Półmaraton Wydminy 2021 – Kilometry pośród cudów świata

Fot. ilustracja
W sobotę (25 września) odbył się Półmaraton Wydminy, któremu towarzyszyły „Nocna Piątka”. Biegacze chętnie zjeżdżają się do miejscowości niedaleko Giżycka. Mają gwarancję udziału w perfekcyjnie zorganizowanej imprezy, a trasy są tak malownicze, że trudno oczy oderwać. W sumie w obu biegach uczestniczyło około 150 zawodniczek i zawodników, głównie z Warmii i Mazur.

Półmaraton wygrał w efektownym stylu mieszkaniec Wydmin Jakub Ołowski. Drugi (strata półtorej minuty) był Marcin Getek (Ełk), a trzeci Sylwester Jakacki (Bartoszyce). Wśród pań triumfowała Magdalena Pawlak (Cegłów) przed Sylwią Guzowska (Grajewo) i Mają Kijora (Ełk). Zwycięzcy kategorii: M20: Daniel Krasicki (Olsztyn), U30: Andrzej Kliniewski (Pozezdrze) i Joanna Szonert (Bracknell), U40: Dariusz Gabruś (Ełk) i Katarzyna Budrewicz (Suwałki), U50: Jan Bobrowski (Ełk) i Grażyna Giedo (Wydminy), M60: Wiesław Kazaniecki (Wydminy).

Na dystansie 5 km najszybszy okazał się Przemysław Flaga (Olsztyn). Za nim finiszował Krystian Różański (Ełk), a następnie Daniel Bochenko (Brzozowa). W rywalizacji pań pierwsza na metę przybiegła Paula Sadowska (Olsztyn), za nią Agnieszka Królak (Węgorzewo) i Sylwia Sznurkowska (Suwałki). Zwycięzcy kategorii: U20: Paweł Olszański (Olsztyn) i Katarzyna Kozakiewicz (Węgorzewo), U30: Rafał Artysewicz (Węgorzewo) i Emilia Kibitlewska (Suwałki), U40: Giedrius Slekys (Marijampol) i Dorota Kurpiewska (Pisz),. U50: Jacek Morawski (Białystok) i Dorota Grześkowicz (Wydminy), U60: Jerzy Piłat (Wydminy) i Dorota Mika-Jankowska (Wydminy)

Prowadzono klasyfikację służb mundurowych. W półmaratonie wygrał ją Marcin Getek przed Dariuszem Kieliszkiem (Guzowy Piec) i Wojciechem Krukiem (Radzieje). Na 5 km triumfował Przemysław Flaga, drugi był Adrian Gnatkowski (Mikołajki) a trzeci Rafał Milewski (Olsztyn). W klasyfikacji najlepszych mieszkańców Wydmin zwyciężyli: Jakub Ołowski (Półmaratn) i Piotr Sawoń (5 km)

Półmaraton

1 OŁOWSKI JAKUB M 1 WYDMINY M30 01:15:44.41

2 GETEK MARCIN M 2 EŁK 41BLP M30 01:17:16.62

3 JAKACKI SYLWESTER M 3 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY M30 01:24:59.71

4 BOBROWSKI JAN M 4 EŁK M50 1 01:28:49.91

5 KIELISZEK DARIUSZ M 5 GUZOWY PIEC M50 2 01:29:11.76

6 PAWLAK MAGDALENA K 1 CEGŁÓW KB V-MAX ADAMÓW K30 01:29:36.63

7 GABRUŚ DARIUSZ M 6 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK M40 1 01:29:51.87

8 KRASICKI DANIEL M 7 OLSZTYN M20 1 01:30:55.28

9 KRUK WOJCIECH M 8 RADZIEJE M40 2 01:33:37.59

10 GAJDEK PRZEMYSŁAW M 9 EŁK M40 3 01:33:53.82

11 KLINIEWSKI ANDRZEJ KLINIEWSKI M 10 POZEZDRZE 2GPR MIŃSK MAZOWIECKI M30 1 01:34:18.33

12 HYJEK KAROL M 11 GIŻYCKO 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA M30 2 01:35:06.72

13 BAGIŃSKI JACEK M 12 EŁK TRIATHLON EŁK M20 2 01:35:54.75

14 OPOŃSKI ARTUR M 13 EŁK – BARANY SUPER DRUŻYNA EŁK M40 4 01:36:07.53

15 SŁOTWIŃSKI ADAM M 14 EŁK M40 5 01:36:22.66

16 KOŚCIŃSKI PATRYK M 15 POZEZDRZE AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ M20 3 01:37:05.92

17 KRYSIŃSKI JACEK M 16 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK M50 3 01:37:14.59

18 JASZKOWSKI TOMASZ M 17 EŁK M40 6 01:37:28.55

19 KRUKOWSKI ANDRZEJ M 18 BIAŁYSTOK M50 4 01:38:51.13

20 KAMIŃSKI DANIEL M 19 OLSZTYN AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ M20 4 01:40:58.18

21 JAWORSKI PAWEŁ M 20 BIAŁYSTOK M40 7 01:41:53.88

22 BIELAK ROMAN M 21 MIKOŁAJKI 15 GIZYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA M30 3 01:42:00.75

23 PERKOWSKI JAROSŁAW M 22 SUWAŁKI BIAŁY MIŚ M50 5 01:42:41.33

24 DORBACH JACEK M 23 WYDMINY BBL WYDMINY M40 8 01:42:54.99

25 PUŁAWSKI KAZIMIERZ M 24 ŁYSE GPN M50 6 01:43:18.41

26 KAZANIECKI WIESLAW M 25 WYDMINY BBL WYDMINY M60 1 01:43:23.81

27 KOWALCZUK PAWEŁ M 26 WARSZAWA M40 9 01:43:43.69

28 KOŁODZIEJSKI PAWEŁ KOŁODZIEJSKI M 27 ROBAKOWO DR TEAM M40 10 01:43:48.08

29 DEPTUŁA PIOTR M 28 EŁK M40 11 01:44:09.34

30 ZAWIŚLAK WALDEK M 29 ŁĘCZYCA EGGER BISKUPIEC BIEGA M40 12 01:44:11.00

31 GUZOWSKA SYLWIA K 2 GRAJEWO MARATONKA GRAJEWO K40 01:44:33.09

32 KIJORA MAJA K 3 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK K40 01:44:34.67

33 ADAMSKI WOJCIECH M 30 GIŻYCKO M50 7 01:45:13.87

34 SZONERT JOANNA K 4 BRACKNELL, UK BRACKNELL FOREST RUNNERS K30 1 01:45:20.48

35 JAKUBOWSKA ALEKSANDRA K 5 EŁK 15 GIZYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA K30 2 01:45:24.85

36 LIDACKI WOJCIECH M 31 BARTĄG EGGER BISKUPIEC BIEGA M30 4 01:46:35.80

37 MACIEJEWSKI KRZYSZTOF M 32 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK M40 13 01:47:07.59

38 BUDREWICZ KATARZYNA K 6 SUWAŁKI K40 1 01:47:25.42

39 SPYŁA DAROSLAW M 33 ELK SERDUSZKO TEAM ELK M50 8 01:47:56.71

40 PAŁAMASZ WŁODZIMIERZ M 34 KRUKLANKI BIEGAM BEZ KLUBU M50 9 01:49:10.32

41 IWASZKO URSZULA K 7 WYDMINY 15 GIZYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA K40 2 01:52:06.28

42 STANISZEWSKI KRZYSZTOF M 35 GRAJEWO KS MARATONKA GRAJEWO M40 14 01:52:38.76

43 GUZOWSKI RADOSŁAW M 36 GRAJEWO MARATONKA GRAJEWO M40 15 01:52:38.93

44 GOLAK RADOSŁAW GOLAK M 37 BIAŁYSTOK M40 16 1 01:52:54.96

45 KRÓL MARTA K 8 GDAŃSK K30 3 01:52:54.98

46 KUŹMA PRZEMYSŁAW M 38 SUWAŁKI M30 5 01:53:04.71

47 WSZEBOROWSKA MAGDALENA WSZEBOROWSKA K 9 EŁK K30 4 01:53:16.77

48 STASZKUN PATRYK M 39 KRUKLANKI M30 6 01:53:44.62

49 KONOPKO MAŁGORZATA K 10 GIŻYCKO K40 3 01:54:43.13

50 SZUMIŁO MICHAŁ M 40 EŁK LYSY 666 TEAM M40 17 01:54:55.02

51 PĘDZIKIEWICZ MICHAŁ M 41 DZIEKANÓW POLSKI M40 18 01:55:27.23

52 URYNOWICZ PIOTREK M 42 CELESTYNÓW M30 7 01:56:43.66

53 NIKONOWICZ EWA K 11 LIPOWO 15 GIZYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA K40 4 01:59:55.62

54 KULESZA KRZYSZTOF M 43 GDAŃSK M40 19 02:00:15.84

55 KALECIAK MARIUSZ M 44 GIŻYCKO M40 20 02:01:08.76

56 MACIĄG PAULA K 12 GIŻYCKO K30 5 02:01:08.92

57 MYSZKA MARCIN M 45 GRAJEWO KS MARATONKA M40 21 02:01:48.02

58 WOJTANOWSKA ANETA WOJTANOWSKA K 13 GALINY K40 5 02:02:43.33

59 STASIAK KRZYSIEK M 46 SUWAŁKI M40 22 02:03:39.36

60 JANUSZEWSKI MACIEJ M 47 EŁK 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA M30 8 02:05:19.25

61 BRZOZOWSKI RADEK M 48 WĘGORZEWO 11 MAZURSKI PUŁK ARTYLERII M30 9 02:05:36.26

62 ANDRULEWICZ DOMINIK M 49 SUWAŁKI M20 5 02:05:48.98

63 GIEDO GRAŻYNA K 14 WYDMINY K50 1 02:06:22.19

64 ŻUKOWSKI HENRYK M 50 WYDMINY BBL WYDMINY M60 2 02:09:52.13

65 FIEDORCZYK ANIA K 15 EŁK MARATONKA GRAJEWO K30 6 02:10:38.36

66 PRAWDZIK RENATA K 16 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK K40 6 02:10:41.90

67 MACIEJEWSKI GRZEGORZ M 51 GIŻYCKO BBL GIŻYCKO M60 3 02:11:24.80

68 BOROWIAK EMILIA K 17 GRAJWO BBL GIŻYCKO K30 7 02:13:08.02

69 FIJOŁEK MAGDALENA K 18 WARSZAWA K30 8 02:13:48.56

Dystans 5 km

1 FLAGA PRZEMYSŁAW OLSZTYN URWIS BIEGA 1 M30 00:17:18.22

2 RÓŻAŃSKI KRYSTIAN EŁK 2 M30 00:18:27.76

3 BOCHENKO DANIEL BRZOZOWA 3 M40 00:18:38.46

4 OLSZAŃSKI PAWEŁ OLSZTYN URWIS BIEGA 4 M20 1 00:19:06.62

5 SLEKYS GIEDRIUS LITWA, MARIJAMPOLE 5 M40 1 00:19:24.80

6 GNATKOWSKI ADRIAN MIKOŁAJKI 15 GIZYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 6 M20 2 00:19:30.91

7 JAROSZ WOJCIECH KĘTRZYN 7 M40 2 00:20:20.59

8 SAWOŃ PIOTR WYDMINY BBL WYDMINY 8 M20 3 00:20:23.70

9 KOTOWICZ GRZEGORZ WIĘCKI 9 M40 3 00:20:37.91

10 ZAPILAJ DANIEL EŁK 10 M20 4 00:21:28.98

11 JAGŁOWSKI PATRYK SUWAŁKI TEAM BIEGAM BO CHCĘ.11 M20 5 00:21:38.66

12 ŚNIOSEK PATRYK KOWALKI 12 M20 6 00:22:16.67

13 SADOWSKA PAULA OLSZTYN URWIS BIEGA 1 K20 00:22:42.33

14 ARTYSIEWICZ RAFAŁ WĘGORZEWO 13 M30 1 00:22:43.15

15 KRÓLAK AGNIESZKA WĘGORZEWO TEAM KOPEĆ 2 K40 00:22:48.84

16 MORAWSKI JACEK BIAŁYSTOK MD RUN TRAINING 14 M50 1 00:22:56.63

17 PIŁAT JERZY WYDMINY BBL WYDMINY 15 5 km M60 1 00:22:56.75

18 RZEŻNIK KACPER WĘGORZEWO 16 M30 2 00:22:57.18

19 SZNURKOWSKA SYLWIA SUWAŁKI TEAM KOPEĆ 3 K30 00:22:58.61

20 KODZIS PIOTR BOKSZE STARE 17 M40 4 00:22:58.74

21 MILEWSKI RAFAŁ ORZYSZ 15 MAZURSKI BATALION SAPERÓW 18 M30 3 00:23:00.30

22 KIBITLEWSKA EMILIA SUWALKI TEAM KOPEC 4 K30 1 00:23:05.19

23 GACKI KRZYSZTOF PISZ BIEGAM BEZ KLUBU 19 M60 2 00:23:11.10

24 ZACHAREWICZ HUBERT EŁK 20 M40 5 00:23:31.46

25 KOZAKIEWICZ KATARZYNA WĘGORZEWO 11 MAZURSKI PUŁK ALTYLERII 5 K20 1 00:23:43.52

26 KOZAK MONIKA GIŻYCKO BBL WYDMINY 6 K30 2 00:23:55.86

27 URBANOWICZ PIOTR AUGUSTÓW 21 M30 4 00:23:56.33

28 KOŁAKOWSKI MAREK WĘGORZEWO 11 MAZURSKI PUŁK ARTYLERII 22 M30 5 00:24:02.38

29 VISINSKIENE JOLITA LITWA BEGIMO KLUBAS 7 K30 3 00:24:37.49

30 ROMOTOWSKI TOMASZ OLECKO 23 M40 6 00:25:04.06

31 KOWALSKI SYLWESTER WYDMINY/OLSZTYN BBL WYDMINY 24 M50 2 00:25:06.10

32 KUR DARIUSZ GIŻYCKO 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 25 M50 3 00:25:08.19

33 KURPIEWSKA DOROTA PISZ KLUB MORSÓW W PISZU 8 K40 1 00:26:15.60

34 POŁOWIANIUK JAN BARCZEWO DZIKIE ŻYCIE RUN TEAM 26 M50 4 00:26:27.77

35 SZYCIK WALDEMAR EŁK MARATONKA GRAJEWO 27 M50 5 00:26:44.50

36 CZARTORYJSKI JAKUB DOBROSZEWO 28 M30 6 00:27:02.33

37 BORUTA KAROL PIETRASZE 29 M30 7 00:27:22.61

38 KUR MONIKA GIŻYCKO 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 9 K40 2 00:27:31.14

39 JARYST PAWEŁ RYN TRIHOLIC 30 M50 6 00:27:33.73

40 NOWAK ALEKSANDRA WYDMINY BBL WYDMINY 10 K30 4 00:27:37.44

41 KOZDRA CEZARY WYDMINY RADOMIAK WYDMINY 31 M30 8 00:27:37.52

42 JERULANK WIESŁAW GRAJEWO MARATONKA GRAJEWO 32 M60 3 00:27:51.92

43 KARWOWSKI KRZYSZTOF GIŻYCKO 33 5 M30 9 00:28:32.55

44 KOSZYCKI ZBIGNIEW ORZYSZ 34 M40 7 00:28:41.63

45 KOSZYCKA MAŁGORZATA ORZYSZ 11 K40 3 00:28:41.75

46 NOWICKA MONIKA SUWAŁKI 12 K30 5 00:28:45.45

47 WASZKIELEWICZ OLIWIA WYDMINY 13 K20 2 00:29:10.46

48 SAMBORSKI WALDEMAR WYDMINY BBL WYDMINY 35 M60 4 00:29:26.64

49 KULESZA INKA GDAŃSK 14 K20 3 00:29:27.32

50 ROMOTOWSKA EMILIA OLECKO 15 K30 6 00:29:39.90

51 GRZEŚKOWICZ DOROTA WYDMINY BBL WYDMINY 16 K50 1 00:29:47.75

52 ŚNIOSEK KRZYSZTOF KOWALKI KS KOWALKI 36 M40 8 00:29:55.98

53 MIKA- JANKOWSKA DOROTA WYDMINY BBL WYDMINY 17 K60 1 00:30:53.38

54 MOTYKA AGNIESZKA EŁK 18 K30 7 00:31:12.50

55 NITSCHKA OLGA GIŻYCKO NIECHCEMISIE GIŻYCKO 19 K20 4 00:31:14.14

56 KUCZYŃSKA KINGA GIŻYCKO 20 K40 4 00:31:22.73

57 ŻELASKO MONIKA GIŻYCKO NIECHCEMISIE GIŻYCKO 21 K40 5 00:31:29.67

58 PRASAŁ BARBARA WYDMINY BBL WYDMINY 22 K50 2 00:31:37.65

59 CHMIELEWSKI TADEUSZ WYDMINY BBL WYDMINY 37 M60 5 00:31:58.31

60 STASIAK ALINA SUWAŁKI 23 K40 6 00:32:03.05

61 ZAPOLNIK-CHRZANOWSKA URSZULA ORZYSZ 24 K30 8 00:32:06.52

62 FEJFER BEATA FEJFER KRUKLANKI 25 K40 00:32:06.78

63 LEŚNIAŃSKI JAROSŁAW WARSZAWA LECHICI ZIELONKA 38 M30 00:32:18.31

64 ŁUKASZEWICZ PAWEŁ WYDMINY BBL WYDMINY 39 M60 6 00:32:21.24

65 GIERMASIŃSKI ŁUKASZ ŁADY WWW.ORTHOKLINIKA.PL 40 M3011 00:33:51.53

66 KRÓL KONRAD ORNETA JKS SMOK ORNETA 41 M30 12 00:34:33.76

67 POŻYCZKA DOROTA POŻYCZKA OSTROŁĘKA – 26 K30 9 00:34:50.80

68 GROCHOCKA DOROTA GIŻYCKO BBL GIŻYCKO 27 K30 10 00:34:51.20

69 GIERMASIŃSKA MONIKA ŁADY WWW.ORTHOKLINIKA.PL 28 K30 11 00:34:51.32

70 POŻYCZKA KAROL OSTROŁĘKA WYGRAŁEM ZAKŁAD !!! 😉 42 M30 00:34:51.53

71 NITSCHKA LENA GIŻYCKO NIECHCEMISIE GIŻYCKO 29 K20 5 00:35:20.96

72 CHMIELEWSKA JULITA GIETRZWAŁD 30 K30 12 00:35:25.53

73 NITSCHKA PAWEŁ GIŻYCKO NIECHCEMISIE GIŻYCKO 43 M40 9 00:35:26.73

74 LISIEWSKI PIOTR WĘGORZEWO 44 M30 14 00:35:44.34

75 LISIEWSKA RENATA WĘGORZEWO 31 K40 8 00:35:44.73

76 CZOPEK JAROSŁAW EŁK MARATONKA 45 M30 15 00:39:51.51

77 PAŁDYNA LESZEK WYDMINY BBL WYDMINY 46 M60 7 00:42:30.08

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe sport powszechny Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x