Święto biegania w Mikołajkach – Unia polsko – litewska na pół tysiąca

W niedzielę (8 grudnia) odbyły się: I Półmaraton Mikołajkowy i IX Mikołajkowe Biegi Uliczne. Ta druga impreza ma już długą tradycję, starsi startują na 10 km, młodzież na krótszych dystansach. Organizator przedsięwzięcia – Wojciech Brodowski z UKS Atos Woźnice przeżył chwilę grozy w związku z nieznośnym „Ksawerym”, ale w niedzielę pogoda dopisała i w Mikołajkach zjawiło się ponad pół tysiąca uczestników z Polski i Litwy.

Biegi wypadły imponująco, co w swoich opiniach wyrażają startujący. Przeżyli niezapomniany dzień w pięknych Mikołajkach, nie tylko z racji sportowych wrażeń. Organizatorzy zadbali o wszystko, także o wrażenia artystyczne i…kulinarne. To było duże wyzwanie, tym większa satysfakcja, że udało się wszystko tak pięknie przeprowadzić.

Patronat nad imprezą przejęli: senator RP Marek Konopka, burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski i starosta Mrągowski Bogdan Kurta. Podniosło to rangę imprezy, zasiliło też pule atrakcyjnych nagród, o które też zadbali sponsorzy. Natomiast do organizacji włączyły się: Klub Biegacza Mrągowo, CK Kłobuk Mikołajki, SP Woźnice i MKS Kłobuk Mikołajki.

Główny bieg w klasyfikacji open wygrał znany długodystansowiec z Ełku, reprezentujący Podlasie Białystok Michał Smalec przed Litwinem Henadzem Vernakhavodkinem, a trzeci był Wojciech Kopeć z Olsztynka.

Wśród pań triumfowała Egle Skruzdyte (Litwa) przez znaną triathlonistka z Olsztyna Magdą Mielnik i Beatą Pokrzywińską z Wydmin, która wspaniale propaguje sport w tej miejscowości, a swoimi wynikami daje najlepszy przykład.

Biegi na 10 km wygrali: Krystyna Pieczulis – medalistka Mistrzostw Świata weteranów i Robert Najdzion – oboje z Olsztyna. Była oczywiście prowadzona klasyfikacja w poszczególnych kategoriach

My (na razie) podajemy wyniki open uwzględniające biegaczy z Warmii i Mazur. Ujęliśmy tylko tych, których udało nam się zidentyfikować, bowiem przy wielu nazwiskach nie podano miejsca zamieszkania.

Najważniejsze było jednak przebiegnięcie dystansu i satysfakcja ze wspaniale spędzonej niedzieli.

Półmaraton

Mężczyźni

1 Smalec Michał Podlasie Białystok 21km M3 30-39 lat 01:09:29.78

2 VERKHAVODKIN HENADZ 21km M3 30-39 lat 01:12:07.38

3 Kopeć Wojciech AZS UWM Olsztyn 21km M2 do 29 lat 01:18:49.78

4 Taras Daniel 22 BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO 21km M2 do 29 lat 01:20:40.61

5 Pranckunas Petras Litwa 21km M4 40-49 lat 01:20:40.72

6 Jamioł Michał 21km M3 30-39 lat 01:21:31.50

7 Juzonis Egigius 21km M3 30-39 lat 232 01:21:40.04

8 Godlewski Andrzej KS Łomżanie 21km M2 do 29 lat 01:22:03.01

9 Nosarzewski Konrad 21km M2 do 29 lat 01:22:03.95

10 Cemikovas Igoris 21km M4 40-49 lat 01:23:50.58

…………………………………………………………………………….

11 Łazarewicz Tomasz AKM OLIMP OLSZTYN 21km M4 40-49 lat 01:23:56.80

13 PRZEDWOJEWSKI TADEUSZ AKM OLIMP OLSZTYN 21km M4 40-49 01:27:09.31

14 Borucki Dariusz Łowcy Przygód Gołdap 21km M4 40-49 lat 01:27:19.87

16 Łożyński Piotr AKM OLIMP OLSZTYN 21km M5 50-59 lat 01:28:03.51

21 Kiśluk Jacek KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 21km M3 30-39 lat 01:31:50.42

23 Nosarzewski Waldemar AKM Olimp Olsztyn 21km M4 40-49 lat 01:32:32.17

27 ŁANIEWSKI Piotr BARTOSZYCE I love Edzia 21km M3 30-39 lat 01:34:24.09

29 DOMŻALSKI TOMASZ AKM Olimp Olsztyn 21km M3 30-39 lat 01:34:27.95

32 SIUDEJ Marcin KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 21km M2 do 29 lat 01:35:23.62

33 Zarębski Marcin AKM Olimp Olsztyn 21km M3 30-39 lat 01:35:26.82

35 KOSOWSKI JANUSZ AKM OLIMP OLSZTYN 21km M6 60+ 01:35:53.99

37 Karol JW 2568 Węgorzewo 21km M3 30-39 lat 01:36:31.28

40 Różański Krystian Ełk 21km M3 30-39 lat 01:36:41.12

41 Jacek BBL WYDMINY 21km M4 40-49 lat 01:36:41.23

43 Olszewski Marek AKB Lidzbark Warmiński BBL 21km M4 40-49 lat 01:36:50.51

44 Suchowiecki Wojciech Artneo Olsztyn 21km M3 30-39 lat 01:36:57.62

47 SIKORSKI Krystian UKS Jedynka Bartoszyce 21km M2 do 29 lat 01:37:16.88

59 PIŁAT JERZY BBL WYDMINY 21km M5 50-59 lat 01:40:18.79

61Mounier Frederic AKM OLIMP OLSZTYN 21km M4 40-49 lat 01:40:57.79

67 LASZCZAK JERZY BBL Olsztyn 21km M5 50-59 lat 01:42:31.52

70 Oleński Paweł RUN Ruciane Nida 21km M3 30-39 lat 01:43:12.05

74 DOMIAN DAMIAN Klub Bokserski Gwardia Szczytno 21km M2 do 29 lat 01:44:34.31

76 Obuchowski Krzysztof Łowcy Przygód Gołdap 21km M2 do 29 lat 01:45:00.82

78 Podhorodecki Piotr geodeta olsztyn. Com 21kmM2 do 29 lat 01:45:19.87

79 Bankiewicz Paweł Olsztyn 21km M2 do 29 lat 01:45:20.01

94 Parzych Tomasz KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 21km M3 30-39 lat 01:47:14.03

96 Zapadka Stanisław Klub Biegacza Mrągowo 21km M5 50-59 lat 01:47:49.87

97 Żyźniewski Cezary Leszcze Kętrzyn 21km M3 30-39 lat 01:48:52.45

102 Tramp Małgorzata Łowcy Przygód Gołdap 21km M3 30-39 lat 01:49:24.36

107 Zbrzeźny Cezary Szczytno 21km M3 30-39 lat 01:49:50.69

112 Napiórkowski Rafał You Rund Szczytno 21km M3 30-39 lat 01:51:10.07

115 Łachacz Robert You Rund Szczytno 21km M3 30-39 lat 01:52:02.90

119 ŁUŃSKI Zbigniew Klub Biegacza Mrągowo 21km M6 60+ 01:52:36.79

122 Siwik Dawid pisz 21km M2 do 29 lat 01:52:57.18

124 Hypś Waldemar AKM Olimp Olsztyn 21km M5 50-59 lat 01:53:16.57

133 Rękawiecki ROBERT AKM OLIMP OLSZTYN 21km M3 30-39 lat 01:57:48.03

144 Piotrowski Wiktor Klub Biegacza Mrągowo 21km M4 40-49 lat 02:01:20.14

145 Szynkowski Jerzy KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 21km M4 40-49 lat 02:01:45.16

149 KARUC EDMUND AKM OLIMP OLSZTYN 21km M5 50-59 lat 02:02:34.74

153 Prokop Jacek Policyjny Gwardia Szczytno 21km M4 40-49 lat 02:04:23.29

155 RAKOWSKI MAREK Biegam Bo Lubię Giżycko 21km M4 40-49 lat 02:04:58.58

157 Skórka Robert Leszcze Kętrzyn 21km M3 30-39 lat 02:06:58.60

170 Kurdyła Stefan AKM Olimp Olsztyn 21km M6 60+ 02:14:55.60

Kobiety

1 Skruzdyte Egle BMK Litwa 21km K2 do 29 lat 01:30:28.75

2 Mielnik Magdalena WMKS Olsztyn 21km K2 do 29 lat 01:34:28.22

3 POKRZYWIŃSKA BEATA BIEGAM BO LUBIĘ WYDMINY 21km K2 do 29 lat 01:37:55.23

…………………………………………………………..

5 Żabicka Marta ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 21km K3 30-39 lat 01:46:09.31

11Kozłowska Joanna AKM Olimp Olsztyn 21km K3 30-39 lat 01:53:15.82

12 Filipczyk Joanna Ostróda 21km K4 40+ 01:55:03.66

14 Mounier Anna AKM OLIMP OLSZTYN 21km K3 30-39 lat 01:58:25.74

15 Małdyda PATRYCJA BBL Olsztyn 21km K2 do 29 lat 01:59:49.87

16 Parzych Joanna Jednoosobowy Klub Sportowy 21km K3 30-39 lat 02:00:53.55

17 Szynkowska Iwona KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 21km K4 40+ 02:01:44.85

18 ZARZECKA MARIOLA LESZCZE KĘTRZYN 21km K3 30-39 lat 02:02:26.67

19 Klimaszewska-Rodzim Barbara RUCIANE NIDA 21km K4 40+ 02:04:06.28

20 Grala Monika RUCIANE NIDA 21km K3 30-39 lat (półmaraton) 02:04:06.60

22 Dymerska Aneta 12tri pl BBL Olsztyn 21km K3 30-39 lat 02:07:06.94

24 Kasińska Danuta BBL Giżycko 21km K4 40+ 02:11:19.56

25 UŁASEWICZ BARBARA LESZCZE KĘTRZYN 21km K4 40+ 02:12:22.40

{AdmirorGallery}woznice3{/AdmirorGallery}

10 km

Mężczyźni

1 NAJDZION ROBERT AKM OLIMP OLSZTYN 10km M3 30-39 lat (10 km) 00:37:39.55

2 Luśnia Andrzej Straż Graniczna Kętrzyn 10km M3 30-39 lat (10 km) 00:37:43.31

3 MARCINKIEWICZ ADRIAN SKS NIESŁYSZĄCYCH 10km M2 do 29 lat (10 km) 00:38:06.64

4 Bukwaś Tomasz Łowcy Przygód Gołdap 10km M3 30-39 lat (10 km) 00:38:36.92

5 Kamiński Andrzej Olsztyn 10km M3 30-39 lat (10 km) 00:39:09.50

6 Pupek Daniel KS ŁOMŻANIE 10km M2 do 29 lat (10 km) 00:39:33.57

7 Kochna Daniel niezrzeszony 10km M2 do 29 lat (10 km) 00:39:36.82

8 Grądzki Wojciech BBL Giżycko AZS AWF Warszawa 10km M2 do 29 lat (10 km) 00:39:37.31

9 KARNIŁOWICZ Dawid Łowcy Przygód Gołdap 10km M2 do 29 lat (10 km) 00:40:01.69

10 Pieczarka Dariusz AKM OLIMP OLSZTYN 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:40:36.49

……………………………………………………………………….

11 DŁUGOSZ MAREK KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 10km M5 50-59 lat (10km) 00:41:28.14

12 Krzysztof AKM OLIMP OLSZTYN 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:42:03.23

13 Jerzy AKM Olimp Olsztyn 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:42:26.71

16 Maliszewski Jerzy AKM Olimp Olsztyn 10km M5 50-59 lat (10km) 00:43:43.76

19 Skoneczny Dariusz AKM Olimp Olsztyn 10km M5 50-59 lat (10 km) 00:45:17.72

21 PŁACZEK Artur BBL Giżycko 10km M3 30-39 lat (10km) 00:46:27.70

22 Bogusz Piotr BBL Olsztyn 10km M2 do 29 lat (10 km) 00:46:53.64

23 Wróblewski Janusz UKS Przyjaźń Bartoszyce 10km M5 50-59 lat (10 km) 00:46:56.06

24 Zakrzewski Tomasz BBL Giżycko 10km M3 30-39 lat (10 km) 00:47:00.71

25 Bienkowski Wieslaw MKTZ Mikolajki 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:47:06.07

29 Wdowiak Robert Olsztyn 10km M2 do 29 lat (10 km) 00:48:08.43

37 Madany KRZYSZTOF Starturis Olsztyn 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:49:07.15

46 Interewicz Paweł Olecko 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:50:30.59

49 Gierszewski Czarek Olecko 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:51:04.63

55 Kownacki Tomasz OLECKO 10km M3 30-39 lat (10 km) 00:52:08.78

56 Paluch Marek BBL Giżycko 10km M3 30-39 lat (10km) 00:52:18.02

59 PAŁDYNA LESZEK BBL WYDMINY 10km M5 50-59 lat (10 km) 00:54:12.66

61 Sienkiewicz Sławomir Olecko biega 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:54:39.71

62 Kurowski ROBERT Platinium Giżycko 10km M4 40-49 lat (10 km) 00:55:00.07

64 Dziewiałtowski Gintowt Jakub RUN Ruciane Nida 10km M2 do 29 lat (10 km) 00:55:55.31

65 SAMBORSKI WALDEMAR BBL WYDMINY 10km M5 50-59 lat (10 km) 00:56:36.79

68 Chmielewski Tadeusz BBL Wydminy 10km M6 60+ (10 km) 00:57:17.29

69 Siwiński Jerzy BBL Olsztyn 10km M5 50-59 lat (10 km) 00:57:37.18

70 Baluta Wiesław Wilkasy 10km M5 50-59 lat (10 km) 00:58:26.74

71 Mikulski Józef ES SYSTEM Wilkasy 10km M5 50-59 lat (10 km) 01:00:23.56

72 Lemancewicz Jan ES SYSTEM Wilkasy 10km M6 60+ (10 km) 01:00:23.92

Kobiety

1 Pieczulis Krystyna AKM Olimp Olsztyn 10km K4 40+ (10 km) 00:44:49.91

2 Rusinowicz Ewa 10km K2 do 29 lat (10 km) 00:46:19.35

3 Wołyniec Emilia Łowcy Przygód Gołdap 10km K3 30-39 lat (10 km) 00:47:03.48

4 Sieczkowska Agata OSIR Gołdap 10km K2 do 29 lat (10 km) 00:47:29.38

5 Jaremko Nina UKS Jedynka Bartoszyce 10km K2 do 29 lat (10 km) 00:47:40.70

6 Sawicz Monika AKB Lidzbark Warmiński 10km K2 do 29 lat (10 km) 00:47:49.01

7 Dorbach Katarzyna BBL WYDMINY 10km K3 30-39 lat (10 km) 00:51:28.19

8 Jobska Iwona 10km K3 30-39 lat (10 km) 00:51:36.24

9 Wesenberg Kaszubowska Joanna niezrzeszony 10km K3 30-39 lat (10 km) 00:52:38.18

10 Racewicz Dorota Biegam Bo Lubię Białystok 10km K3 30-39 lat (10 km) 00:52:50.50

……………………………………………………………

13 Bogusz Justyna Klub Biegacza Mrągowo 10km K2 do 29 lat (10 km) 00:55:15.63

15 Klimczak Anna Klub Biegacza Mrągowo 10km K2 do 29 lat (10 km) 00:56:53.21

16 Muster Drażba Ewa Olecko 10km K4 40+ (10 km) 00:56:53.60

19 PRZEDWOJEWSKA ANNA AKM OLIMP OLSZTYN 10km K3 30-39 lat (10 km) 00:59:01.50

21 Koźlicka Beata You Rund Szczytno 10km K2 do 29 lat (10 km) 01:00:58.30

22 Przychodko Kamila You Tund Szczytno 10km K2 do 29 lat (10 km) 01:01:26.61

24 Mika Jankowska Dorota BBL Wydminy 10km K4 40+ (10 km) 01:03:09.07

25 Grześkowicz Dorota BBL Wydminy 10km K4 40+ (10 km) 01:03:09.14

{AdmirorGallery}woznice2{/AdmirorGallery}

IX Mikołajkowe Biegi Uliczne Mikołajki

Kategoria 2006 i młodsi chłopcy – 100 m              

1 Patryk Wielgus OSIR Gołdap 2006

2 Wiktor Dębek Mikołajki 2006

3 Olaf Brodowski Prawdowo 2006

4 Gabriel Wawrzynowicz Mikołajki 2006

5 Mateusz Ponichtera Mikołajki 2006

6 Kacper Gajkowski Zełwągi 2006

Kategoria 2006 i młodsi dziewczęta – 100 m                     

1 Maja Murach Mikołajki 2006

2 Amelia Leszczyńska Mikołajki 2006

3 Iga Basaj Suwałki 2006

4 Maja Wilan Mikołajki 2008

5 Zuzanna Buczyńska Płaskinai 2007

6 Sandra Makowiecka Mikołajki 2006

Kategoria 2003 – 2005 chłopcy 500 m                   

1 Kacper Taudul OSiR Gołdap 2003

2 Bartosz Szczepanek UKS ATOS Woźnice 2003

3 Kuba Piszczek OSiR Gołdap 2003

4 Dominik Bakun UKS ATOS Woźnice 2003

5 Kacper Bakun UKS ATOS Woźnice 2005

6 Aleksander Żyłka Mikołajki 2003

Kategoria 2003 – 2005 dziewczęta 500 m              

1 Aleksandra Długozima SP1 Pisz 2003

2 Dominika Wszołek SP1 Pisz 2003

3 Kinga Koczaj SP1 Pisz 2003

4 Urszula Kunach SP1 Pisz 2003

5 Julia Gajkowska Mikołajki 2003

6 Wiktoria Tadra SP1 Pisz 2003

Kategoria 2000 – 2002 chłopcy 800 m                   

1 Krzysztof Antosiewicz Gimnazjum 1 Pisz 2000

2 Jan Górski Gimnazjum 1 Pisz   2000

3 Jakub Janikowski Gimnazjum 1 Pisz 2000

4 Mateusz Skaradziński SP1 Pisz 2000

5 Bartosz Bester SP1 Pisz 2000

6 Hubert Banach Mikołajki 2000

Kategoria 2000 – 2002 dziewczęta 800 m              

1 Weronika Dziatkowska OSiR Gołdap 2001

2 Patrycja Duda Gimnazjum 1 Pisz 2000

3 Natalia Ostrowska Gimnazjum 1 Pisz 2000

4 Julia Leszczyńska Gimnazjum 1 Pisz 2001

5 Alicja Piankowska Gimnazjum 1 Pisz 2000

6 Martyna Chrostowska SP1 Pisz 2000

Kategoria 1997-1999 chłopcy 1500 m                    

1 Mateusz Wielgus OSiR Gołdap 1998

2 Mateusz Grabowski OKLA Ostrołęka 1997

3 Kamil Łyszkowski OKLA Ostrołęka 1998

4 Konrad Poreda OSiR Gołdap 1999

5 Dawid Ogonowski Gimnazjum Mikołajki 1998

6 Kacper Serowik Gimnazjum Mikołajki 1998

Kategoria 1997-1999 dziewczeta 1000 m               

1 Aleksandra Gruz OKLA Ostrołęka 1998

2 Zofia Tercjak UKS ATOS Woźnice 1999

3 Weronika Dworecka OKLA Ostrołęka 1998

4 Małgorzata Tercjak UKS ATOS Woźnice 1999

5 Karolina Goszczycka WMKS 1999

6 Ola Mejcz OSiR Gołdap 1997

{AdmirorGallery}woznice1{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

biegi dłgodystansowe Elbląg Goldap Kętrzyn mikołajki Mrągowo Olsztyn Szczytno Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x