IV Półmaraton Doliną Rospudy i Filipowski Bieg Jaćwinga 2020 – Prawie wszystko dla Warmii i Mazur

Fot. Stowarzyszenie Aktywni znad Ropsudy
W niedzielę (20 września) odbyły się:IV Półmaraton Doliną Rospudy i Filipowski Bieg Jaćwinga (12.5 km). Limit miejsc był ograniczony, ale stawiła się doborowa stawka, przybyło wielu czołowych zawodników Warmii i Mazur, którzy odegrali zresztą wiodącą rolę, zdobywając główne trofea. Na dystansie 12.5 km triumfowali: Bartek Osior i Beata Osior (oboje Wydminy), natomiast w półmaratonie: Wojciech Kopeć (Olsztynek) i Beata Bielenica (Wydminy).

Za Bartkiem Osiorem finiszowali Dominik Drażba (Ełk) i Dariusz Filipowski (Szczecin), za Panią Beatą Osior – Joanna Derencz (Gołdap) i Sylwia Sznurkowska (Suwałki). Pierwsze trójki w open nie partycypowały w klasyfikacji grup wiekowych, a tu nagród dla Warmii i Mazur było mnóstwo.

Pierwsze miejsca zajęli: Mariusz Koczaj (Wydminy) w 0/29, Krzysztof Gacki (Pisz) w 60/69, Jan Bagiński (Olecko) w 70+ i Bożena Bagińska (Olecko) w 60+, drugie: Patryk Śniosek (Gołdap) w 0/29, Ewa Przemielewska (Stożne) w 30/39, Zbyszek Dzięgielewski (Ryn) w 60/69 i Grażyna Giego (Wydminy) w 50/59, a trzecie: Remigiusz Chmiel (Gołdap) w 40/49, Kamil Przemielewski (Stożne) w 30/39 i Tomasz Wolański (Wydminy w 0/29.

W półmaratonie za Panem Wojciechem na mecie znaleźli się Jakub Ołowski (Wydminy) i Roman Liśkiewicz (Kętrzyn), za Pania Beatą – Marta Żabicka (Gołdap) i Agnieszka Fąfara (Łódź), natomiast w kategoriach zwyciężyli: Grzegorz Kulczyniec (Olecko) w 40/49, Wiesław Kazaniecki (Wydminy) w 60/69. Drugie miejsca wywalczyli: Wiesław Krawczuk (Wydminy) w 50/59 i Dorota Grzeskowicz (Wydminy) w 50/59, a trzecie Jarosław Kosakowski (Olecko) w 50/59.

Dystans 12,5 km

1 OSIOR BARTŁOMIEJ M 1 M 30-39 WYDMINY WWW.WIOSKABIEGACZY.PL 0:42:15

2 DRAŻBA DOMINIK M 2 M 30-39 EŁK TRI NEGU 0:46:58

3 FILIPOWSKI DARIUSZ M 3 M 40-49 SZCZECIN FEHLAURUNTEAM 0:47:41

4 POKRZYWIŃSKI KRZYSZTOF M 4 M 50-59 1 POLICE WWW.WIOSKABIEGACZY.PL 0:51:19

5 PONIATOWSKI MAREK M 5 M 40-49 1 BEŁDA MARATONKA GRAJEWO 0:52:07 1

6 SOKOŁOWSKI RAFAEL M 6 M 40-49 2 SUWAŁKI CZESIO BIMBO NOWICKI TEAM 0:52:58

……………………………………..

7 CHMIEL REMIGIUSZ M 7 M 40-49 3 GOŁDAP TAJNY GARAŻ NA ZABAWKI 0:53:26

9 OSIOR BEATA K 1 K 30-39 WYDMINY WWW.WIOSKABIEGACZY.PL 0:54:55

11 ROŻEK GERARD M 10 M 40-49 4 OLECKO OLECKO BIEGA 0:55:44

12 DORBACH JACEK M 11 M 40-49 5 WYDMINY BBL WYDMINY 0:56:07

13 DERENCZ JOANNA K 2 K 0-29 GOŁDAP 0:56:08

14 PRZEMIELEWSKI KAMIL M 12 M 30-39 3 STOŻNE 0:59:18

15 KOCZAJ MARIUSZ M 13 M 0-29 1 WYDMINY 1:02:06

16 ŚNIOSEK PATRYK M 14 M 0-29 2 GOŁDAP 1:02:08

20 GACKI KRZYSZTOF M 16 M 60-69 1 PISZ 1:05:27

21 TRUCHAN MARIUSZ M 17 M 40-49 6 ŻYTKIEJMY WILKI PUSZCZY ROMINCKIEJ ŻYTKIEJMY 1:05:37

23 PRZEMIELEWSKA EWA K 6 K 30-39 2 STOŻNE OLECKO BIEGA 1:07:49

24 DZIĘGIELEWSKI ZBYSZEK M 18 M 60-69 2 RYN 1:07:51

26 ROMOTOWSKI TOMASZ M 19 M 40-49 7 OLECKO 1:07:55

27 WOLAŃSKI TOMASZ M 20 M 0-29 3 WYDMINY 1:09:03

34 ŚNIOSEK KRZYSZTOF M 23 M 40-49 8 GOŁDAP 1:13:18

37 ROMOTOWSKA EMILIA K 12 K 30-39 5 OLECKO 1:14:06

38 LIŚKIEWICZ BEATA K 13 K 40-49 5 KĘTRZYN GF ACER 1:16:12

42 GIEDO GRAŻYNA K 16 K 50-59 2 WYDMINY 1:21:34

45 BAGIŃSKI JAN M 29 M 70+ 1 OLECKO OLECKOBIEGA 1:27:43

47 BAGIŃSKA BOZENA K 17 K 60+ 1 OLECKO OLECKOBIEGA 1:30:45

Dystans 21 km

1 KOPEĆ WOJCIECH M 1 1986 M 30-39 OLSZTYNEK TEAM KOPEĆ 1:12:31

2 OŁOWSKI JAKUB M 2 1984 M 30-39 WYDMINY KRAMFC 1:17:48

3 LIŚKIEWICZ ROMAN M 3 1969 M 50-59 KĘTRZYN GF ACER 1:23:23

4 KULCZYNIEC GRZEGORZ M 4 1973 M 40-49 1 OLECKO OLECKO BIEGA 1:27:30

5 BAŁULIS RAJMUND M 5 1991 M 0-29 1 SUWAŁKI TEAM BIEGAM BO CHCĘ. 1:35:10

6 KULESZO KAROL M 6 1983 M 30-39 1 SUWAŁKI POGRANICZE POLSKO-LITEWSKIE 1:37:06

………………………………..

8 BIELENICA BEATA K 1 1982 K 30-39 WYDMINY BBL WYDMINY 21.1km 1:37:23

10 KAZANIECKI WIESLAW M 9 1954 M 60-69 1 WYDMINY BBL WYDMINY 1:43:17

12 KRAWCZUK WIESLAW M 11 1968 M 50-59 2 WYDMINY BBL WYDMINY 1:45:38

16 KOSAKOWSKI JAROSŁAW M 15 1970 M 50-59 3 OLECKO 1:53:40 ]

18 WARYKOWSKI STANISLAW M 17 1962 M 50-59 4 OLECKO OLECKO BIEGA 1:55:03

22 ŻABICKA MARTA K 2 1981 K 30-39 GOŁDAP 1:59:26

23 ROCZEŃ GRZEGORZ M 21 1978 M 40-49 6 GOŁDAP 1:59:28

24 MACIEJEWSKI KRZYSZTOF M 22 1973 M 40-49 7 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK 2:00:04

32 MACIEJEWSKI GRZEGORZ M 28 1958 M 60-69 6 GIŻYCKO BBL GIŻYCKO 2:06:19

33 33 MACIEJEWSKI ADRIAN M 29 1992 M 0-29 4 SOPOT 2:07:12

35 GRZESKOWICZ DOROTA K 6 1970 K 50-59 2 WYDMINY BBL WYDMINY 2:15:04

36 ŻUKOWSKI HENRYK M 30 1960 M 60-69 7 WYDMINY BBL WYDMINY 21.1km 2:17:00

Hand Bike półmaraton

1 KRÓL CEZARY M 1 M OPEN 1 ORNETA IKS SMOK ORNETA 0:50:50

2 GAJKO DARIUSZ M 2 M OPEN 2 SKOMĘTNO WIELKIE IKS SMOK ORNETA1:08:49

3 ZIELIŃSKI PAWEŁ M 3 M OPEN 3 BIAŁYSTOK IKS SMOK ORNETA 1:27:19

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Goldap Olecko sport powszechny Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x