III Bieg Copernicus Run – Uśmiech symbolem zwycięstwa

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zorganizował III Edycję Biegu Copernicus Run , który odbył  się w niedzielę w samo południe na Starym Mieście. To inicjatywa w ramach programu „Polska biega” realizowana w setkach miejscowości w naszym kraju. Mimo kapryśnej aury zjawiło się prawie pół tysiąca amatorów biegania, przede wszystkim zdrowego trybu życia, bo taka jest idea imprezy.

 

Zawody rozegrano w kategoriach :

  • Copernicus Run – Bieg Przebierańców i Bieg Rodzinny – dystans 1500 m
  • Open – dystans 3000 m

Trzeba przyznać, że w stolicy Warmii i Mazur nie brakuje miłośników rekreacji, wielu odpowiedziało na apel organizatorów, przybyło w pomysłowych strojach przede wszystkim z dawnych epok. Bieg poprzedziły: rozgrzewka prowadzona z estrady przez samego Kopernika oraz słowa otuchy i podziękowania, które wygłosił Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W tej biegu zwyciężyli wszyscy, którzy w nim uczestniczyli. Organizatorzy świadomie nie prowadzili klasyfikacji, każdy kto minął linie mety otrzymał pamiątkowy medal, a wśród zawodników wylosowano gustowne gadżety.

Na apel „Polska biega” Olsztyn odpowiedział zdecydowanie twierdząco, a uśmiech i zadowolenie uczestników były dowodem, że takie imprezy warto organizować i kontynuować.

{vsig}biegi{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x