Urodzinowa Sztafeta Biegowa 660 km – Finałowe odliczanie

Biegacze Amatorskiego Klubu Maratończyka Olimp Olsztyn zwarci i gotowi odliczają godziny do startu Urodzinowej Sztafety Biegowej. Od piątku do niedzieli (25/27 X) z okazji 660-tych urodzin Olsztyna przebiegniemy 660 kilometrów. Chęć udziału w zasadniczej grupie sztafety wyraziło 74 biegaczy. Pobiegniemy na 55 zmianach więc niektóre będą obsadzone podwójnie.

W ciągu każdej zmiany biegacze pokonają dystans 12-tu kilometrów. Zaczynamy w piątek o godzinie 9.00, meta planowana jest w niedzielę ok. 15.00 Trasą sztafety jest część ścieżki rekreacyjnej nad Jeziorem Długim (oświetlona pętla z wykorzystaniem mostka – 2,4 km). Baza biegu znajdowała się będzie przy kładce Żubra (ul. Leśna, 200 metrów od ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej).

W sztafecie udział wezmą m.in: Piotr Prusik – wielokrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych, zwycięzca maratonu w Wiedniu (1995); Marcin Konieczny – czołowy polski triathlonista, uczestnik mistrzostw świata Iron Man na Hawajach (2012); Stefan Kurdyła – jeden z najstarszych czynnych olsztyńskich maratończyków (kategoria 70+).

Do udziału w niecodzinnym świętowaniu urodzin miasta zachęcamy także wszystkich miłośników biegania, których w Olsztynie nie brakuje. Do sztafety można dołączyć w dowolnym momencie, na dowolnym dystansie, biegnąc dowolnym tempem.

Organizację imprezy wspierają: Urząd Miasta Olsztyn, sklepbiegowy.com, dystrybutor paliw płynnych – Falco, drukarnia HAKUS oraz Studio AB.

{AdmirorGallery}urodziny23{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Amatorski Klub Maratończyka Olimp Olsztyn Falco Hakus Olsztyn Studio AB Urząd Miasta Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x