałki) i Urszula Iwaszko (Wydminy), U50+ Tomasz Łaskowski (Olecko) i Anna Jakubowska ( Pijawne Polskie)

Na mecie wszyscy biegacze otrzymali gliniane medale, ręcznie wykonane w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Giżycku. Do kompletu Nadleśnictwo Czerwony Dwór każdemu zawodnikowi wręczyło pamiątkową sadzonkę drzewa. Najlepsi na poszczególnych dystansach mogli cieszyć się nagrodami ufundowanymi przez gminy Wydminy i Kruklanki.

W przeddzień biegu w restauracji „Ogień i Woda” odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli znakomici goście ze świata biegów długodystansowych; Katarzyna Zubowicz, Rafał Kot, Tadeusz Dziekoński, Dariusz Strychalski oraz właściciel Folwarku Łękuk i były zawodnik Adventure Race, Krzysztof Przyłucki.

„Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że udało nam się stworzyć wydarzenie, które tak dobrze przyjęło się w środowisku biegaczy. Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim naszym Partnerom za obecność, zaufanie i pomoc w realizacji Borecka Łękuk Trail. Czujemy, że rodzi się coś naprawdę wyjątkowego. Jesteśmy przekonani, że realizacja kolejnych edycji w znacznym stopniu przyczyni się do wydłużenia sezonu turystycznego w tej części Mazur, a Puszcza Borecka wkrótce zostanie najbardziej rozpoznawalnym kompleksem leśnym w Polsce” –powiedzieli Beata i Bartłomiej Osiorowie z Fundacji Dystans

Litygajno 50 km

1 OŁOWSKI JAKUB M 1 M 0-49 WYDMINY AGROBROS 3:37:55

2 JAKACKI SYLWESTER M 2 M 0-49 BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 3:39:48

3 CYGAŃSKI TOMASZ M 3 M 0-49 OLSZTYN SĄ WOLNIEJSI / CSIR SUSZ 3:45:27

4 KOŚCIELSKI PATRYK M 4 M 0-49 LEGIONOWO MINISTERSTWO GŁUPICH KROKÓW 3:51:23

5 BOBROWSKI JAN M 5 M 50+ EŁK 4:03:21

6 FELTOWICZ JACEK M 6 M 0-49 BIAŁYSTOK 4:03:41

7 PIWOŃSKA JULITA K 1 K 0-49 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK 4:07:19

8 NESTOROWICZ MAREK M 7 M 50+ 1 KĘTRZYN JURUND SZCZYTNO / GÓRAL Z MAZUR RUNNING TEAM 4:08:07

9 KOT RAFAŁ M 8 M 0-49 1 SZCZYTNO GÓRAL Z MAZUR RUNNING TEAM 4:12:52

10 GABRUŚ DARIUSZ M 9 M 0-49 2 EŁK ZAHARTOWANI EŁK 4:13:57

……………………………………………………..

11 ZUBRYCKI ŁUKASZ M 10 M 0-49 3 STAWIGUDA 9 BATALION DOWODZENIA OLSZTYN 4:21:50

13 OPOŃSKI ARTUR M 12 M 0-49 5 EŁK – BARANY SUPER DRUŻYNA EŁK 4:23:56

14 HUCIK KAMIL M 13 M 0-49 6 ŻYTKIEJMY WILKI PUSZCZY ROMINCKIEJ 4:25:08

16 PRĄDZYŃSKI JAROSŁAW M 15 M 0-49 8 EŁK GEOMAP 4:33:10

17 MELLER WOJCIECH M 16 M 0-49 9 DYWITY DRUŻYNA WILKA 4:33:27

18 MELLER JOANNA K 2 K 0-49 DYWITY DRUŻYNA WILKA 4:33:30

19 KOŚCIŃSKI PATRYK M 17 M 0-49 10 POZEZDRZE AKADEMIA MARYNARKI 4:34:19

20 JASZKOWSKI TOMASZ M 18 M 0-49 11 EŁK 4:35:17

21 STRYCHALSKI DAREK M 19 M 0-49 12 ŁAPY 4:37:15

24 DĄBKOWSKI ANDRZEJ M 21 M 0-49 14 WOJCIECHY 5:00:33

30 MACIEJEWSKI KRZYSZTOF M 27 M 0-49 19 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK 5:27:24

31 KAZANIECKI WIESLAW M 28 M 50+ 3 WYDMINY BBL WYDMINY 5:29:37

32 KLACH ANDRZEJ M 29 M 0-49 20 OLSZTYN MOUNT BLANC TEAM 5:32:02

33 PARAFINIUK ADAM M 30 M 0-49 21 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK 5:33:08

34 SZCZYPIŃSKI TOMASZ M 31 M 0-49 22 OLSZTYN 5:35:27

35 TRUCHAN WIESŁAW M 32 M 50+ 4 ŻYTKIEJMY WILKI PUSZCZY ROMINCKIEJ 5:36:50

36 SZCZEPANIAK PIOTR M 33 M 50+ 5 OLSZTYN SĄ WOLNIEJSI 5:44:36

37 PRAWDZIK RENATA K 4 K 0-49 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK 5:45:37

40 PRZYBYŁOWSKA RENATA K 5 K 0-49 ROZOGI SZYBCIEJ CHODZĘ NIŻ BIEGAM 5:48:54

41 PTASZYŃSKI MICHAŁ M 36 M 0-49 25 OLECKO PIÓROPUSZ OLECKO 5:50:28

43 HYJEK ŁUKASZ M 38 M 0-49 27 GIŻYCKO 6:07:16

44 ZORCZYKOWSKI GRZEGORZ M 39 M 0-49 28 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK 6:13:29

Wolisko 21 km

1 KOPEĆ WOJCIECH M 1 M 0-49 SUWAŁKI TEAM KOPEĆ Sznurkowscy Team 1:18:20

2 GETEK MARCIN M 2 M 0-49 EŁK 1:22:27

3 PRANCKUNAS PETRAS M 3 M 50+ VILNIUS, LITWA NA, PAGAUK! 1:27:43

4 BARTCZAK MARCIN M 4 M 0-49 BISZTYNEK DRUŻYNA ML 1:27:53

5 MATYSZKIEL MATEUSZ M 5 M 0-49 SZCZYBAŁY ORŁOWSKIE MAZURSKI WIDOK 1:30:02

6 LEOŃCZUK ADAM M 6 M 50+ BIALYSTOK 1:30:29

7 BAŁULIS RAJMUND M 7 M 0-49 1 SUWAŁKI TEAM BIEGAM BO CHCĘ. 1:34:33

8 PARSZCZYŃSKA IZABELA K 1 K 0-49 GIŻYCKO TEAM PARSZCZYŃSKICH 1:34:41

9 KUSKOWSKI MAREK M 8 M 0-49 2 GOŁDAP 1:35:52

10 RYMSZEWICZ TOMASZ M 9 M 0-49 3 TRYGORT KYOKUSHIN WĘGORZEWO 1:37:49

…………………………………………………………

12 KAMIŃSKI DANIEL M 11 M 0-49 5 OLSZTYN AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ 1:40:21

14 WILCZEK RAFAŁ M 13 M 0-49 6 SZCZYTNO KLUB BIEGACZA JURUND 1:43:11

15 ROGULSKI RAFAŁ M 14 M 0-49 7 GIŻYCKO BBL GIŻYCKO 1:44:20

16 PIKUS JAKUB M 15 M 0-49 8 SZTYNORT 1:45:29

17 PIŁAT JERZY M 16 M 50+ 2 WYDMINY BBL WYDMINY 1:47:15

18 KLEJZEROWICZ ROMAN M 17 M 0-49 9 EŁK EGGER BIEGA 1:48:10

19 SKOMOROWSKI DOMINIK M 18 M 0-49 10 GOLDAP OSADA BOCZKI 1:49:02

21 ADAMSKI WOJCIECH M 19 M 50+ 3 GIŻYCKO 1:50:18

23 WOLAŃSKI TOMASZ M 21 M 0-49 12 WYDMINY 1:51:08

28 KOZAK MONIKA K 4 K 0-49 GIŻYCKO BBL WYDMINY 1:53:02

34 GIERSZEWSKI CZAREK M 30 M 50+ 6 OLECKO ZAŁOGA G 1:57:27

41 SZAJDEK BOGUMIŁA K 6 K 0-49 ORZYSZ RUN TEAM TYGRYSY ORZYSZ 2:03:28

44 WSZEBOROWSKA MAGDALENA K 7 K 0-49 1 EŁK 2:04:23

45 BOGDAŃSKA KATARZYNA K 8 K 0-49 2 GIŻYCKO SMASHING PĄPKINS 2:04:48

47 KRAWCZYK KATARZYNA K 9 K 0-49 3 MRĄGOWO A+K A+K 2:05:20

49 SIERGIEJ ELZBIETA K 10 K 50+ 1 ODOJE RUN TEAM TYGRYS ORZYSZ 2:06:02

50 SOWA IWONA K 11 K 0-49 4 GOŁDAP PEPPERTEAM 2:06:02

52 KACZOREK JAROSŁAW M 41 M 50+ 11 RYN 2:09:36

53 MACIEJEWSKI GRZEGORZ M 42 M 50+ 12 GIŻYCKO BBL GIŻYCKO 2:10:09

54 WOŁYNIEC MIROSŁAW M 43 M 0-49 25 EŁK 2:10:26

56 NIKONOWICZ GRZEGORZ M 45 M 0-49 26 LIPOWO 2:11:03

57 JOSIEWICZ KRZYSZTOF M 46 M 50+ 14 RYN 2:11:33

59 WOJTANOWSKA ANETA K 13 K 0-49 5 GALINY 2:14:10

62 NESTOROWICZ MONIKA K 15 K 0-49 6 KĘTRZYN KLUB BIEGACZA JURUND SZCZYTNO / GÓRAL Z MAZUR RUNNING TEAM 2:28:15

65 JAWOROWSKA MAGDALENA K 17 K 0-49 8 OLECKO HIROŁSROMY 3:06:04

66 ŚWIĘCZKOWSKA MARZANNA K 18 K 50+ 4 OLECKO HIROŁSROMY 3:06:08

Dubinek 13.5 km

1 WALENDYKIEWICZ TADEUSZ M 1 M 0-49 SUWALKI 12BLP SUWAŁKI 0:51:13

2 RÓŻAŃSKI KRYSTIAN M 2 M 0-49 EŁK 0:52:10

3 BOCHENKO DANIEL M 3 M 0-49 BRZOZOWA 0:52:33

4 KRUK WOJCIECH M 4 M 0-49 RADZIEJE 0:56:25

5 IGNATOWICZ RADOSŁAW M 5 M 0-49 EŁK 0:56:38

6 JARZĘBIŃSKI DANIEL M 6 M 0-49 ELBLĄG AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ 0:57:19

7 SOLIWODA JACEK M 7 M 0-49 1 KĘTRZYN 0:57:38

8 STASZKUN PATRYK M 8 M 0-49 2 KRUKLANKI 0:58:03

9 POŁUBOK RENATA K 1 K 0-49 EŁK,BARANY 0:58:10

10 GRYŻEWSKI MACIEJ M 9 M 0-49 3 EŁK VEGE RUNNERS 0:58:35

…………………………………………………

11 ŁASKOWSKA MARZENA K 2 K 0-49 OLECKO 1:01:00

13 WIERZBOWSKI KRZYSZTOF M 10 M 0-49 4 BARTOSZYCE 1:01:52

14 HERBSZT WOJCIECH M 11 M 0-49 5 EŁK Dubinek 1:02:12

15 KULESZKA ANNA K 4 K 0-49 WĘGORZEWO KYOKUSHIN WĘGORZEWO/11 MAZURSKI PUŁK ALTYLERII 1:03:16

16 PASŁAWSKI PAWEŁ M 12 M 0-49 6 OGRÓDEK 1:03:16

17 GÓRALCZYK KACPER M 13 M 0-49 7 STERŁAWKI ULSON TEAM 1:04:14

18 ŁASKOWSKI TOMASZ M 14 M 50+ 1 OLECKO 1:05:51

19 KIJORA MAJA K 5 K 0-49 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK

20 SPYŁA DAROSLAW M 15 M 50+ 2 ELK 1:07:05

21 PAŁAMASZ WŁODZIMIERZ M 16 M 50+ 3 KRUKLANKI 1 BRYGADA LOGISTYCZNA 1:07:08

22 SOLIŃSKI PIOTR M 17 M 0-49 8 EŁK 1:07:13

24 KOZDRA CEZARY M 19 M 0-49 10 WYDMINY GOŚCINIEC BBL WYDMINY 1:08:25

25 PRZYŁUCKI KRZYSZTOF M 20 M 50+ 4 ŁĘKUK MAŁY 1:09:10

26 KRAWCZYK ADAM M 21 M 50+ 5 GIŻYCKO SĄ WOLNIEJSI 1:09:42

27 DZIĘGIELEWSKI ZBIGNIEW M 22 M 50+ 6 RYN 1:09:44

29 SOWUL NORBERT M 23 M 0-49 11 ŚWIĘTAJNO 1:10:48

30 IWASZKO URSZULA K 7 K 0-49 1 WYDMINY 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 1:10:52

33 OGONOWSKA AGNIESZKA K 8 K 0-49 2 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 1:12:21

36 FIEDORCZYK ANNA K 9 K 0-49 3 EŁK INCOGNITO 1:13:45

39 ROGULSKA-SŁOMIŃSKA AGNIESZKA K 11 K 0-49 5 OLSZTYN AKTYWNIE 1:15:25

42 LISOWSKA EWELINA K 13 K 0-49 6 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK 1:15:58

43 TWOREK URSZULA K 14 K 0-49 7 KOZIN ULSON TEAM 1:17:53

44 ORZOŁEK MARIA K 15 K 0-49 8 STERŁAWKI ULSON TEAM 1:17:55

45 ANDRYSZCZYK RAFAŁ M 30 M 0-49 16 KOWALE OLECKIE HUSARIA GOŁDAP 1:18:36

46 BOGDAŃSKI KRZYSZTOF M 31 M 50+ 9 GIŻYCKO 1:18:47

47 NOWAK-ŁOBRÓW ALEKSANDRA K 16 K 0-49 9 SZCZECIONOWO BBL WYDMINY 1:18:48

48 ROMOTOWSKA EMILIA K 17 K 0-49 10 OLECKO 1:18:55

51 SŁOMIŃSKI PIOTR M 33 M 0-49 17 OLSZTYN AKTYWNIE 1:19:56

52 MAKOWSKI MARCIN M 34 M 0-49 18 GIŻYCKO 1:20:22

54 CHEŁKOWSKA MARTA K 20 K 0-49 13 GIŻYCKO 1:20:45

55 KUKULSKA MARTA K 21 K 0-49 14 GIŻYCKO 1:20:45

56 ŻUKOWSKI HENRYK M 35 M 50+ 11 WYDMINY 1:20:49

57 ŻELASKO MONIKA K 22 K 0-49 15 GIŻYCKO 1:20:54

58 SAMBORSKI WALDEMAR M 36 M 50+ 12 WYDMINY BBL WYDMINY 1:21:17

59 GRZEŚKOWICZ DOROTA K 23 K 50+ 2 WYDMIN 1:22:26

63 EJSMONT GRZEGORZ M 39 M 0-49 20 ELK SUPER DRUŻYNA EŁK 1:25:05

64 KOZŁOWSKA MAJA K 25 K 0-49 17 STERŁAWKI ULSON TEAM 1:26:38

65 JUROWSKA LIDIA K 26 K 0-49 18 STERŁAWKI ULSON TEAM 1:26:42

66 KOPKO ZUZANNA K 27 K 0-49 19 GIŻYCKO ULSON TEAM 1:26:43

67 KOZŁOWSKA LENA K 28 K 0-49 20 STERŁAWKI ULSON TEAM 1:27:07

69 KUCZYŃSKA KINGA K 30 K 0-49 22 GIŻYCKO BBL WYDMINY 1:32:44

70 KOPKO KAMILA K 31 K 0-49 23 GIŻYCKO @NAJLEPSZYTEAMEVER 1:32:57

71 SADURA ANNA K 32 K 0-49 24 ORZYSZ RUN TEAM TYGRYS ORZYSZ 1:33:38

72 FIEDORCZYK JANUSZ M 40 M 50+ 14 EŁK 1:37:10

73 ŁUKASZEWICZ PAWEŁ M 41 M 50+ 15 WYDMINY BBL WYDMINY 1:38:00

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Kruklanki sport powszechny Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x