Prestiżowy bieg na finiszu sezonu – Można jeszcze zdążyć na „Bełchatowską Piętnastkę”

Nawet tysiąc biegaczy z Polski i Europy może wystartować w 17. Ulicznym Biegu Bełchatowska Piętnastka , który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 listopada br. Organizatorem biegu jest Prezydent Miasta Bełchatowa. Z roku na rok Uliczny Bieg Bełchatowska Piętnastka cieszy się coraz większą renomą, popularnością i uznaniem wśród amatorów biegania z całego kraju, jak i zagranicy.

 

Świadczy o tym rekordowa liczba zgłoszonych do udziału w tegorocznym biegu. Spod Hali Energia w Bełchatowie o godzinie 12:00 wystartuje nawet 900 osób, w ubiegłym roku linię mety przekroczyło 610 biegaczy. Swoją obecność podczas Bełchatowskiej Piętnastki zgłaszają nie tylko amatorzy, ale także zawodowi biegacze. W biegu weźmie udział m.in. Katarzyna Kowalska   wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach przełajowych oraz w biegach na 3 000 m z przeszkodami. Nie zabraknie również gości z zagranicy. Będą biegacze z czeskich Pardubic, z Bułgarii oraz Ukrainy, w tym Oleksander Borysiuk   tegoroczny Mistrz Ukrainy i złoty medalista w biegach na 1 500, 3 000 i 5 000 m.Ostatnie dane wskazują, że najliczniejszą reprezentację będzie miała Łódź, tuż za nią są bełchatowianie kt

órych zgłosiło się dokładnie 127, w Bełchatowskiej Piętnastce wystartują również biegacze z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Częstochowy, Piotrkowa Tryb., Jaworzna, Kalisza, Grójca… Mamy nadzije, że nie zabraknie też długodustansowców z Warmii i Mazur.

Uczestnicy będą mieć do pokonania łącznie trzy okrążenia ulicami Bełchatowa   każde na dystansie 5 km. Zawodnicy wystartują przy Hali Energia i pokonają trzy okrążenia ulicami miasta: START ul. H. Dąbrowskiego   Gen. Ludwika Czyżewskiego   Wąska   Kempfinówka   H. Sienkiewicza   Słoneczna   Chełmińska   Wielkopolska   Łódzka   Olsztyńska   Wschodnia   Harcerska   St. Staszica   Promienna   Jasna   S. Okrzei   H. Dąbrowskiego META. Za wszystkie utrudnienia w ruchu, które potrwają w dniu zawodów do godziny 14:00 przepraszamy. Na trasie, jak zwykle, będzie świetne zabezpieczenie medyczne – dwie karetki oraz ratownicy medyczni na rowerach, którzy będą przemierzać trasę razem z biegaczami.

Na wszystkich uczestników Bełchatowskiej Piętnastki będzie czekać wyjątkowa pamiątka. Wszyscy sportowcy, którzy ukończą bieg główny otrzymają pamiątkowy medal w kształcie granic administracyjnych Miasta Bełchatowa

Osoby, które nie zdążyły zgłosić swojego udziału drogą elektroniczną, a chcą wziąć udział w biegu głównym mogą się jeszcze zapisać w dniu zawodów do godziny 11:00. Tego dnia opłata startowa wynosi 50 zł.

Równolegle do Piętnastki zorganizowany będzie także bieg rekreacyjny oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km. Impreza będzie mieć charakter otwarty. Mogą w niej uczestniczyć wszyscy chętni, zdolni do pokonania wyznaczonego odcinka. W tym przypadku nie będzie pobierana opłata startowa, a zgłoszenia można dokonać w dniu Piętnastki w godz. 8:00   11:00 w biurze organizacyjnym zlokalizowanym w Hali Energia. Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Start biegu rekreacyjnego przewidziany jest wspólnie z biegiem głównym, o godz. 12.00 z ul. Dąbrowskiego przy Hali Energia.

{AdmirorGallery}belchatow15{/AdmirorGallery}

Więcej szczegółów i informacji można znaleźć na stronie: www.pietnastka.belchatow.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

AKB Szczytno AKM Olimp Olsztyn Biegi długodystansowe Klub Biegacza mrągowo warmia i mazury

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x