Pani Wioletta nadal w formie – Twierdza Góry Gradowej zdobyta

Ciągle związana z naszym regionem Wioletta Kryza nadal utrzymuje znakomitą formę. W sobotę wygrała bieg terenowy na dystansie 5 kilometrów wokół gdańskiej Twierdzy Góry Gradowej. Na niezwykle trudnej trasie zakończonej stromym podbiegiem uzyskała czas 20.38, dystansując kolejną rywalkę o prawie minutę. Przypomnijmy, że Pani Wioletta jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w biegach długich i przełajowych, wygrała kilka znaczących maratonów.

Na starcie stanęło 123 uczestników, w tym, jak to bywa w takich imprezach, zjawiło się kilkoro lekkoatletów z nazwiskami i oni odegrali wiodące role. Wioletta Kryza reprezentująca przez wiele lat AZS Olsztyn, a ostatnio Gronity umiejętnie rozłożyła się siły i wygrała bez większych kłopotów. Biegacze byli zadowoleni z organizacji imprezy i specyficznej trasy, która wprawdzie wymagała dobrego przygotowania, ale okazała się bardzo atrakcyjna.

– Trasa była niezwykle malownicza – powiedziała portalowi Trójmiasto.pl Wioletta Kryza, Trzeba jednak było umiejętnie rozłożyć siły, tak jak w maratonie. Myślę że taki wyścig to duże wyzwanie dla osób trenujących rekreacyjnie, mimo krótkiej trasy nie było łatwo.