Dlaczego Mrągowo jest aktywne? – Oferta za ofertą

Niedawno Mrągowo uznane zostało za Miasto Aktywne w ogólnopolskim konkursie miejscowości do 25 tysięcy mieszkańców. Konkurencja w kraju była mocna, ale argumenty pięknego miejsca nad Czosem okazały się nie do podważenia. Co istotne w Mrągowie nikt nie spoczął na laurach i padają kolejne oferty miłego spędzenia wolnego czasu na sportowo.

29 kwietnia o g. 10 w Parku Sikorskiego Centrum Kultury i Turystyki i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy organizują Sztafetowe Biegi Przełajowe z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Stąd apel do dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalych, by zachęcić młodzież do uczestnictwa w tej imprezie.
Udział szkół należy obowiązkowo zgłaszać w biurze organizatora: Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo, tel. 89-7433469, 601628006, meil – wcybul@wp.pl, do dnia 26 kwietnia 2011r.Organizator zawodów z ramienia CKiT Waldemar Cybul.

 

Oto najistotniejsze punkty regulaminu imprezy:

– reprezentacje drużyn szkół podstawowych i gimnazjalnych składają się z 5 zawodników;
– szkoła może wystawić dowolną ilość reprezentacji dziewcząt i chłopców;
– reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych składają się z 5 zawodników,
– szkoła może wystawić dowolną ilość reprezentacji dziewcząt i chłopców;
– zespół biorący udział w zawodach winien posiadać własną pałeczkę sztafetową;
– szkoły biorą udział w otwarciu zawodów, na którym przedstawione zostaną założenia regulaminowe biegu;
– zabrania się biegania w kolcach
– wszystkim uczestnikom organizator zapewni poczęstunek.

W Mrągowie – Polska biega

Mrągowo, jako jedno z pierwszych miast w Polsce włączyło się w propagowanie ogólnopolskiej akcji – „Polska Biega” organizowanej w całym kraju już od 2006 roku. Po sukcesie poprzednich akcji, nasze miasto postanowiło kontynuować akcję promującą biegi masowe. Dlatego też zgodnie z założeniem akcji chcemy zaprosić wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji do uczestnictwa w „Mrągowskim Biegu Wiosny”.
Patronat nad imprezą w Mrągowie objęła Burmistrz Miasta Mrągowa, zaś patronat nad akcją w całej Polsce objęli: TVP Program 1, Gazeta Wyborcza, Radio RMF. Stąd apel do wszystkich, szczególnie dyrektorów szkół, którym najłatwiej jest rozpropagować imprezę wśród młodzieży.
Bieg organizowany w Mrągowie, odbędzie się w dniu 11 maja 2011r. o godz. 12.00 na Promenadzie przy placu Unii Europejskiej. Tegoroczna edycja biegu będzie towarzyszyć organizowanej w tym dniu ogólnopolskiej akcji „Dzień Ziemi”.

Bieg zorganizowany będzie dla dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych, gimanzjalnych i ponadgimnazjalnych oraz innych grup wiekowych. Wykaz pozostałych kategorii zawarty jest w regulaminie biegu. Ponadto organizatorzy przewidzieli puchar dla najliczniej reprezentowanej w biegach szkoły.

Organizatorem akcji w Mrągowie jest CKiT, gdzie należy zgłaszać uczestnictwo klas, drużyn czy indywidualnych zawodników. Zgłoszenia w formie list imiennych dostarczone do biura zawodów lub przesłane mailem, na adres wcybul@wp.pl Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 maja 2011r. do godz. 16.00.

Szczegółowe informacje o biegu ( regulamin, oświadczenia o stanie zdrowia, zasady startu i inne) są do pobrania na stronie internetowej CKiT w zakładce – http://www.ckit.mragowo.pl/strona/sport-i-rekreacja/imprezy-sportowo-rekreacyjne.html
Koordynatorem akcji z ramienia CKiT jest Waldemar Cybul, u którego można uzyskać wszystkie szczegółowe informacje na temat biegu – tel. 601628006

{vsig}mragowo{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x