Pobiegnij w barwach Piekarczyka – Elbląska tradycja

Fot. MOSiR Elbląg
XII Bieg Piekarczyka to nieodłączna część sportowego kalendarza Elbląga. W dniach 19-20 czerwca najmłodsi, a także ci bardziej doświadczeni biegacze, wezmą udział w kolejnej edycji imprezy. Każdy z nich będzie mógł wystąpić w oficjalnej koszulce zawodów. Jest to nieodłączny element tego cyklicznego, sportowego wydarzenia.

Od lat bowiem fani takiej aktywności fizycznej chętnie korzystają z możliwości zakupu oryginalnej koszulki technicznej, która wyraża nie tylko lokalny patriotyzm, ale i wpisuje się w biegową modę. Owszem, dla każdego uczestnika rywalizacji najważniejszy jest czas, który osiągnie na trasie, ale istotną rolę w przygotowaniach i udziale pełni także odpowiedni i przede wszystkim wygodny strój. Tegoroczna koszulka tradycyjnie już jest w kolorze białym. Na przodzie znalazła się część elbląskiej starówki z wyraźną Bramą Targową, która nawiązuje do obchodów 500-lecia legendy o dzielnym Piekarczyku, który uratował Elbląg nad naporem Krzyżaków.

Nowością w tym roku jest to, że w barwach Piekarczyka będą mogli pobiec nie tylko dorośli, ale również młodsi sportowcy. Koszulki dla uczestników Mini Biegu Piekarczyka można zakupić pisząc na adres imprezy@mosir.elblag.eu wraz z podaniem ich rozmiarów: 104 cm, 110 cm, 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm. Zakupu koszulki dla dorosłych można dokonać poprzez odrębne wydarzenie zamieszczone na stronie elektronicznezapisy.pl. Koszt zakupu koszulki (zarówno dla dorosłych, jaki dla dzieci) wynosi 20 zł. Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulek na oba biegi tylko do 06.06.2021 r.

Przypominamy, że nadal trwają zapisy na Bieg Piekarczyka. Aby się zgłosić należy wejść na stronę biegpiekarczyka.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce: zgłoszenia. Od początku maja możliwe jest już opłacenie udziału w biegu zarówno dla osób wcześniej zapisanych, jak tych, które jeszcze nie wysłały swojego zgłoszenia. Na stronie Biegu znajdują się również wszelkie niezbędne informacje, m.in. trasa, regulamin czy program imprezy.

Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x