Wakacje z MOSiR-em Elbląg: Bieganie z Team Karaś – Na Agrykoli spotkanie małych futbolistów z II-ligową Olimpią

Fot. MOSiR Elbląg
Wakacje to doskonały moment by zadbać o własne ciało, kondycję i lepsze samopoczucie. A pomóc w tym mogą zajęcia biegowe, które w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2020” proponuje grupa biegowa Team Karaś. Wspólne treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30 w elbląskiej Bażantarni.

Myślisz o dobrym i profesjonalnym treningu, z udziałem doświadczonych biegaczy? Chciałbyś wziąć udział w zawodach, ale nie chcesz trenować w pojedynkę lub brakuje ci motywacji? Właśnie z myślą o miłośnikach biegania Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z grupą Team Karaś w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2020” zapraszają na wspólne treningi. Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto lubi się ruszać i chciałbym zadbać o swoją kondycję i sylwetkę.

– Tak naprawdę nasze zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na to jaki posiadają poziom wytrenowania – informuje Wojciech Bartnicki z Team Karaś Elbląg. – Każdy, kto zawita na nasze treningi, znajdzie coś dla siebie. Na początek tradycyjnie prowadzimy wspólną rozgrzewkę, a następnie uczestników dzielimy na grupy w zależności o wytrenowania i wytrzymałości. Za każdym razem zajęcia dopasowywane są do możliwości uczestników.

Do wspólnych treningów można dołączyć w każdej chwili. Nieważne czy ominęły cię pierwsze czy drugie zajęcia. Na każdych ze spotkań dowiesz się jak odpowiednio przygotować się najpierw do treningu, a później do zawodów. Dołącz do grupy Team Karaś Elbląg, a podniesiesz swoje umiejętności i otrzymasz zastrzyk pozytywnej energii.

– Podczas wspólnych zająć duży nacisk kładziemy na odpowiednią atmosferę wśród uczestników – wyjaśnia Wojciech Bartnicki. – Zależy nam, by każdy kto do nas przyjdzie, czuł się dobrze i komfortowo. Zdajemy sobie sprawę jak trudno jest zrobić ten pierwszy krok i rozpocząć wspólne treningi. A my do każdego podchodzimy indywidualnie. Bardzo często uczymy biegania niemal od podstaw, dajemy wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania czy nawodnienia organizmu. U nas każdy znajdzie coś dla siebie.

To nie pierwsze wspólne zajęcia biegowe MOSiR-u i Team Karaś Elbląg. Poprzednie, przygotowujące do Biegu Piekarczyka czy Biegu Niepodległości cieszyły się sporym zainteresowaniem. Tym razem przyszedł czas na wakacyjne bieganie. Wspólne zajęcia odbywają się, przez całe wakacje, w każdy poniedziałek, środę i piątek, o godzinie 18:30 w Bażantarni. Zbiórka odbywa się na parkingu przy Muszli Koncertowej.

Fot. Team Karaś Elbląg

Trenowali na Agrykola

Najpierw solidna rozgrzewka, a potem seria ciekawych ćwiczeń. W skrócie tak wyglądał pierwszy w te wakacje trening ze znanymi elbląskimi piłkarzami. Na stadionie przy Agrykola 8 pojawiły się znane futbolowe postaci oraz liczna grupa dzieci i młodzieży. Można powiedzieć, że prawie każde dziecko chciałoby wystąpić lub potrenować na prawdziwym piłkarskim stadionie. To marzenie udało się zrealizować uczestnikom zajęć, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z drugoligową Olimpią Elbląg. Na spotkanie z futbolem w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2020” zaprosili: Kamil Wenger, Karol Styś i Stanisław Fijarczyk.

Deszczowa pogoda mogła wpłynąć na liczbę uczestników jednak ci, którzy pojawili się na stadionie miejskim, nie mogli narzekać na nudę. Przede wszystkim nieczęsto trenuje się z zawodowym graczem czy legendą miejscowego klubu. Zajęcia były ciekawe, urozmaicone, a dziewczynki i chłopcy z dużą uwagą wsłuchiwali się w podpowiedzi trenerów.

Młodzi piłkarze zostali podzieleni na grupy. W każdej odbywały się inne zajęcia. Rzeczą ważną podczas każdego treningu jest odpowiednia rozgrzewka. Były więc wszelkiego rodzaju ćwiczenia, które pomogły adeptom futbolu, dobrze przygotować się do zajęć praktycznych. Humor dopisywał młodzieży szczególnie przy nietypowej zabawie w berka.

W kolejnej części treningu młodzi zawodnicy próbowali swoich sił w prowadzeniu piłki, dryblingu czy strzałach na bramkę. Podczas wszystkich ćwiczeń można było dostrzec kapitalne podejście trenerów do każdego uczestnika imprezy. Na zakończenie rozegrano dwa mecze towarzyskie i wręczono każdemu słodką nagrodę. Kolejny wakacyjny trening odbędzie się we wtorek, 18 sierpnia, w godzinach 16:00-17:30, na stadionie przy ul. Agrykola.

Tekst i fot. MOSiR

Biegi długodystansowe Elbląg Piłka nożna sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x