IV Copernicus Run Olsztyn 2012 – Najważniejszy był udział

Copernicus Run to specyficzna impreza, gdzie nikt nie mierzy czasu, nie liczy się też kolejność na mecie. Najważniejszy jest udział w imprezie bo on jest świadectwem poparcia akcji Polska Biega, która promuje zdrowy tryb życia i integracje środowisk poprzez sport. W czwartej edycji Copernicusa udział wzięło około 400 miłośników biegania, którzy mieli do wyboru albo dystans 1500 metrów (kategoria przebierańców i rodzinna), albo 3 km. Niektórzy zdecydowali się na obie próby, tak jakby podwójnie chcieli zachęcić wszystkich do uprawiania sportu. Na mecie wszystkim gratulowali m. in. prezydent Piotr Grzymowicz, radni i…osobiście Kopernik, a każdy otrzymał na pamiątkę stosowny dyplom uczestnictwa.

 

Przedtem jednak wszyscy zebrali się na placu przy Starym Ratuszu by wspólnie przeprowadzić rozgrzewkę. Dopiero tu można było przekonać się, że jest to impreza dla wszystkich, bowiem przekrój wiekowy był wyjątkowo duży. Wiele osób potraktowało imprezę specjalnie. Zgodnie z prośbą organizatorów przebrało się w okolicznościowe stroje (bardzo pomysłowe) i ci z największa wyobraźnią zostali specjalnie uhonorowani, podobnie jak najmłodsi i najstarsi uczestnicy. Ci, którzy jeszcze nie opanowali sztuki chodzenia (co mówić o bieganiu) skorzystali z pomocy rodziców. Wiele było homoru, ale przecież takie było przesłanie tej inicjatywy.

Najmłodsi uczestnicy

Wiktor Dziomba (ur. 6.03.2012 r) nr 194

Tymon Konopnicki ( ur. 10.09.2011 r) nr 278

Najstarsi uczestnicy

Irena Bas (ur. 26.05.1946 r) nr 146

Roman Dudko (ur. 12.06.1949 r ) nr 671

{AdmirorGallery}run20{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x