Dołącz do drużyny Piekarczyka – Bo trening czyni mistrza…

Rzuć wyzwanie Piekarczykowi i pobij swój rekord życiowy. Pomogą ci w tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie EL AKTYWNI, którzy zapraszają uczestników VII Elbląskiego Biegu Piekarczyka na wspólny trening. Zajęcia odbędą się w środę, 27 maja, o godz. 19.00 na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów.

Istnieje wiele gadżetów, które uprzyjemniają bieganie – pulsometry, słuchawki dla aktywnych czy buty podające informacje. Jednak nic nie zastąpi wewnętrznej mobilizacji, treningu i odpowiedniego przygotowania do biegu

– Podczas naszego pierwszego spotkania pomożemy uczestnikom biegu wyznaczyć prędkość maksymalną na dystansie jednego kilometra – wyjaśnia Bogusław Tołwiński, który poprowadzi zajęcia. – Jest to konieczne, by sensownie zaplanować bieg długi, czyli na dystansie 10 kilometrów. Najczęstszym błędem jaki popełniamy jest zbyt szybkie tempo i później, po kilku kilometrach schodzimy z trasy, bo brakuje nam sił. Dla osób trenujących przebiec taki dystans to oczywiście nie jest mega wyczyn, ale jeśli do tej pory ktoś nie biegał, to w ciągu dwóch tygodni zaległości nie nadrobi i nie ma sensu się katować.

Ukończenie Biegu Piekarczyka dla wielu jest jednak wyzwaniem. I by temu zadaniu sprostać niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Wspólny trening nie tylko ma nas fizycznie przygotować do biegu, ale także pokazać nad czym powinniśmy popracować, a czego unikać w czasie ostatnich dni przed startem.

– Mniej doświadczonym zawodnikom przedstawimy kilka ważnych rzeczy, jakie należy zrobić przed biegiem, jak się przygotować, co jeść, czego nie spożywać, a także o której położyć się spać, by następnego dnia organizm był maksymalnie wypoczęty – dodaje Bogusław Tołwiński. – Pamiętajmy, że wszystko co dla nas najważniejsze trzeba zrobić na trzy dni przed startem, ale o tym będziemy mówili podczas wspólnego treningu, na który wszystkich serdecznie zapraszam.

Przypomnijmy, że cały czas trwają zapisy do VII Elbląskiego Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 14 czerwca. Do tej pory do udziału w biegu zgłosiło się ponad 420 zawodników. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Organizatorami biegu są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale firmy LABOSPORT Polska. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

{AdmirorGallery}piekarczyk250{/AdmirorGallery}

Sponsorami Biegu Piekarczyka są: Alstom, PZU Zdrowie, Reproskan, Panas – imprezy, reklama, FLSmidth Maag Gear, Rehactivity fizjoterapia&fitness, Lira Lighting, Hydrobud, GO Sport, Falkon, Drozd, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Awangarda, Adventure Team Lira Lighting

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

biegi dłuodystansowe Elbląg MOSiR Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x