MP Skarbowców Legionowo 2014 – Pani Ania z Elbląga pierwsza na mecie

Urzędnicy też biegają i to nie najgorzej. W Legionowie odbyły się Mistrzostwa Polskipracowników urzędów skarbowych. Sam fakt, że sklasyfikowano ponad 350 uczestników świadczy, że dbają oni o kondycję fizyczną. A nam miło poinformować, że mistrzyni Polski została Pani Anna Kukuć-Kwapiszewska z Elbląga, znana z innych imprez długodystansowych.

W ogóle udział reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego był liczny a miejsca w drugiej dziesiątce Panów: Sławomira Kaliskiego i Radosława Romanowskiego z Olsztyna też zasługują na uwagę.

Wyniki (open)

1 (1) PAWEŁ SZYMANDERA MB IZBA SKARBOWA W BYDGOSZCZY 00:12:34

2 (2) ROBERT ŁUCZAK MB URZAD SKARBOWY W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM 00:12:43

3 (1) KAMIL BOBYK MA BIURO KRAJOWEJ INFORMACJI PODATKOWEJ W PŁOCKU 00:12:45

4 (2) TOMASZ SZELA MA PIERWSZY URZAD SKARBOWY KRAKÓW 00:12:49

5 (3) TOMASZ MICHAŁOWSKI MA PIERWSZY MAZOWIECKI URZAD SKARBOWYW WARSZAWIE 00:12:54

Igrzyska pod dyktando Elbląga i Olsztyna

Bieg na 3 km był tylko częścią całości, bowiem w dniach 30-31 maja  2014 r. w Legionowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Skarbowców zorganizowane przez Zarząd Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II. Około 3000  przedstawicieli  jednostek skarbowych z całej Polski rywalizowało w następujących konkurencjach sportowych: bieg na dystansie 5 km, pływanie stylem dowolnym na dystansie 50 m, strzelanie z broni, turniej piłki nożnej ( mężczyźni ), tenis ziemny, skok w dal, piłka siatkowa (drużyny mieszane – trzy kobiety, trzech mężczyzn) oraz przeciąganie liny (kobiety), tenis stołowy, badminton.

Urząd Skarbowy w Elblągu po raz szósty z rzędu zwyciężył w klasyfikacji generalnej i zdobył Puchar Ministra Finansów.Pracownicy Urzędu Skarbowego w Elblągu zdobyli I miejsce drużynowo: w badmintonie, i tenisie ziemnym oraz II miejsce drużynowo: w pływaniu i tenisie stołowym. Łącznie elbląska ekipa zdobyła 15 medali w tym  8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

Sportowcy z Urzędu Skarbowego w Olsztynie odebrali puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów. Zdobyli 6 medali w tym 4 złote, srebrny i brązowy oraz puchary grupowe: w piłce nożnej, skoku w dal oraz badmintonie.