Sukcesy na Pomorzu – Udany weekend Pawłowskich

Duże sukcesy odnieśli biegacze z Warmii i Mazur w imprezach, które odbyły się w miniony weekend (18/19 września) na Pomorzu. W Nowym Stawie podczas Biegu Żuławskiego w ramach Światowego Dnia Sybiraka głośno było o Marzęcicach, bowiem rywalizację na 5 km wygrał Mariusz Pawłowski, a trzecie miejsce zajął Radosław Marchlewski. Obaj zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio M40/49 i M30/39.

W Nowym Stawie odbył się również wyścig nordic walking, w którym mocno zaakcentowali swój udział elblążanie. Bogdan Klarkowski szósty w open triumfował w kat. 60/69 przed Dariuszem Kolenkiewiczem. Andrzej Chudziński był pierwszy w kat. 70+, a Marek Maliszewski trzeci w kat. 60/69.

W niedzielnym biegu na 5 km w miejscowości Szpęgawsk w czołówce finiszowali: Damian Rutkowski (Lidzbark Warmiński), który był czwarty, a Marcel Piotrowicz (Kurzętnik) jedenasty. Obaj wygrali swoje grupy wiekowe: 16/19 i 12/15. Dorota Pawłowska (Marzęcice) zajęła drugie miejsce w klasyfikacji open pań. Piotr Skocki (Kurzętnik) był drugi w kat. 12/15.

I Żuławski Bieg Nowy Staw

Bieg 5 km

1 PAWŁOWSKI MARIUSZ M 1 M 40-49 1 MARZĘCICE KURZĘTNK BIEGA 0:17:06

2 POTOCZEK ANDRZEJ M 2 M 40-49 2 LICHNOWY PRESS GLASS BIEGAMY I WSPIERAMY/NOWY STAW BIEGA Bieg 0:17:53

3 MARCHLEWSKI RADOSŁAW M 3 M 30-39 1 MARZĘCICE KURZĘTNIK BIEGA Bieg 0:18:01

………………………………….

10 SZARKO MACIEJ M 10 M 40-49 5 ELBLĄG BIEGAJ Z BARTKIEM 0:19:59

12 MAREK KAMIL M 12 M 40-49 6 ELBLĄG Bieg 0:20:18

Nordic walking 5 km

1 ŚWISŁOCKI BOGDAN M 1 M 50-59 1 MIKOSZEWO FACE NORDIC WALKING TEAM Nordic Walking 0:31:48

…………………………………………..

4 RUTKOWSKI DAMIAN M 4 LIDZBARK WARMIŃSKI KS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK M 16-19 1 00:17:46.92

11 PIOTROWICZ MARCEL M 11 KURZĘTNIK ZAMEK KURZĘTNIK M 12-15 1 00:19:29.41

18 PAWŁOWSKA DOROTA K 2 MARZĘCICE KURZĘTNIK BIEGA K 36-49 00:20:35.94

23 SKOCKI PIOTR M 21 KURZĘTNIK KS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK M 12-15 2 00:21:35.72

71 SOWA SYLWESTER M 50 ELBLĄG M 36-49 22 00:37:22.12

72 SOWA RENATA K 22 ELBLĄG K 36-49 13 00:37:23.05

III Czernikowska 10-tka 2021 – Pawłowski i Pydynkowski z sukcesami

W niedzielę (19 września) odbyła się III Czernikowska 10-tka, w której sukces odniósł znany długodystansowiec z Kurzętnika Mariusz Pawłowski. Okazał się najlepszy na dystansie 5 km w gronie 44 uczestników. Wygrał tez kategorię 40/49 lat. W biegu głównym na 10 km Łukasz Pydynkowski z Działdowa był jedenasty i pierwszy w kat. 20/29 lat

!!!

Biegi długodystansowe Elbląg Kurzętnik Lidzbark Warmiński Marzęcice sport powszechny