II Półmaraton Stawiguda 2021 – Kameralnie i nastrojowo

Fot. Leśne Run
W niedzielę (21 listopada) odbył się II Półmaraton Stawiguda. Ponad 100 uczestników (w tym młodzież i dzieci) rywalizowały na trasach zlokalizowanych w okolicznych lasach. Dorosłym biegaczom zaproponowano dwa dystanse: półmaraton (21 km) i ćwierćmaraton (10.5 km). Bieg główny wygrał Paweł Tadejewski (Ostróda) przed Szymonem Sawickim (Olsztyn) i Robertem Szmidtem (Ostróda). Rywalizacje pań wygrała Paulina Prugar-Fukowska , druga była Paulina Olejniczak-Suchodolska (obie Warszawa), a trzecia Karolina Daszuta (Ruś).

Zwycięzcy kategorii: U20: Anonimowy zawodnik i Kornelia Zdolska (Stawiguda), U30: Szymon Sawicki (Olsztyn) i Paulina Prugar-Fukowska (Warszawa), U40: Paweł Tadejewski (Ostróda) i Renata Markowicz (Olsztyn), M50: Robert Szmidt (Ostróda), M60: Janusz Kosowski (Olsztyn)

Bieg na 10.5 km wygrał Jacek Wilimowski (Lidzbark Warmiński), który wyprzedził Przemysława Krucaka (Węgorzewo) i Krzysztofa Wierzbowskiego (Bartoszyce). W rywalizacji pań triumfowała Daria Mitręga (Olsztyn) przed Monika Danelską (Ostróda) i Eliza Połeć (Olsztyn). Zwycięzcy kategorii: U20: Krzysztof Wierzbowski (Bartoszyce) i Marta Derkies (Olsztynek). U30: Piotr Wojciechowski (Olsztyn) i Daria Mitręga (Olsztyn), U40: Tomasz Wróblewski (Kętrzyn) i Joanna Kozłowska-Urban (Olsztyn), U50: Jacek Wilimowski (Lidzbark Warmiński) i Kate Wiśniewska (Warszawa), M60: Krzysztof Gacki (Pisz).

Fot. Foto Olsztyn

Półmaraton (21 km)

1 Tadejewski Paweł Runners Ostróda, Ostróda 01:20:21 1 1979 1/M40

2 Sawicki Szymon Młynago, Olsztyn 01:23:42 2 1991 1/M30

3 Schmidt Robert Ostróda Runners, Ostróda 01:28:01 3 1970 1/M50

4 Chmiel Michał LG Running Team, Mława 01:28:51 4 1981 2/M40

5 Kurp Marcin Dobromiejski Klub Biegacza, Dobre Miasto 01:31:39 5 1983 2/M30

6 Kieliszek Dariusz Guzowy Piec 01:31:54 6 1969 2/M50

7 Kasperski Arkadiusz URWIS BIEGA, Olsztyn 01:32:57 7 1970 3/M50

8 Zaciek Marcin Bartąg 01:33:39 8 1981 13/M40

9 Jurkiewicz Paweł Olsztyn 01:34:55 9 1978 4/M40

10 Skoneczny Dariusz AKM Olsztyn, Olsztyn 01:35:36 10 1962 4/M50

11 Anonimowy Zawodnik Olsztyn 01:37:54 11 1993 1/M20

12 Bilski Bartosz Gdańsk 01:38:12 12 1983 3/M30

13 Stempowski Tomasz Rudzienice 01:39:19 13 1979 5/M40

14 Prugar-Fukowska Paulina NeOn Team, Warszawa 01:39:37 1 1983 1/K30

15 Grudziński Krzysztof Bartąg 01:41:45 14 1981 26/M40

16 Puławski Kazimierz GPN, Łyse 01:43:12 15 1963 5/M50

17 Durski Piotr Olsztyn 01:44:19 16 1982 4/M30

18 Greger Dominik Klub Biegacza Biała Biega, Olsztyn 01:45:06 17 1978 7/M40

19 Kuczkowski Ryszard Andrzej Kuropatwa Team, Kieźliny 01:45:46 18 1966 6/M50

20 Westphal Grzegorz Polarum Custom, Gdańsk 01:45:52 19 1986 5/M30

21 Stylski Michał Gdańsk 01:46:54 20 1988 6/M30

22 Kosowski Janusz AKM Olsztyn, Olsztyn 01:47:01 21 1952 1/M60

23 Cynta Maciej Olsztyn 01:47:14 22 1989 7/M30

24 Czajkowski Bartosz Iława 01:48:44 23 1993 2/M20

25 Waszkiewicz Marcin Są Wolniejsi, Olsztyn 01:49:49 24 1983 8/M30

26 Bensz Sebastian Toruń 01:50:09 25 1978 8/M40

27 Pruchniewski Marek Lubawa Kocha Biegać, Lubawa 01:50:22 26 1971 7/M50

28 Nowakwski Marek Turza Mała 01:51:06 27 1959 2/M60

29 Druszkowski Piotr Olsztynek 01:51:10 28 1980 9/M40

30 Olejniczak-Suchodolska Paulina Przasnysz 01:51:16 2 1991 2/K30

31 Daszuta Karolina Brbk-Biegli W Podatkach, Ruś 01:51:51 3 1988 13/K30

32 Markowicz Renata Olsztyn 01:52:01 4 1977 1/K40

33 Dryka Łukasz Klub Biegacza T 2/4, Olsztyn 01:52:44 29 1985 9/M30

34 Kozłowski Piotr DĄBROWSKI TEAM, Bielsk Podlaski 01:53:12 30 1978 10/M40

35 Wiśniewski Jacek Słupnica 01:54:06 31 1981 11/M40

36 Łazicka Kamila Pszczółkowski Team, Olsztyn 01:55:12 5 1980 2/K40

37 Gołota Krzysztof GKS Szczytno, Szczytno 01:55:58 32 1979 12/M40

38 Kucharewicz Grzegorz Olsztyn 01:56:10 33 1976 13/M40

39 Lidacki Wojtek Egger Biskupiec biega, Bartąg 01:57:30 34 1983 310/M30

40 Rygielski Arkadiusz Rozbiegane Rybno, Rybno 01:57:46 35 1988 11/M30

41 Wojtkiewicz Ula Olsztyn 01:57:48 6 1984 4/K30

42 Czeszejko Bartłomiej Iława 01:57:50 36 1983 12/M30

43 Tomiło Michał LG Running Team, Mława 01:59:26 37 1980 14/M40

44 Skuza Łukasz Iława 01:59:30 38 1986 13/M30

45 Stempiński Paweł Olsztyn 02:00:26 39 1977 15/M40

46 Grycuk Mirosław PersonalTriathlon, Olsztyn 02:00:51 40 1981 16/M40

47 Doliwka Paweł Lubawa Kocha Biegać, Lubawa 02:01:39 41 1980 17/M40

48 Całka Aneta Są Wolniejsi, Olsztyn 02:03:10 7 1974 3/K40

49 Gawroński Sebastian Są Wolniejsi, Łęgajny 02:03:15 42 1976 18/M40

51 Zdolska Kornelia Stawiguda 02:06:24 9 1995 1/K20

52 Rafalski Eliasz Zdrowy Indyk, Żabi Róg 02:07:00 43 1967 8/M50

53 Kubicki Rafał Dywity 02:07:52 44 1972 19/M40

54 Mateuszczak Aleksandra Olsztyn 02:09:14 10 1992 2/K20

55 Nowowiejski Łukasz Olsztyn 02:09:23 45 1983 14/M30

56 Nowik Marika Olsztyn 02:12:30 11 1988 5/K30

57 Kiebało Karolina Olsztyn 02:12:32 12 1986 6/K30

58 Pacewicz Diana Bartąg 02:12:32 13 1985 27/K30

59 Olszewski Wojciech Są Wolniejsi/4W-MBOT, Ostróda 02:12:32 46 1977 20/M40

60 Staśkiewicz Maciej Team Staśkiewicz, Stawiguda 02:15:48 47 1974 421/M40

61 Staśkiewicz Marcin Olsztyn 02:15:53 48 1981 22/M40

62 Mazur Monika Olsztyn 02:20:30 14 1991 8/K30

63 Piskor Maciej Są Wolniejsi, Olsztyn 02:23:09 49 1985 15/M30

64 Koprowska Agnieszka Biegam U KOLESI, Lubawa 02:25:19 15 1991 9/K30

65 Pedynkowski Radek Biegam U KOLESI, Grodziczno 02:25:19 50 1977 23/M40

66 Bartoszuk Rafał Wólka Majdańska 02:25:31 51 1979 24/M40

67 Gotowski Daniel Akademia Zdrowego Stylu Życia URUZ Dywity, Dywity 02:29:52 52 1976 25/M40

68 Gotowska Joanna Akademia Zdrowego Stylu Życia URUZ Dywity, Dywity 02:30:41 16 1977 5/K40

69 Galewska Justyna Pszczółkowski Team, Olsztyn 02:48:30 17 1981 6/K40

70 Żyjewska Aneta Olsztyn 02:48:30 18 1984 10/K30

Ćwierćmaraton (10.5 km)

1 Wilamowski Jacek Team Kopeć, Lidzbark Warmiński 00:49:06 1 1968 1/M50

2 Mitręga Daria Pszczółkowski Team, Olsztyn 00:49:09 1 1990 1/K30

3 Krucak Przemysław Team Kopeć, Węgorzewo 00:49:34 2 2021

4 Wierzbowski Krzysztof Bartoszyce 00:50:22 3 1994 1/M20

5 Wojciechowski Piotr Olsztyn 00:51:45 4 1987 1/M30

6 Danelska Monika Ostróda Runners, Ostróda 00:51:57 2 1984 2/K30

7 Wróblewski Tomasz Kętrzyn 00:53:54 5 1979 1/M40

8 Krawczyk Jan Wybiegamy To !, Korsze 00:54:22 6 1986 2/M30

9 Gacki Krzysztof Pisz 00:54:53 7 1957 1/M60

10 Świgoński Paweł Olsztyn 00:55:57 8 1983 3/M30

11 Sławuszewski Leszek Team Kopeć, Olsztyn 00:57:10 9 1978 2/M40

12 Kakol Krzysztof Olsztyn 00:57:58 10 1976 3/M40

13 Połeć Eliza Kriss Coaching, Olsztyn 00:58:46 3 1984 3/K30

14 Wanic Piotr Dorotowo 01:01:15 11 1975 14/M40

15 Derkies Magda -, Olsztynek 01:01:29 4 1994 1/K20

16 Kozłowska-Urban Joanna Brbk-Biegli W Podatkach, Olsztyn 01:01:48 5 1980 1/K40

17 Ośko Adam KG, Olsztyn 01:02:17 12 1978 5/M40

18 Sadzisz Agata Olsztyn 01:03:16 6 1993 2/K20

19 Wiśniewska Katarzyna Biskupiec 01:04:42 7 1981 2/K40

20 Mańkowska Anna Kriss Coaching, Olsztyn 01:06:05 8 1984 4/K30

21 Cichowska Joanna Durąg 01:06:11 9 1994 3/K20

22 Sowiński Bogdan Nidzica Biega, Nidzica 01:06:23 13 1962 2/M50

23 Ropiak Ryszard Kurpie Myszyniec, Myszyniec 01:09:40 14 1944 2/M60

24 Kożyczkowska Katarzyna Olsztyn 01:10:08 10 1980 3/K40

25 Sobiech Magdalena Olsztyn 01:10:50 11 1994 4/K20

26 Wiśniewska Kate Indywidualistka, Warszawa 01:16:28 12 1971 1/K50

27 Trochimowicz Artur AKB SP 2 SZCZYTNO TROHIM TEAM, 01:33:52 15 1961 3/M60

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Olsztyn Ostróda sport powszechny Stawiguda

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x