Puchar Polski i Świata Nordic Walking Elbląg 2016 – Bażantarnia pełna piechurów

Fot. Michał Skroboszewski/portel

W sobotę (27 sierpnia) w elbląskiej Bażantarni odbył się Puchar Polski w Nordic Walking. Impreza zaliczana była również do klasyfikacji Pucharu Świata i piechurów zagranicznych nie zabrakło. Nawet z tak odległych krajów jak Brazylia czy Izraela. Nas cieszy przede wszystkim gremialny udział gospodarzy i zawodników Warmii i Mazur. Zresztą w swoich kategoriach odnieśli wiele sukcesów.

Rywalizacja przebiegała na trzech dystansach: 21.1 km, 10 km i 5 km. W półmaratonie druga w kat. 60+ była Bożena Ruszkowska (Włóczy-Kije Elbląg) trzecia w kat. 50/59 Anna Kachel (Włóczy-Kije Elbląg), na 10 km mieliśmy dwoje medalistów kategorii 60/69: Henryka Kulika (Elbląg) – 2 miejsce i Krystynę Wałecka z Braniewa – 3 miejsce.

Największą frekwencja cieszył się najkrótszy dystans (5 km), choć tu wysiłek też był duży. W swoich grupach wiekowych zwyciężyli: Mirosław Wasilewski (Elbląg) kat. 50/54 i Bogdan Klarkowski (Elbląg) kat. 60/64. Na podium stanęli: Andrzej Chudziński (Elbląg) – 3 miejsce w kat. 65/69, Iwona Wiśniewska (Elbląg) w kat. 50/54 i Łucja Stryjewska (Tolkmicko) trzecia w kat. 65/69.

Wyniki

Dystans 21.1 km

1 DZIEDIEWICZ ANDRZEJ 560 KS METRACO POLKOWICE GRODNO M 30-39 1 M 1 02:13:45.85

2 SKIBA KRZYSZTOF 612 KS METRACO POLKOWICE POLKOWICE POLSKA M 50-59 1 M 2 02:16:56.95 6

3 KOLASA WOJCIECH 570 EPOKA NORDICA ŁÓDZ ŁÓDZ POLSKA M 40-49 1 M 3 02:20:51.30

4 KORDOWSKI PIOTR 571 NOWA HUTA TEAM KRAKOW POLSKA M 40-49 2 M 4 02:24:38.20

5 HELWICH STEFAN 562 KSMETRACOPOLKOWICE WIELEN POLSKA M 60+ 1 M 5 02:24:42.20

6 WISNIEWSKI JACEK 599 FACE NORDIC WALKING TEAM /UKS SIEDLESZCZANY

NORDIC WALKING SANDOMIERZ POLSKA M 50-59 2 M 6 02:26:35.25

……………………….

37 BARCIKOWSKA WIOLETTA 551 ELBLAG POLSKA K 40-49 6 K 13 02:51:50.45

39 BORIS ANETA 554 EL – AKTYWNI ELBLAG POLSKA K 30-39 4 K 15 02:54:12.45

40 HENRYK JERZY 563 ELBLAG POLSKA M 60+ 4 M 25 02:54:31.95

41 KACHEL ANNA 566 WŁÓCZY-KIJE ELBLÁG POLSKA K 50-59 3 K 16 02:54:43.75

44 RUSZKOWSKA BOZENA 587 KLUB SPORTOWY ‚ELBLASKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLAG POLSKA K 60+ 2 K 18 02:55:22.05

49 DEMCZUK ANDRZEJ 558 KLUB SPORTOWY TADEUSZA ELBLAG POLSKA M 30-39 7 M 28 03:03:58.10

52 STEPKOWSKI ANDRZEJ 610 ELBLAG POLSKA M 50-59 7 M 30 03:05:42.00

{AdmirorGallery}nordic27{/AdmirorGallery}

Dystans 10 km

1 KLICZKA Kamil PUSZCZYK BUKOWY SZCZECIN POLSKA M40-49 1 01:17:21.05

2 BIŁEK Artur UNIA MIAST LUBLINIEC POLSKA M30-39 1 01:17:29.30

3 DEPKA PRĄDZYNSKI Olgierd PENDOLINO GDYNIA POLSKA M50-59 1   01:18:54.75

4 KARASIŃSKI Maciej K.S. METRACO POLKOWICE SIEDLCE POLSKA M40-49 2   01:18:36.30

5 SIWAK Piotr KS.METRACO POLKOWICE RUDNA POLSKA M50-59 2 01:19:31.80

6 RECZULSKI Mariusz VIKING NORDIC TEAM CZĘSTOCHOWA CZĘSTOCHOWA POLSKA M50-59 3 01:19:36.50

………………………..

22 KULIG Henryk KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M60-69 2 01:25:08.65

34 BAJER Piotr   FACE NW TEAM FROMBORK POLSKA M50-59 8   01:27:26.30

47 JANKOWSKI Marcin   KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M40-49 7 01:29:02.80

51 DREGER Michał   KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M40-49 8 01:30:05.30

52 JASIUKIEWICZ Jacek   GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA M40-49 9 01:30:05.30

59 KALBARCZYK Michał MICHALKALBARCZYK.COM ELBLĄG POLSKA M30-39 7   01:31:11.00

60 BOROWIK Bożena GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA K40-49 9 01:35:04.30

61 KULEWICZ Cezary   BRANIEWO POLSKA M50-59 12 01:32:32.10

78 UHRYN Ewa GRUPA NORDIC WALKING- DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA K40-49 13 01:37:38.90

84 WAŁECKA Krystyna FACE NORDIC WALKING TEAM BRANIEWO POLSKA K60-69 3 01:38:50.90

90 UHRYN Marcin GRUPA NORDIC WALKING- DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA M40-49 15 01:35:26.60

99 GLINIECKA Katarzyna 429 ELBLĄG POLSKA K40-49 15 01:40:04.75

100 CZERWIŃSKA Wanda 417 GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA K60-69 5 01:41:02.15

107 TRUCHAN BAJER Bożena FACE NW TEAM FROMBORK POLSKA K50-59 12   01:41:52.55

108 HADRYK Elżbieta   ELBLĄG POLSKA K30-39 11 01:41:54.25

109 CYBULSKI Ryszard   ELBLĄG POLSKA M60-69 13 01:40:06.55

124 KRZYNOWEK Krystyna   GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA K60-69 8 01:48:31.35

131 LEWANDOWSKA Małgorzata   WORYTY POLSKA K40-49 23 01:50:33.60

135 PROKOP Anna ELBLĄG POLSKA K40-49 24 01:55:21.65

phpdqt8b0

Dystans 5 km

1 STILLER Karol VIKING NORDIC TEAM CZĘSTOCHOWA CZĘSTOCHOWA POLSKA M30-39 1 00:49:58.10

2 ZARĘBSKI Michał VIKING NORDIC TEAM CZĘSTOCHOWA CZĘSTOCHOWA POLSKA M30-39 2 00:50:16.00

3 DELĄG Jakub FACE NORDIC WALKING TEAM/ ENERGYLIFETEAMNW PIOTRKÓW TRYBUNALSKI POLSKA M18-29 1 00:49:55.95

4 GEMBALA Eugeniusz DĄBROWA NORDIC TEAM BEŁK POLSKA M55-59 1   00:53:18.50

5 WOROCH Roman KS METRACO POLKOWICE DOPIEWO POLSKA M55-59 2   00:53:20.25

6 WITCZAK Łukasz FACE NORDIC WALKING TEAM SIEDLCE POLSKA M30-39 3   00:51:20.00

…………………………………………………..

8 WASIELEWSKI Mirosław ELBLĄSKIE – WŁÓCZYKIJE ELBLĄG POLSKA M50-54 1   00:53:38.00

19 KLARKOWSKI Bogdan   KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M60-64 1 00:55:54.20

31 DUBAJ Grzegorz KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M55-59 6 00:56:29.25

39 CHUDZIŃSKI Andrzej   KLUB SPORTOWY ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA M65-69 3 00:57:48.85

53 SZYMAŃSKI Stefan   KS METRACO POLKOWICE KIEŹLINY POLSKA M65-69 5   00:58:41.00

56 KAPTEINA Robert   KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M40-44 5 00:56:21.40

67 CIEŚLAK-ZABŁOCKA Iwona ELBLĄSKIE – WŁÓCZYKIJE ELBLĄG POLSKA K40-44 4 01:02:44.50

70 GRABSKI Grzegorz   IŁAWA POLSKA M50-54 5 00:57:56.35

72 MACIEJEWSKI Tomasz KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M40-44 6 00:56:59.75

73 BALICKA Maria   IŁOWO – OSADA POLSKA K-Dzieci 1 01:00:15.55

107 GIBAS Sławomir   KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M30-39 9 00:57:44.30

115 BRZUSTEWICZ Aleksandra 29 LKS ZANTYR SZTUM ELBLĄG POLSKA K40-44 8   01:04:47.10

122 DAWIDCZYK Daria ELBLĄG POLSKA K18-29 7 01:04:06.70

128 WIŚNIEWSKA Iwona KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K50-54 2 01:06:51.00

131 GIBAS Joanna KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K30-39 4 01:04:45.50

134 SOBOL Paulina WŁÓCZYKIJE ELBLĄG POLSKA K30-39 5 01:04:51.45

136 JASIŃSKI Marian KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M65-69 9 01:02:40.40

137 STRYJEWSKA Łucja   TOLKMICKO POLSKA K65-69 3 01:09:23.25

141 BERTEL Alicja FACE NORDIC WALKING TEAM OLSZTYN POLSKA K30-39 6   01:05:06.50

142 KNITTER Agata BŁĘKITNI NW DZIEMIANY DZIEMIANY POLSKA K-Jun. 5   01:04:04.20

144 NOWAK Bartłomiej SAILING TEAM FERAJNA PIŁA POLSKA M40-44 7   01:00:37.65

145 BALICKI Mirosław IŁOWO – OSADA POLSKA M45-49 5 01:01:05.10

154 KRUŻYCKA Aleksandra KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K40-44 12 01:07:16.50

158 STAŃCZYK Bożena KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K55-59 9 01:09:10.80

162 LEBIODA Ryszard   ELBLĄG POLSKA M50-54 6 01:02:38.90

166 WIĘCKIEWICZ Mirosław   ELBLĄG POLSKA M50-54 7 01:02:49.55

169 MAJEWSKA Joanna   ELBLĄG POLSKA K55-59 12 01:09:41.20

170 SELWA Milena KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K30-39 8 01:06:45.90

175 DAWID Anna NIEZŁE SZPRYCHY ELBLĄG POLSKA K40-44 14 01:08:06.10

181 NAZAREWICZ Barbara KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K65-69 5 01:11:57.20

183 MAJEWSKI Adam   ELBLĄG POLSKA M55-59 13 01:04:28.75

184 JASIUKIEWICZ Weronika GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA K50-54 6 01:10:01.80

189 FRĄTCZAK Zdzisław KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M60-64 13 01:05:06.00

192 ZIAJKO Szymon KLUB SPOROTWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M30-39 10 01:02:40.45

194 BOREK Marta KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K40-44 16 01:09:27.15

195 ROSZKOWSKI Jarosław KURZĘTNIK KURZĘTNIK POLSKA M30-39 11   01:02:55.20

201 GÓRKA Mirosława   ELBLĄG POLSKA K60-64 7 01:12:34.40

202 BOHUSZEWICZ Mariola KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K30-39 12 01:08:38.60

204 ADAMOWICZ Ewa KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K65-69 7 01:12:57.65

205 CHLEWIŃSKA Iwona KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 8 01:12:34.30

212 TOMASZEWSKI Ryszard KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M65-69 10 01:06:41.40

214 KODYRA Kazimiera KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K65-69 8 01:13:25.35

215 SŁOMCZYŃSKA GUSTEK Aleksandra KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K30-39 14 01:09:06.55

218 MACIEJEWSKA Anetta KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K40-44 17 01:10:24.25

220 MALISZEWSKI Marek   ELBLĄG POLSKA M-Niepełnosprawni 12 01:06:31.00

221 KOWALSKI Wincenty   ELBLĄG POLSKA M65-69 11 01:06:56.60

223 LEWANDOWSKA Krystyna KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 10 01:13:26.85

225 KRUK Hanna KLUB SPORTOWY ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K40-44 18 01:10:46.45

229 ŁYSAKOWSKI Marian KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M65-69 12 01:07:20.70

235 SZEWCZYK Bożena KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K65-69 11 01:14:30.80

237 SZYMAŃSKA Lucyna K S METRACO POLKOWICE KIEŹLINY POLSKA K-Niepełnosprawni 10   01:14:44.80

phpx5my0c

241 KOZŁOWSKA Ewa FACE NORDIC WALKING TEAM DOBRE MIASTO POLSKA K45-49 8 01:12:26.00

242 LADA Krystyna GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA K60-64 13 01:14:25.90

244 MICHALSKA Ewa KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K50-54 10 01:13:16.90

247 WIADERSKA Grażyna   ELBLĄG POLSKA K65-69 12 01:15:54.25

248 KIESZEK Karolina KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K70+ 5   01:16:22.05

250 ĆWIKLIŃSKA Joanna   ELBLĄG POLSKA K30-39 16 01:11:46.40

251 KOZAKIEWICZ Wiesława KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 14 01:15:41.20

255 PROKOP Aleksandra   ELBLĄG POLSKA K-Jun. 7 01:10:57.25

256 PRZYBYLSKA Elżbieta KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K65-69 15 01:16:24.70

258 UTRATA Mirosław KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M55-59 14 01:09:03.10

259 BŁAJSZCZAK Lidia KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 15 01:16:19.75

263 SŁOMCZYŃSKI Adam KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA M60-64 15 01:09:53.50

264 SEJMICKA Maria KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 16 01:16:31.35

265 WĄSOWSKA Monika   ELBLĄG POLSKA K30-39 17 01:12:47.80

266 PELLOWSKA Edyta KLUB SPORTOWY ‚ELBLASKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 17 01:16:44.00

269 BUTTNER Anna KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 18 01:17:38.15

270 KAMIŃSKI Henryka ELBLĄSKIE – WŁÓCZYKIJE ELBLĄG POLSKA M70+ 8   01:11:47.70

272 GÓRECKA Antonina GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA K65-69 16   01:18:23.45

273 JAKUSIK Anna KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K45-49 11 01:16:03.65

278 PAKUSZEWSKA Jolanta   ELBLĄG POLSKA K55-59 19   01:17:44.90

280 MUZIŃSKA Maria KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 20 01:18:48.75

283 JABŁONOWSKA Anita KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K40-44 21 01:16:42.35

286 FELIŃSKA Zofia KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K70+ 8 01:20:35.40

288 PIEKARSKA Jolanta   ELBLĄG POLSKA K60-64 22 01:20:39.90

289 HANDZE Danuta KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 23 01:20:56.35

290 WIŚNIEWSKA Teresa KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 24 01:20:56.90

291 WOLNA Urszula KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 25 01:21:00.70

293 KUŚ Elżbieta   ELBLĄG POLSKA K55-59 21 01:20:10.50

296 WOJTASIK Aldona KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 27 01:21:12.75

298 BIERNACKA Danuta   ELBLĄG POLSKA K60-64 28   01:20:35.65

301 DUDEK Maria KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K70+ 9 01:23:01.40

303 RADKIEWICZ Iwona ELBLĄSKIE – WŁÓCZYKIJE ELBLĄG POLSKA K65-69 18   01:22:53.55

304 JADANOWSKA Halina KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 29 01:22:31.20

305 BEŁCZYŃSKA Bożena KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K60-64 30 01:22:53.40

311 RODOWICZ Krystyna KLUB SPORTOWY ‚ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE’ ELBLĄG POLSKA K70+ 10 01:27:14.30

313 CHUDZIŃSKA Grażyna KLUB SPORTOWY ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K65-69 19 01:29:09.80

314 PERZYŃSKA Danuta   ELBLĄG POLSKA K65-69 20 01:29:12.50

315 BUĆKO Krystyna   ELBLĄG POLSKA K60-64 31   01:29:28.70

phpcys8yy

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Braniewo Dobre Miasto Elbląg nordic walking sport powszechny Tolkmicko

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x