Mławskie Święto Biegania 2021 – W półmaratonie Marcin Punpur, na piątkę Paweł Moskal

Fot. mławskie święto biegania facebook
W niedzielę (17 października) odbyła się impreza pod hasłem Mławskie Święto Biegania. Rywalizowano na trzech dystansach: półmaratonie, 10 km i 5 km, ścigali się także miłośnicy nordic walking (5km) Główny bieg – półmaraton wygrał Marian Punpur (Ostróda) przed Zbigniewem Bartkowskim (Działdowo) i Pawłem Gulajskim (Narzym). Wśród pań najszybsza okazała się Weronika Mielnikiewicz (Murzynowo), za nią finiszowała Monika Danelską (Ostróda) , a następnie Dominika Raszkowską (Nowe Miasto Lubawskie).

Zwycięzcy półmaratonu w kategoriach: U20: Ewa Chełchowska (Olsztyn) i Marek Krupński (Warszawa), U30: Weronika Mkielnikiewicz i Paweł Gulajski, U49: Magda Kołakowska (Olsztyn) i Marcin Punpur, U50: Małgorzata Reluga (Warszawa) i Zbigniew Bartkowski (Działdowo), M60: Edmund Stańczak (Płock), M70: Jan Opałka (Płońsk)

W pozostałych konkurencjach była tylko klasyfikacja open. Na 10 km triumfował Kamil Jastrzębski (Warszawa) przed Mariuszem Pawłowskim (Marzęcice) i Rafałem Dzięgielewskim (Wyszków). Z pań pierwsza na mecie była Adrianna Kalbarczyk (Warszawa), za nią przybiegły: Miłosława Wasiak (Olsztyn) i Anna Bulik (Warszawa). Na 5 km zwyciężył Paweł Moskal (Kurzętnik), na drugiej pozycji uplasował się Piotr Pobłocki (Lębork), a na trzeciej Marcel Bestvater (Dąbrówno). Najszybszą panią okazała się Aleksandra Feuerstake (Iława) przed Magdalena Pietruszka (Działdowo) i Darią Mitręga (Olsztyn).

W wyścigu nordic walking triumfowali: Marcin Radomski (Płock) i Małgorzata Safandowska (Kowal).

Półmaraton

1 Punpur Marcin Ostroda ostroda runners 1980 M40 1 01:17:51 1

2 Bartkowski Zbigniew Działdowo Rozbiegane Działdowo 1964 M50 1 01:19:37 2

3 Gulajski Paweł Narzym 1990 M30 1 01:20:44 3

4 Kamiński Grzegorz Mława 1984 M30 2 01:21:31 4

5 Belka Przemysław Iława Iława Biega 1990 M30 3 01:22:32 5

6 Piechna Andrzej Gostomin KB TKKF Promyk Ciechanów 1969 M50 2 01:22:56 6

……………………………………..

7 Nojman Rafał Dobre Miasto Są Wolniejsi 1984 M30 4 01:23:09 7

8 Rynko Paweł Gronity Najmowicz Triathlon 1980 M40 2 01:23:25 8

10 Szewczyk Rafał Olsztyn Team Kopeć 1974 M40 3 01:24:22 10

11 Szarmacher Sebastian Działdowo SCHULO TEAM Działdowo 1983 M30 5 01:25:09 11

17 Sierocki Marcin Olsztyn 1976 M40 6 01:27:11 17

18 Kieliszek Dariusz Guzowy Piec 1969 M50 4 01:27:22 18

19 Pawlak Mariusz Działdowo 1973 M40 7 01:27:30 19

22 Kubicki Sebastian Olsztyn 1990 M30 9 01:28:45 22

32 Pydynkowski Łukasz Działdowo 2000 M20 3 01:33:47 31

34 Mroziński Darek Działdowo Rozbiegane Działdowo 1975 M40 12 01:34:44 33

38 Danelska Monika Ostróda Ostróda Runners 1984 K30 2 01:37:52 2

42 Dobrzyński Henryk Barczewko Kuropatwa Team 1962 M50 8 01:38:32 40

45 Karczewski Eugeniusz Dobromiejski Klub Biegacza 1969 M50 9 01:40:32 43

48 Prusik Andrzej Olsztyn 1967 M50 11 01:41:38 46

56 Raszkowska Dominika Nowe Miasto Lubawskie 1991 K30 3 01:43:03 3

58 Krysiak Marlena Pasym 1985 K30 4 01:44:21 4

59 Petrykowski Tomasz Iława IŁAWA BIEGA 1968 M50 15 01:44:23 55

60 66 Nowakowski Marek Płośnica 1959 M60 2 01:44:38 56

61 Wojciechowski Paweł Sępopol 1988 M30 19 01:45:11 57

64 Kułakowska Magda Olsztyn Pszczółkowski Team 1979 K40 1 01:45:32 5

65 Chorazewicz Michał Dzwierzuty 1984 M30 20 01:45:44 60

67 Ośko Mirosław Olsztyn Pszczòłkowski Team 1988 M30 21 01:46:12 62

68 Gaszyk Jolanta Olsztyn #WIPASZ AKTYWNI w biegu 1984 K30 5 01:46:18 6

69 Białousz Izabela Olsztyn Pszczòłkowski Team 1978 K40 2 01:46:19 7

72 Gąsior Paweł Susz Rozbiegany Susz 1986 M30 22 01:47:24 64

73 Brzozowski Marcin Nidzica 1978 M40 21 01:48:11 65

74 Morawski Marcin Działdowo 1991 M30 23 1:48:17 66

75 Bosky Bogdan Olsztyn 1968 M50 18 01:48:22 67

76 Jerszewski Andrzej Olsztyn Są Wolniejsi 1994 M20 4 01:48:57 68

77 Ducher Marcin Morąg 1983 M30 24 01:48:57 69

79 Płodzicki Tomasz Iława Iława Biega 1979 M40 22 01:49:44 71

92 Karczewska Alina Dobromiejski Klub Biegacza Odcisk 1974 K40 3 01:56:27 11

100 Chełchowska Ewa Olsztyn BRBK – biegli w podatkach 1992 K20 1 01:59:41 14

102 Kułakow Tomasz Olsztyn BRBK – biegli w podatkach 1980 M40 28 02:02:42 88

Dystans 10 km

1 Jastrzębski Kamil Warszawa DUCLAACADEMY / SKB KRAŚNIK 1992 Open M 1 30:38 1

2 Pawłowski Mariusz Marzęcice Kurzętnik biega 1976 Open M 2 35:33 2

3 Dzięgielewski Rafał Wyszków Klub Biegacza Wyszkow 1979 Open M 3 35:50 3

4 Schmidt Robert Ostróda Ostróda Runners 1970 Open M 4 37:12 4

5 Górski Radosław Lubawa Biegam u Kolesi 1976 Open M 5 37:20 5

6 Lisowski Aleksy Olsztyn WMKS Olsztyńska Szkółka Triathlonu 2003 Open M 6 37:51 6

……………………………………………

8 Zembrzuski Łukasz Szczytno 2003 Open M 8 38:41 8

9 Białek Piotr Olsztyn 3Bro 1981 Open M 9 39:02 9

11 Bestvater Marcel Dąbrówno OSP Dąbrówno 1990 Open M 10 39:31 10

12 Kiernozek Tomasz Szczytno team Kopec 1984 Open M 11 39:57 11

15 Żyjewski Krzysztof Olsztyn Pszczólkowski Team 1984 Open M 14 40:33 14

16 Piniewski Robert Olsztyn Pszczółkowski Team 1973 Open M 15 40:58 15

18 Morgaś Michał Olsztyn 1990 Open M 17 42:10 17

19 Wasiak Miłosława Olsztyn 1991 Open K 2 42:15 2

20 Bartnikowski Wojciech Stare Dłutowo 1984 Open M 18 42:26 18

23 Szpendowski Marek Olsztyn Pszczòłkowski Team 1978 Open M 21 43:09 21

24 Osowski Adam Kisiny Rozbiegane Działdowo 1982 Open M 22 43:08 22

27 Błaszkiewicz Daniel Olsztyn BieganiePodSokolimOkiem 1979 Open M 25 45:17 25

30 Fabisiak Marek Bartąg Pszczółkowski Team 1975 Open M 27 46:14 27

32 Kwas Arkadiusz Janowiec Kościelny 2003 Open M 46:40 29

34 Prokop Jacek Ostaszewo Biegam U KOLESI 1974 Open M 31 46:40 31

36 Lipka Tomasz Ostróda Klub Morsów Zmarźlak – Ostróda 1972 Open M 33 46:51 33

37 Kowalewski Łukasz Biskupiec Biskupiec Biega 1983 Open M 34 47:18 34

38 Szarmacher Artur Dzialdowo 1986 Open M 35 47:29 35

40 Pedynkowski Radosław Grodziczno Biegam U KOLESI 1977 Open M 36 47:59 36

41 Łazicka Kamila Olsztyn Pszczółkowski Team 1980 Open K 5 47:58 5

43 Pawlak Zbigniew Działdowo 1975 Open M 38 49:11 38

48 Pawlak Paweł Działdowo 1977 Open M 40 50:29 40

49 Łącki Jarek Gołubie 1976 Open M 41 50:35 41

58 Kosewski Grzegorz Napierki 1978 Open M 47 54:01 47

65 Sowiński Bogdan Nidzica Nidzica Biega 1962 Open M 51 57:53 51

66 Cesarczyk Anna Napierki Nidzica Biega 1980 Open K 15 57:53 15

69 Hołubowicz Joanna Kozłowo Lubas 1995 Open K 17 01:00:39 17

Dystans 5 km

1 Moskal Paweł Kurzętnik Kurzętnik biega 1997 Open M 1 15:51 1

2 Pobłocki Piotr Lębork 1965 Open M 2 16:30 2

3 Bestvater Marcel Dąbrówno OSP Dąbrówno 1990 Open M 3 17:14 3

4 Wronka Cezary Mława SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY WRONKA MAŁGORZATA EWA 1986 Open M 4 17:31 4

5 Mariański Piotr Rościszewo Sparta Sierpc 1985 Open M 5 17:42 5

6 Sawicz Kacper Dobre Miasto Pszczólkowski Team 2004 Open M 6 17.59 6

………………………………………………………….

7 Kołakowski Rafał Działdowo KS SCHULO TEAM DZIAŁDOWO 1977 Open M 7 18:01 1 7

9 Koziatek Sebastian Szczytno TEAM KOPEĆ / SZCZYTNO 1992 Open M 9 18:15 9

10 Rak Tomasz Olsztyn Pszczółkowski Team 1974 Open M 10 18:38 10

12 Kiernozek Tomasz Szczytno Team Kopeć 1970 Open M 12 18:40 12

14 Koziatek Jakub Szczytno Zenon Klimik Kantor Wymiany Walut Szczytno 1991 Open M 14 18:53 14

15 Zieja Andrzej Olsztyn Pszczòłkowski Team 1979 Open M 15 18:55 1 15

17 Śliwczyński Jarosław Olsztyn Elektrojar Usługi Elektryczne 1984 Open M 17 19:19 17

18 Feuerstake Aleksandra Ilawa 1992 Open K 1 19:36 1

19 Pietruszka Magdalena Działdowo KS SCHULO TEAM DZIAŁDOWO 1983 Open K 2 19:41 2

21 Mitręga Daria Olsztyn Pszczólkowski Team 1990 Open K 3 20:01 3

22 Żmijewski Paweł Działdowo KS SCHULO TEAM DZIAŁDOWO 1976 Open M19 20:02 19

24 Cynta Maciej Olsztyn 1989 Open M 21 20:06 21

27 Wodzyński Bogusław Działdowo KS SCHULO TEAM DZIAŁDOWO 1960 Open M 24 20:23 24

28 Kowalska Agnieszka Działdowo KS SCHULO TEAM DZIAŁDOWO 1980 Open K 4 20:27 4

29 Pawłowska Kamila Marzęcice KS Zamek Kurzętnik 2000 Open K 5 20:33 5

31 Czepek Andrzej Nowe Miasto Lubawskie Kurzętnik biega 1970 Open M 25 21:05 25

37 Kozak Przemysław Olsztyn Pszczółkowski Team 1980 Open M 29 21:53 29

41 Wielk Andrzej Antonie 1980 Open M 32 22:46 32

44 Danelczyk Jacek Olsztyn 1978 Open M 35 23:28 35

47 Borowski Robert Nidzica Team Kopeć 1979 Open M 38 23:52 38

50 Sadowska Kamila Lubawa Lubawa kocha biegac 1988 Open K 11 25:09 11

51 Stokłos Paweł Działdowo 1975 Open M 40 25:11 40

54 Kowalczyk Andrzej Olsztyn Pszczòłkowski Team 1961 Open M 43 26:09 43

55 Kawałko Patrycja Nidzica Team kopeć 1974 Open K 12 26:29 12

60 Kopyść Jarosław Olsztyn Pszczółkowski Team 1976 Open M 47 27:24 47

61 Tarpiłowska Jolanta Ostróda 1969 Open K 14 27:51 14

66 Połonczyk Joanna Olsztyn 1981 Open K 16 28:21 16

74 Gołębiewski Łukasz Iłowo-Wieś Lubas 1984 Open M 54 30:34 54

79 Gwiaździński Mateusz Janowiec Kościelny Lubas 1997 Open M 55 31:08 55

82 Bałabas Marek Wiśniewo 1959 Open M 56 39:46 56

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Działdowo' iława Olsztyn Ostróda sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x