Piekarczyk pobiegnie w czerwcu – Wtedy będzie nas więcej

Fot. MOSiR Elbląg
Wszyscy sympatycy biegania i aktywności fizycznej z niecierpliwością czekają na start największej imprezy sportowej w Elblągu, czyli XII edycji Biegu Piekarczyka. Start zawodów, był planowany na końcówkę maja, ale rywalizacja została przeniesiona na 20 czerwca. Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym kraju daje nadzieję na kolejne luzowanie ograniczeń w liczbie uczestników wszelkich zawodów sportowych.

Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to już wkrótce skorzystają na tym zarówno organizatorzy, jak i sportowcy. Przesunięcie terminu rozpoczęcia biegu daje nadzieję, że więcej biegaczy będzie mogło stanąć na linii startu, przez co impreza będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, a jej przeprowadzenie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo w czerwcu ograniczenia dotyczące publiczności będą najprawdopodobniej znacznie mniejsze niż w maju.

Najmłodsi biegacze na starcie Mini Biegu Piekarczyka ustawią się w sobotę, 19 czerwca, na Torze Kalbar, natomiast dzień później (w niedzielę, 20 czerwca) na trasę ulicami miasta ruszą uczestnicy biegu głównego na 10 km oraz biegu towarzyszącego na 5 km. Jest to niewielka zmiana terminu, która daje szansę na dłuższe i solidniejsze przygotowanie się do wybranego przez siebie dystansu. Zwłaszcza, że dopiero od niedawna pogoda zachęca do treningu.

Efektem przesunięcia imprezy jest także przedłużenie zapisów. Zgłoszenia do Biegu Piekarczyka i Mini Biegu Piekarczyka w formie elektronicznej przyjmowane będą do dnia 14.06.2021 do godz. 12:00 lub do ewentualnego osiągnięcia limitu zapisanych i opłaconych zawodników, natomiast zakup koszulki technicznej będzie możliwy do 6.06.2021. Do końca kwietnia przyjmowane są jedynie zapisy bez możliwości opłacenia udziału w biegu. Natomiast od 1 maja będzie możliwość uiszczenia opłaty zarówno przez osoby, które już wcześniej zapisały się na bieg, jak i osoby, które dotąd nie były zapisane. Wszelkie informacje dotyczące biegu oraz zapisy znajdują się na stronie biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Więcej osób na Kalbarze

Już od najbliższej soboty (1 maja) swobodniej będzie można korzystać z atrakcji na Torze Kalbar. Premier zapowiedział na środowej konferencji, że od 1 maja z obiektów na świeżym powietrzu będzie mogło skorzystać dwa razy więcej osób niż dotychczas. Przypomnijmy, że tor wrotkarski, boiska i korty tenisowe są otwarte codziennie od godz. 9 do 20. Zgodnie z zapowiedzią premiera od pierwszego dnia maja z obiektów otwartych będzie mogło korzystać jednocześnie maksymalnie 50 osób. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich spragnionych aktywności fizycznej, ponieważ oznacza to łatwiejszy dostęp do wszelkich obiektów sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu.

Tor Wrotkarski Kalbar wraz z kortami tenisowymi i z kompleksem boisk wielofunkcyjnych (do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej) będzie czynny przez cały tydzień od godz. 9 do 20. Z obiektu będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy, jak i zawodnicy z elbląskich klubów zgodnie z harmonogramem. Korzystanie z toru wrotkarskiego oraz boisk wielofunkcyjnych jest bezpłatne. Nie ma możliwości dokonania wcześniejszych rezerwacji. W związku z ograniczeniem liczby osób, które mogą przebywać na terenie obiektu (maksymalnie 50 osób), nadal liczy się kolejność przyjścia.

Sytuacja epidemiczna wymusza dokładne przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz wytycznych. Prosimy więc o dostosowywanie się do wymogów, które zawarte będą w rozporządzeniu oraz próśb i zaleceń pracowników obsługi. Zgodnie z zapowiedziami wkrótce jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać ze sportu w obiektach na świeżym powietrzu, a tym samym z Toru Kalbar. Tor Kalbar jest czynny od poniedziałku do piątku: 9.00 – 14.45 – wejścia indywidualne dla mieszkańców 15.00 – 16.45 – zajęcia dla zawodników z elbląskich klubów 17.00 – 17.50, 18.00 – 18.50, 19.00 – 19.50 – wejścia indywidualne dla mieszkańców (50 minutowe sesje).

W sobotę i niedzielę wejścia indywidualne dla mieszkańców podzielone są również na 50-minutowe sesje rozpoczynające się o równych godzinach: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00. Ostatnia sesja kończy się o 19.50.

Korty tenisowe

Korzystanie z kortów tenisowych jest odpłatne, a wejście możliwe jest jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu pod nr telefonu: 537 443 376. Opłaty za korzystanie z kortów pobierane są zgodnie z cennikiem, który znajduje się na stronie MOSiR. Korty tenisowe dostępne będą codziennie od godz. 9 do 19.50.

Zasady bezpieczeństwa

W trakcie korzystania z otwartych obiektów sportowych będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa tj. zachowanie dystansu społecznego, ograniczona liczba osób (maksymalnie do 50 osób), dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu, obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki – w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy i przed jego opuszczeniem, natomiast podczas uprawiania sportu nie ma obowiązku zakrywania twarzy.

Zapraszamy na Tor Kalbar i jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x