VI Półmaraton Warszawski – Biegacze z Warmii i Mazur wysoko

To był jeden z ważniejszych testów formy przez zbliżającym się sezonem. Biegacze długodystansowi, a jest ich w Polsce tysiące, spotkali się w stolicy na VI Półmaratonie Warszawskim. Pogoda była niezła, stawka uczestników liczna, a także kilka znanych nazwisk, które przyciągnęły jeszcze więcej zawodników. W gronie kilku tysięcy sporą grupę stanowili reprezentanci Warmii i Mazur. Walczyli dzielnie i zajęli wysokie miejsca. Najwyższe – Jacek Misiewicz z Olsztyna.

Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Sammy Kigen Korir (Kenia), który dystans 21,0975 km pokonał w 1:01:18 min, ustanawiając nowy rekord trasy. Tuż za nim, na mecie zjawili się : Peter Kariuki Wanjiru (Kenia) z czasem 1:02:17 i Marcin Chabowski (1:02:27).

Wśród pań triumfowała Katarzyna Kowalska 1 godzina, 11 minut i 27 sekund. Drugie miejsce, z czasem 1:11.53 zajęła Rebaby Cherono Koech, a na najniższym stopniu podium stanęła Beatrice Jepkorir Rutto (1:12:32). Wysoko znalazła się olsztyńska triathlonistka Magdalena Mielnik.