Trwają zapisy na Bieg Piekarczyka w Elblągu – Wyjątkowa edycja

Fot. MOSiR Elbląg
Już od miesiąca można zgłaszać swój udział w największych zawodach biegowych w Elblągu. XII edycja Biegu Piekarczyka zaplanowana jest na 30 maja, a liczba uczestników zwiększa się z każdym dniem. W tym roku impreza będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ idealnie wpisuje się w obchody 500-lecia bohaterskiego czynu młodego Piekarczyka.

Mimo, że w czasach pandemii wszelkie sportowe imprezy zostały wstrzymane, organizatorzy i przede wszystkim sympatycy aktywności fizycznej liczą na to, że ta trudna sytuacja wkrótce zmieni się na lepsze i przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz wszelkich obostrzeń Bieg Piekarczyka będzie mógł zostać zrealizowany bezpiecznie. Każdy fan biegania z niecierpliwością czeka na możliwość zmierzenia się z innymi biegaczami, w szczególności na tak atrakcyjnej trasie, jak „piekarczykowa”, która prowadzi ulicami Elbląga. A że pogoda za oknem będzie coraz ładniejsza, to tylko potęguje chęć wyjścia i korzystania z atrakcji wiosny.

Uczestnicy tegorocznego Biegu Piekarczyka pobiegną na dwóch dystansach – 10 km (Bieg Główny) oraz 5 km (Bieg Towarzyszący). Dzięki temu ci, którzy nabierają dopiero biegowego doświadczenia, będą mogli sprawdzić się na krótszym odcinku, stopniowo podnosząc swoje umiejętności, tak aby za rok móc zmierzyć się już z dłuższą, 10-kilometrową trasą. Natomiast dla najmłodszych sportowców dzień wcześniej (29 maja) odbędzie się Mini Bieg Piekarczyka, który po raz pierwszy zagości na Torze Kalbar.

Pozostaje pytanie: jak zapisać się na zawody? Zapraszamy na stronę biegpiekarczyka.pl gdzie znajdują się wszelkie szczegółowe informacje, podział na kategorie wiekowe, regulamin, opis trasy i mapa, a także formularz zgłoszeniowy. Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x