VII Bieg Piekarczyka w Elblągu 14 czerwca – Szybka i urokliwa trasa

- Trasa biegu jest bardzo przyjemna, urokliwa i przyjazna dla zawodników, prowadzi ulicami Starego Miasta, dzięki czemu jest więcej kibiców, którzy towarzyszą nam niemal na każdym kroku - twierdzi Bartosz Mazerski, zwycięzca Biegu Piekarczyka sprzed dwóch lat. Największy w Elblągu bieg uliczny rozpocznie się już za niespełna miesiąc, a dokładnie 14 czerwca.

Dla każdego zawodnika jedną z ważniejszych kwestii jest właśnie trasa biegu. W tym wypadku liczą się nawierzchnia, położenie ale także trudność jej pokonania. Trasa Biegu Piekarczyka w ubiegłym roku została nieco zmodyfikowana, głównie na prośbę samych uczestników. Liczy 10 kilometrów i prowadzi ulicami miasta. Jest płaska, w 85 procentach składa się z asfaltu, a w 15 proc. zawodnicy biegają po kostce brukowej. Zmiana „szlaku”, którym pobiegną sportowcy została wprowadzona właśnie na prośbę samych uczestników.

– Mamy piękną Starówkę, po której dobrze się biega, dlatego z przyjemnością przychyliliśmy się do licznych próśb uczestników i rok temu wprowadziliśmy kilka zmian na trasie – wyjaśnia Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Dla zawodników to wspaniała okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli biegać i jednocześnie poznawać nasze piękne miasto.

Nowa trasa Biegu Piekarczyka nie tylko jest bardzo urokliwa, ale jak twierdzą uczestnicy, także szybka. Prowadzi wyremontowanymi ulicami z nowo położonym asfaltem, zostały wyeliminowane podbiegi, a do tego w niewielkim stopniu koliduje z ruchem miejskim. To z kolei pozwala uzyskiwać na niej dobre rezultaty. W 2013 roku zwycięzca biegu Bartosz Mazerski, pokonał dziesięciokilometrowy dystans w czasie 31 minut i 45 sekund. Rok później, już na zmodyfikowanej trasie, triumfator zawodów Mathew Bowen Kosgei potrzebował na jej pokonanie już tylko 30 minut i 38 sekund.

Informacja o parametrach trasy jest ważna nie tylko dla organizatorów, ale przede wszystkim dla uczestników, którzy udział w biegach wiążą z ustanawianiem własnych rekordów. Trasa Biegu Piekarczyka posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a to oznacza, że faktycznie ma długość 10 kilometrów, a uzyskany na niej wynik jest wiarygodny i uznawany jako rekord we wszelkich statystykach. Ponadto dzięki atestacji wzrasta ranga biegu, a to z kolei stwarza możliwość udziału w zawodach najlepszych biegaczy z kraju.

{AdmirorGallery}piekarczyk564{/AdmirorGallery}

– Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który został nam przyznany na trzy lata, to gwarancja, że trasa jest dokładnie wymierzona i uzyskany na niej rezultat będzie precyzyjny i wiarygodny – mówi Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Dzięki atestowi wyniki uzyskiwane podczas biegu mogą być uznawane jako oficjalne, łącznie z rekordem Polski czy Świata.

Cały czas trwają zapisy do VII Elbląskiego Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 14 czerwca. Do tej pory do udziału w biegu zgłosiło się 370 zawodników. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Organizatorami biegu są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Elbląg MOSiR Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x