W Wydminach Test Coopera to dobra zabawa – Moskal, kowboj, papuga i inni

W sobotę (6 października) października w Wydminach, w a akcji Biegam Bo Lubię, odbyła się Jesienna Edycja Ogólnopolskiego Testu Coopera. Test Coopera polega na pokonaniu jak największego dystansu w czasie 12 minut. Jednak w Wydminach liczy się nie tylko wynik sportowy. Wydminianie po raz kolejny postawili na dobrą zabawę i swoje 12 minut pobiegli w przebraniach. Każdy pomysł jest dobry, który urozmaici akcję, a przede wszystkim wywoła uśmiechy uczestników.

 

Moskal, kowboj, murzynek bambo, papuga, płetwonurek, taekwondzista, pszczółka maja, snowboardzista, wróżka, pipi, zorro, klown, kot – to tylko niektórzy bohaterowie Testu Coopera w Wydminach. Wydminy są jedyną wsią wśród 40 miast biorących udział w ogólnopolskiej akcji biegowej „BiegamBoLubię”. Również jako jedyni w Polsce Test Coopera traktują z lekkim przymrużeniem oka.  Ponad wynik sportowy przekładają dobrą zabawę i przyjemność z biegania. W edycji jesiennej Testu Coopera udział wzięło 25 osób. Gościem specjalnym imprezy była maratonka z Giżycka, Edyta Organek, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Wydminy Radosław Król. Edyta Organek opowiedziała przebranym biegaczom o swoim występie w Maratonie Warszawskim. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów Wójt Gminy Wydminy Radosław Król i Pani Edyta wśród wszystkich uczestników Testu rozlosowali atrakcyjne gadżety biegowe, ufundowane przez Sołectwo Wydminy i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Po zabawie nadchodzi czas na kolejne zmagania sportowe. Blisko dwudziestu biegaczy z Wydmin w niedzielę, 14go października wystartuje w Jesiennym Superoesie w Mikołajkach. Tam do pokonania będą mieli 4 lub 10 km.

W poniedziałek 15 go października, trener i inicjator akcji BiegamBoLubię w Wydminach Barłomiej Osior zmierzy się ze swoimi uczniami w biegu na 20 km. Wszystko w ramach nietypowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Bartłomiej Osior sam pokona dystans 20 km, dwudziesu uczniów klasy sportowej II C gimnazjum pobiegnie po 1000m. O tym, kto zwycięży przekonać się będzie można już 15 go października o godz 18:00 na Stadionie w Wydminach. Impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, Elizy Szwed.

{AdmirorGallery}papuga8{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x