Już za 10 dni akcja „Polska biega” – Wszystko dozwolone, tylko się ruszać!

Już za niespełna tygodnie, 24-26 maja br., odbędzie się kolejny weekend Polska Biega - kulminacyjny moment akcji zapoczątkowanej przez „Gazetę Wyborczą”. Weekend Polska Biega organizowany jest już po raz dziewiąty. Idea jest prosta: zachęcić różne organizacje i instytucje, by właśnie w ten majowy weekend zorganizowały bieg „dla każdego”.

 

Rok temu wśród 723 imprez były i szkolne święta sportu, i rodzinne pikniki, były wyścigi na poważnie i niezobowiązujące przebieżki po parku. Były też zawody po spacerniaku w areszcie (tak, nawet tam), mistrzostwa przedszkoli i spacery nordic walking. W akcji pobiegło ok.120 tysięcy ludzi.

W tym roku chcemy pobić ubiegłoroczny rekord: zapraszamy nieformalne grupy biegaczy i biegowych aktywistów, kluby sportowe, firmy, szkoły i przedszkola, samorządy lokalne, parafie, straż pożarną, zakłady karne i poprawcze oraz różnego rodzaju organizacje, by zorganizowały bieg 24-26 maja. Po zarejestrowaniu go na Polskabiega.pl, zostanie oznaczony na biegowej mapie Polski. Z tej wirtualnej mapy korzystają i biegacze, i kibice – tam właśnie sprawdzą, gdzie w okolicy odbędą się zawody w weekend Polska Biega. Zgłoszeń można dokonywać do 25 maja.

Do akcji włącza się też polonia – w Moskwie odbędą się pierwsze „zagraniczne” zawody Polska Biega.

Tegorocznej edycji towarzyszy cykl artykułów na łamach „Gazety Wyborczej”. Rozpoczął się tekstem „Biegniesz = widzisz”. Łącznie do 3 czerwca 2013 r. ma ukazać się 15 odcinków cyklu w wydaniu ogólnopolskim „Gazety” oraz kilkadziesiąt tekstów w dodatkach lokalnych.

{AdmirorGallery}biega15{/AdmirorGallery}

Oficjalny serwis akcji to Polskabiega.pl.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x