Ważne zmiany w Biegu Piekarczyka – To warto wiedzieć

Fot. MOSiR Elbląg
Do największej imprezy biegowej w Elblągu został jedynie tydzień, ale czas na zapisy kończy się w poniedziałek (14 czerwca) o godz. 12. XII Bieg Piekarczyka odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca, a dzień wcześniej na Torze Kalbar będą rywalizowały dzieci i młodzież w ramach Mini Biegu Piekarczyka. Zapoznaj się z nowymi informacjami dotyczącymi tej imprezy.

Elbląski Bieg Piekarczyka odbędzie się w następny weekend (19-20 czerwca). Pierwszego dnia na Torze Kalbar będą zmagać się dzieci i młodzież do 13 roku życia, podzieleni zgodnie z kategoriami wiekowymi. Po zawodach odbędzie się tam festyn z licznymi atrakcjami. Natomiast bieg ulicami miasta na dystansach 10 km i 5 km zaplanowany jest na niedzielę, 20 czerwca.

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie wytycznymi w imprezach tego typu może uczestniczyć jednocześnie do 250 osób. W związku z tym zaplanowane zostały trzy osobne starty:

godz. 9.00 – bieg kobiet (we wszystkich kategoriach wiekowych) oraz mężczyzn powyżej 50 roku życia – kategorie: M 50 (50-59 lat), M 60 (60-69 lat) i M 70+ (70 lat i starsi)

godz. 11.00 – start biegu mężczyzn w pozostałych kategoriach wiekowych: M 16 (16-19 lat), M 20 (20-29 lat), M 30 (30-39 lat), M 40 (40-49 lat) plus zawodnicy z kategorii M 50 z najlepszymi czasami z dwóch ostatnich edycji Biegu Piekarczyka (decyduje organizator)

godz. 13.00 – start Biegu Towarzyszącego (5 km).

Bardzo ważne jest to, że nie ma możliwości zmiany przez uczestnika godziny startu, każdy zawodnik musi wystartować zgodnie z powyższym podziałem. Oprócz tego warto przypomnieć, że nadal trwają jeszcze zapisy na biegi. Koniec zapisów nastąpi w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca, o godz. 12. Dotyczy to również osób, które zapisały się na bieg, ale jeszcze nie dokonały płatności. W przypadku braku opłaty we wskazanym terminie osoby te zostaną usunięte z listy startowej. Aby wziąć udział w Biegu Piekarczyka na 5 lub 10 km lub zgłosić dziecko do Mini Biegu Piekarczyka należy wejść na oficjalną stronę wydarzenia – biegpiekarczyka.pl.

W zakładce zgłoszenia zamieszczona jest instrukcja dotycząca zapisów. Na stronie tej dostępne są również wszelkie informacje związane z tą imprezą – regulamin, tras i wiele innych szczegółów. Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy oraz American Home Biuro Nieruchomości, a sponsorem strategicznym Studio Łazienkowe Awangarda. Partnerami wydarzenia są: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.

Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

biegi długostystansowe Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x