Memoriał Winanda Osińskiego Szczecinek 2012 – Wioletta Kryza nie zwalnia

Nasza maratonka Wioletta Kryza rozpoczęła sezon na dobre. Ostatnio startowała w kraju w dwóch dużych imprezach. W tę niedziele (22 kwietnia) uczestniczyła w Szczecinku XXIX Międzynarodowym Biegu Ulicznym – Memoriale Winanda Osińskiego. W rywalizacji kobiet open zajęła trzecie miejsce, wygrywając kategorię K-40. Dariusz Malich  został sklasyfikowany na 19 pozycji w „generalce” i był drugi w grupie M-40. Kilka dni wcześniej oboje rywalizowali w Gnieźnie w X Biegu Europejskim (o tym dalej).Ze względu na dużą odległość udział innych reprezentantów Warmii i Mazur był symboliczny.

Klasyfikacja Open

1 MUKULE MARTIN MACHAKOS KENIA 1989 M20 1 00:28:50

2 BANE TOLA HAGEN / ETIOPIA 1988 M20 2 00:28:57

3 TANUI JOHN KIBICHIY KAPSABET KENIA 1988 M20 3 00:29:15

4 KEMBOI PAUL NGONG / UNIPES TEAM WAŁBRZYCH KENIA 1983 M20 4 00:29:27

5 OKSENIUK SERGII LUCK / RUDNIK UKRAINA 1980 M30 1 00:29:33

6 SEMENOWICZ BOGDAN OSTRÓW WIELKOPOLSKI / KKB FINISZ KALISZ POLSKA 1986 M20 5 00:29:34

…………………………………………………………..

19 MALICH DARIUSZ OLSZTYN / AKM OLIMP OLSZTYN POLSKA 1968 M40 2 00:32:36

30 KRYZA WIOLETTA OLSZTYN / EFEKT WAR-MA POLSKA 1968 K40 1 00:35:06 (3)

131 KSOK KAMIL BRANIEWO / 9 BKPANC BRANIEWO POLSKA 1984 M20 38 00:44:30

220 DUDEK PAWEŁ WĘGORZEWO POLSKA 1989 M20 63  00:49:32 193

Sklasyfikowano 326 zawodników

{AdmirorGallery}kry23{/AdmirorGallery}

X Bieg Europejski Gniezno 2012

Uczestnicy, z okazji jubileuszowego X Biegu Europejskiego stawili się w Gnieźnie w liczbie około 800. Rekord frekwencji bardzo ucieszył organizatorów, którzy przygotowali się do imprezy znakomicie, oferując wiele dodatkowych atrakcji. Najszybciej zameldował się biegacz z Kenii, Martin Mukule – na ostatnich metrach wyprzedzając Węgra Laszlo Toth’a. Wysokie 16 miejsce zajął olsztynianin Dariusz Malich.

Spośród Pań najszybciej ukończyła bieg Rosjanka Nadeżda Trilinskaya, przed naszą maratonką Wioletą Kryzą z Olsztyna .