WAMA-SPORT Historia – I Maraton Mazury Gałkowo 2012 – Maciej Wojciechowski przejdzie do historii

Fot. ilustracja
Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przejdzie do historii jako zwycięzca pierwszego Maratonu Mazury – imprezy, która odbyła się w sobotę (23 czerwca) w Gałkowie. Tu usytuowano główną bazę, trasa przebiegała mazurskimi drogami, mało znanymi, ale w tym przede wszystkim tkwiła atrakcja przedsięwzięcia.

Mimo dużej konkurencji, maraton znalazł wielu zwolenników, zwłaszcza z naszego regionu, którzy dzielnie walczyli a czasem i własnymi słabościami. Prawie wszyscy dobiegli i chwała im za to. W rozgrywanym w ramach tej imprezy biegu na 10 km zwyciężył Jakub Nowak z Łomży. Wśród pań najlepsze okazały się: Dominika Stelmach (maraton) i Wioletta Kryza (10 km)

Maraton

1 WOJCIECHOWSKI Maciej 1974 M-2 WYŻSZA SZKOŁA POLICJI W SZCZYTNO M (1) 1 02:33:06

2 POBŁOCKI Piotr 1965 M-3 UKS Ekonomik – Maratończyk Lębork 1 02:35:08

3 MARKOWSKI Michał 1983 M-1 MKS Pogoń Siedlce (POL) M (2) 1 01:17:48( 3) 02:41:06

4 SOSNOWSKI Wiesław 1972 M-3 Gniszewo (POL) 2 02:42:22

5 342 MICHALSKI Mariusz 1981 M-2 Fitness Park Radom/Festiwal Biego 2 02:54:27

6 JĘDRZEJKO Tomasz 1979 M-2 IM 2010 POLSKA/JANOWICE (POL) 3 02:55:30

7 OSIOR Bartłomiej 1983 M-1 BiegamBoLubię Wydminy (POL) M (3) 2 02:55:44

8 STELMACH Dominika 1982 K-2 ENTRE.PL TEAM/ PUMA (POL) G (1) 1 02:55:57 (1)

9 MAKOWSKI Marek 1960 M-4 Vęgoria Węgorzewo (POL) M (4) 1 02:56:21

10 BAREWSKI Bogdan 1954 M-4 Warszawiaky (POL) 9 2 03:01:03

………………………………………………………

12 STEFAŃSKI Andrzej 1962 M-4 Maratończyk – Elbląg (POL) M (5) 3 03:07:48

13 JĘDRZEJCZYK Marcin 1976 M-2 Olsztyn (POL) M (6) 4 03:09:44

15 ŁOŻYŃSKI Piotr 1963 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) 4 03:12:52

22 NAJDZION Robert 1976 M-2 AKM Olimp Olsztyn (POL) 6 03:17:56

35 ZAKRZEWSKI Wojciech 1971 M-3 Ostróda (POL) M (8) 9 03:29:40

41 MYER Steven 1984 M-1 Olsztyn (POL) 6 03:35:23

53 KOSATKO Janusz 1977 M-2 ULAMA TEAM Bemowo Piskie (PO M (9) 14 03:39:31

56 MICHALCZUK Sławomir 1961 M-4 AKM Olimp Olsztyn (POL) 14 03:40:14

57 BODEK Gabriel 1972 M-3 AKM Olimp Olsztyn / PAN Olsztyn ( M (11) 15 03:40:15

63 DUCHNOWSKI Łukasz 1984 M-1 Ełk (POL) G (2) 8 03:43:08

64 HERNIK Dariusz 1969 M-3 Węgorzewo (POL) 57 18 03:43:41

65 ŁUŃSKI Zbigniew 1952 M-5 Klub Biegacza Mrągowo (POL) M (12) 1 03:43:49

68 FIEDORCZYK Andrzej 1962 M-4 ZSO Wydminy (POL) M (13) 17 03:45:23

72 TUZIMEK Grzegorz 1970 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) 19 03:48:15

74 ŁYCZKO Sławomir 1965 M-3 Kętrzyn Garbate Mazury (POL) M (14) 20 03:49:15

76 DOBRZYŃSKI Henryk 1962 M-4 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (15) 18 03:50:47

89 KLAMRA Tomasz 1968 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) R (1) 26 03:55:10

90 GOŹDZIEJEWSKA Anna 1967 K-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (16) 8 3 03:55:16 (8)

92 HERMAN Marcin 1978 M-2 Szczytno (POL) M (17) 21 03:57:15

93 NIEDŻWIEDZKI Andrzej 1957 M-4 Klub Biegacza Mrągowo (POL) M (18) 23 03:57:52

103 SIUDEJ Marcin 1984 M-1 Mrągowo (POL) M (19) 14 04:02:43

106 JANNASZ Karol 1990 M-1 Klub Biegacza Mrągowo (POL) M (20) 15 04:02:52

107 KRAŚNICKI Mariusz 1973 M-2 Orzysz (POL) M (21) 24 04:03:10

113 MOUNIER Frederic 1972 M-3 Olsztyn (POL) M (22) 31 04:06:00

116 SIKORSKI Kamil 1984 M-1 żabi róg (POL) 16 04:08:28

117 SZUMIŁO Michał 1979 M-2 Ełk (POL) M (23) 30 04:09:27

119 FOTSCHKI Andrzej 1962 M-4 AKM Olimp Olsztyn (POL) 27 04:10:00

122 OLENDER Paweł 1977 M-2 Trucht Mrągowo (POL) 32 04:10:29

126 CHRABONSZCZ Jerzy 1957 M-4 Ostróda (POL) 29 04:15:23

127 HYPŚ Waldemar 1958 M-4 AKM Olimp Olsztyn (POL) 30 04:15:28

131 KWIATKOWSKI Ryszard 1963 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (26) 34 04:17:43

135 KŁOS Jan 1964 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) 36 04:21:52

140 STEĆ Paweł 1970 M-3 Orzysz (POL) 38 04:25:09

142 BRDYS Robert 1982 M-2 Ełk (POL) 36 04:25:28

145 KAPELA Łukasz 1988 M-1 Olsztyn (POL) 18 04:30:21

148 ŁYSOWSKI Jerzy 1969 M-3 Kętrzyn (POL) 42 04:32:51

149 BIEDUNKIEWICZ Piotr 1966 M-3 Braniewo (POL) M (29) 43 04:33:44

156 PIORKOWSKI Witold 1961 M-4 Elbląg (POL) 34 04:43:22

158 SIŁAKOWSKI Janusz 1961 M-4 AKM Olimp Olsztyn (POL) 35 04:47:45

162 471 BECZ Pawel 1964 M-3 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (30) 49 04:56:46

163 430 BRDYS Ewelina 1978 K-2 Ełk (POL) 10 05:12:00 (8)

164 413 RAKOWSKI Marek 1969 M-3 Giżycko (POL) 50 05:12:04

Dystans 10 km

1 NOWAK Jakub 1989 M-1 LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (POL 1 00:31:48

2 GRYCKO Tomasz 1992 M-1 UKS Bliza Władysławowo (POL) F (1) 2 00:32:59

3 PIETERCZYK Damian 1984 M-1 Kętrzyn (POL) M (1) 3 00:33:19

4 MAZERSKI Bartosz 1976 M-2 LKS Zantyr Sztum (POL) 1 0:34:27 00:34:27

5 MALICH Dariusz 1968 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (2) 1 00:34:46

6 GRYGO Paweł 1976 M-2 K.S .ŁOMŻANIE (POL) 2 00:35:06

7 CELINSKI Robert 1973 M-2 ITI Adventure Team AZS AW Warsz 3 00:35:24

8 MISIEWICZ Jacek 1968 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) 2 00:35:56

9 ŚWIERDZEWSKI Damian 1993 M-1 EKO BUD Korczaki (POL) 4 00:36:20

10 KAZEK Mateusz 1990 M-1 WSPol Szczytno (POL) M (3) 5 00:36:47

………………………………………………………………

11 JUREWICZ Dariusz 1974 M-2 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (4) 4 00:37:10

12 BORUCKI Dariusz 1965 M-3 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (5) 3 00:38:00

14 KRYZA Wioletta 1968 K-3 EFEKT WAR-MA (POL) M (7) 1 00:38:46 (1)

16 KAMIŃSKI Andrzej 1976 M-2 Olsztyn (POL) 5 00:38:55

17 SYMEREWICZ Marek 1967 M-3 Barczewo (POL) 5 00:39:01

18 UMBRAS Krzysztof 1971 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) F (2) 6 00:39:25

21 GOJŁO Marek 1974 M-2 Olsztyn (POL) M (8) 6 00:39:56

23 DŁUGOSZ Kamil 1986 M-1 Klub Biegacza Mrągowo (POL) M (9) 8 00:40:08

24 DOMŻALSKI Tomasz 1980 M-2 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (10) 7 00:40:15

26 Katarzyna 1973 K-2 MOS ZATOKA BRANIEWO (POL) 1 00:41:13

27 JEDNASZEWSKI Andrzej 1971 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) 7 00:41:15

28 RUSZCZYK Eugeniusz 1964 M-3 Mrągowo (POL) M (12) 8 00:41:22

30 NOSARZEWSKI Konrad 1991 M-1 Olsztyn (POL) 9 00:41:41

33 MENZIŃSKI Przemysław 1987 M-1 Olsztyn (POL) 10 00:41:59

35 KOTOWICZ Grzegorz 1975 M-2 Więcki (POL) M (14) 10 00:41:57

38 BARSZCZEWSKI Tadeusz 1974 M-2 Mrągowo (POL) M (16) 11 00:42:28

40 KLIMIK Zenon 1963 M-3 AKB SZCZYTNO (POL) M (17) 14 00:42:48

41 DUCKI Rafał 1991 M-1 GIŻYCKO (POL) M (18) 12 00:43:02

43 GÓRSKI Ryszard 1958 M-4 ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP (POL) 3 00:43:12

44 DORBACH Jacek 1973 M-2 BiegamBoLubię Wydminy (POL) M (19) 12 00:43:26

45 BRZOZOWSKI Piotr 1977 M-2 AkademiaBiegania.pl (POL) 13 00:43:47

46 SKRZYPCZAK Grzegorz 1979 M-2 AKM Olimp Olsztyn (POL) 14 00:44:34

47 ŁEMPICKI Hubert 1988 M-1 Kętrzyn (POL) 13 00:44:37

48 FIEDUCIK Jarosław 1969 M-3 Olsztynek (POL) 15 00:44:42

49 PAŁEJKO Mateusz 1987 M-1 Młode Wilki Olsztyn (POL) F (3) 14 00:44:30

51 MAZUR Paweł 1981 M-2 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (20) 15 00:45:00

52 NOSARZEWSKI Waldemar 1967 M-3 Olsztyn (POL) 17 00:45:06

54 KLAMRA Krzysztof 1993 M-1 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (21) 16 00:45:14

55 BRYNDA Marcin 1988 M-1 WSPol Szczytno (POL) M (22) 17 00:45:34

56 CZERWIŃSKA Regina 1959 K-4 Elbląg (POL) 1 00:45:37 (4)

59 DARGIEWICZ Mariusz 1972 M-3 BiegamBoLubię Wydminy (POL) M (24) 19 00:45:59

60 CZERWIŃSKI Adam 1957 M-4 Elbląg (POL) 4 00:46:08

61 TCHÓRZEWSKI Jerzy 1968 M-3 Pasłęk (POL) 20 00:46:14

62 BRONAKOWSKI Piotr 1979 M-2 AKM Olimp Olsztyn (POL) 16 00:46:01

64 ZARĘBSKI Marcin 1982 M-2 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (25) 18 00:46:08

65 DARGIEWICZ Dariusz 1965 M-3 BiegamBoLubię Wydminy (POL) 21 00:46:26

67 BUKOWSKI Piotr 1985 M-1 Lubawa (POL) M (26) 62 19 00:46:38

69 POŁOM Tomasz 1987 M-1 Młode Wilki Olsztyn (POL) 20 00:46:47

70 ZAPADKA Stanisław 1955 M-4 Klub Biegacza Mrągowo (POL) 5 00:46:54

71 BAŁDYGA Stanisław 1959 M-4 AKB SZCZYTNO (POL) M (27) 6 00:46:59

72 BAŁDYGA Kamila 1986 K-1 WYŻSZA SZKOŁA POLICJI W SZCZYT M (28) 3 00:46:59 (6)

73 KĘPA JUSTYNA 1984 K-1 Vęgoria Węgorzewo (POL) M (29) 4 00:47:14 (7)

76 BIRYŁO Roman 1971 M-3 Braniewo (POL) 22 00:47:31

77 GŁÓD Marcin 1994 M-1 WMKS Olsztyn (POL) 21 00:47:26

78 SZOK Adam 1973 M-2 Olsztyn (POL) 21 00:47:29

80 SIEMIĄTKOWSKI Tomasz 1994 M-1 AKM Olimp Olsztyn (POL) 22 00:47:36

81 KANTOR Orest 1968 M-3 DEZZORIENT Olsztyn (POL) 23 00:47:42

83 KOŁAKOWSKI Przemysław 1985 M-1 Ruciane Nida (POL) 23 00:47:49

87 LICA Paweł 1986 M-1 Dywity (POL) 24 00:48:20

89 OLEJNIK Krzysztof 1971 M-3 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (31) 25 00:48:39

90 BIESIEKIERSKI Krzysztof 1973 M-2 AKM Olimp Olsztyn (POL) 25 00:48:48

91 ŻABICKA Marta 1981 K-2 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (32) 3 00:48:51 (9)

92 MULICA Roman 1962 M-4 Mikołajki (POL) M (33) 8 00:49:02

93 BARANOWSKI Waldemar 1957 M-4 AKB SZCZYTNO (POL) M (34) 9 00:49:06

95 BOHACZEK Janusz 1952 M-5 Biskupiec (POL) 2 00:48:54

97 MILCZAREK Ryszard 1973 M-2 Olsztyn (POL) 27 00:49:13

99 WAWRZYN Tomasz 1977 M-2 BiegemBoLubię Olsztyn (POL) M (36) 28

100 SZCZEPANIAK Arkadiusz 1977 M-2 Klub Biegacza Mrągowo (POL) M (37) 29 00:49:29

101 SKOMOROWSKI Dominik 1974 M-2 GUTZY GOŁDAP (POL) M (38) 30 00:49:38

104 KIERUL Jacek 1962 M-4 AKM Olimp Olsztyn (POL) 11 00:49:44

105 PINIEWSKI Robert 1973 M-2 BIEGAM BO LUBIĘ OLSZTYN (POL) 31 00:49:36

107 MATUSIAK Krzysztof 1977 M-2 OSTRÓDZKA GRUPA BIEGOWA (PO 33 00:49:53

108 GRYGLAS Andrzej 1961 M-4 Naprzód Gaz Olsztyn (POL) M (40) 12 00:50:06

109 SZYMAŃCZYK Marcin 1978 M-2 Wygryny Dream Team (POL) 34 00:50:07

110 SENDROWSKI Dariusz 1975 M-2 Różnowo (POL) 35 00:49:57

111 GRABOWSKA Anna 1980 K-2 AKB SZCZYTNO (POL) 4 00:49:59 (10)

112 TRAMP Sławomir 1973 M-2 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (41) 36 00:49:58

113 GALANEK Jakub 1990 M-1 Olsztyn (POL) 25 00:50:18

114 STANKIEWICZ Zbigniew 1977 M-2 Olsztyn (POL) 37 00:50:11 

119 PIOTROWICZ Robert 1980 M-2 Biegem Bo Lubię Olsztyn (POL) 40 00:51:01

120 TROCHIMOWICZ Artur 1961 M-4 AKB GIMNAZJUM 1 SZCZYTNO (PO M (42) 14 00:51:05

123 KIJEWSKA Kamilla 1978 K-2 OSTRÓDZKA GRUPA BIEGOWA (PO 5 00:51:13 (11)

124 TRAMP Małgorzata 1978 K-2 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (43) 6 00:51:06   (12)

125 JEGLIŃSKI Wojciech 1972 M-3 Gim 2 Olecko (POL) M (44) 31 00:51:13

126 OMILIAN Agnieszka 1979 K-2 Olecko (POL) M (45) 7 00:51:20 (13)

129 MRÓZ Mateusz 1990 M-1 Olsztyn (POL) M (46) 26 00:51:45

130 WARSZEWSKI Karol 1973 M-2 BiegamBoLubię Wydminy (POL) M (47) 43 00:51:55

131 KAŁASA Wojciech 1978 M-2 Wygryny Dream Team (POL) 44 00:52:03

132 SZCZEPAŃSKI Marek 1954 M-4 UKS TECHNIK Ruciane-Nida przy Z 15 00:52:08

133 WOŁCZEK Barbara 1964 K-3 Giżycko (POL) 2 00:52:14 (15)

134 LEMANCEWICZ Jan 1951 M-5 ES SYSTEM Wilkasy (POL) M (48) 3 00:52:25

135 WEJKUĆ Grzegorz 1978 M-2 Mrągowo (POL) 120 45 0:52:38 00:52:16

136 CZAPLICKA Monika 1976 K-2 Klub Biegacza Mrągowo (POL) M (49) 16 8 0:52:38

137 WRZYSZCZ Leszek 1959 M-4 Olsztyn (POL) M (50) 16 00:52:36

139 SAWICKA Anna 1982 K-2 Giżycko (POL) 9 00:52:38 (17)

140 ŁACH Dawid 1988 M-1 AZS UWM OLSZTYN (POL) M (51) 27 00:52:51

141 KURDYŁA Stefan 1940 M-6 AKM Olimp Olsztyn (POL) M (52) 1 00:52:58

Tekst ukazał się 23 września 2012 r. na portalu WAMA-SPORT

Biegi długodystansowe Gałkowo historia sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x