Wielbarski Bieg Leśny 2021 – Przez dukty w swoim żywiole

Fot. Robert Kwiatkowski/Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej
W niedzielę (10 października) isbył się Wielbarski Bieg Leśny. Bazą było Pole Biwakowe „Głęboczek) koło Wielbarka. Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej, Nadleśnictwo Wielbark i miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna zaproponowali uczestnikom (około 150 osób) dwa dystanse: 10 km i 5 km. Prowadzono tylko klasyfikacje open i na najszybszych z branży.

Na dłuższym dystansie zwyciężył Sławomir Kaliski (Olsztyn) przed Maciejem Wojciechowskim (Szczytno) i Karolem Januszewskim (Olsztyn). W rywalizacji pań najszybsza okazała się Marlena Krysiak (Pasym) druga była Aneta Roman (Wielbark), a trzecia Marta Hajkowicz (Warszawa). Najszybszymi leśnikami okazali się: Łukasz Pulkowski (Chodkowo), za nim sklasyfikowano Eugeniusza Brodzika (Wielbark) i Pawła Zdziocha (Pasym)

Na 5 km triumfował Andrzej Szczerba (Szczytno), za nim finiszowali: Ryszard Kaczorowski (Olsztyn) i Marcin Raksimowicz (Pasym). Z pań najlepiej z dystansem poradziła sobie Zuzanna Brzdonkiewicz (Szczytno), a za nią uplasowały się: Aneta Roman (Wielbark) i Agnieszka Bałazy (Ostrołęka). Wśród pań klasyfikację leśników wygrała Agnieszka Masalska (Szczytno), a wśród panów Krzysztof Fierkowicz (Olsztyn)

Dystans 10 km

1 Kaliski Sławomir Olsztyn 4W-MBOT 1988 Open M 1 35:58 1

2 Wojciechowski Maciej Szczytno Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie 1974 Open M 2 38:38 2

3 Januszewski Karol Olsztyn 4 W-M BOT 1983 Open M 3 39:05 3

4 Łukaszewski Łukasz Jedwabno 1988 Open M 4 39:47 4

5 Poniatowski Marek Bełda Maratonka Grajewo 1973 Open M 5 41:00 5

6 Kotfica Krystian Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny 1987 Open M 6 41:47 6

8 Wierzbicki Dariusz Rozogi 1989 Open M 8 42:48 8

9 Matras Przemysław Warchały Matras Team Warchaly 1985 Open M 9 43:22 9

11 Remuszko Maciej Wielbark 1980 Open M 11 44:12 11

13 Gołota Krzysztof Szczytno Zielony Śledzik Team 1979 Open M 13 45:35 13

15 Magnuszewski Maciej Olsztyn 453 1983 Open M 15 46:43 15

16 Rogalski Grzegorz Szczytno Morsy Szczytno #Reset 1982 Open M 16 46:50 16

17 Krysiak Marlena Pasym 1985 Open K 1 47:33 1

18 Roman Aneta Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1988 Open K 2 48:48 2

23 Brodzik Eugeniusz Wielbark 1968 Open M 20 52:20 20

25 Kałuża Mateusz Kucbork 453 1989 Open M 22 52:38 22

26 Kosiński Michał Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1978 Open M 23 52:56 23

27 Michalak Marek Piduń 1983 Open M 24 53:47 24

28 Andrzejczak Marcin Szczytno 1974 Open M 25 0 53:45 25

29 Wesenberg-Kaszubowska Joanna Szczytno 1982 Open K 4 53:52 4

30 Antosiak Marta Szczytno 1980 Open K 5 54:22 5

31 Wierzbowska Mariola Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1969 Open K 6 54:35 6

32 Kostrzewa Krzysztof Wielbark Run&Fun Wielbark 1964 Open M 26 54:34 26

33 Kojro Bartosz Szczytno Biegam dla Iskierki „Julia Buczko fb” 1985 Open M 27 54:37 27

34 Kosińska Monika Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1980 Open K 7 55:01 7

35 Szymanowska-Warcholak Agnieszka Pasym 1975 Open K 8 55:04 8

37 Kordek Jarosław Szczytno MORSY SZCZYTNO#RESET 1976 Open M 29 57:01 29

38 Strzemieczny Michal Szczytno 1979 Open M 30 57:38 30

39 Folga-Więcek Agnieszka Szczytno Morsy Reset #Szczytno 1979 Open K 9 57:48 9

40 Kołodziej Sebastian Szczytno Tryn Tryn Team 1983 Open M 31 58:26 31

41 Łażewski Andrzej Sędańsk 1966 Open M 32 58:51 32

42 Orzoł Mirosław Orzoł Morsy Szczytno # Reset 1970 Open M 33 59:07 33

43 Płoski Paweł Wielbark 1991 Open M 34 01:00:05 34

44 Janikowska Aleksandra Nowe Kiejkuty JADĄ! 1995 Open K 10 01:00:16 10

45 Kalicka Anna Szczytno 1995 Open K 11 01:00:17 11

46 Filipowicz Anna Szczytno 4W-MBOT 1982 Open K 12 01:00:17 12

47 Kryszyłowicz Jacek Szczytno AKB Szczytno 1980 Open M 35 01:00:29 35

48 Gudzbeler Andrzej Wielbark 1980 Open M 36 01:00:31 36

49 Deptuła Wioletta Wielbark Run & Fun Wielbark 1975 Open K 13 01:07:36 13

50 Kwiatkowska Anna Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1971 Open K 14 01:07:36 14

Kobiety

1 Krysiak Marlena Pasym 1985 Open K 47:33

2 Roman Aneta Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1988 Open K 48:48

3 Hajkowicz Marta Warszawa 1988 Open K 49:25

4 Wesenberg-Kaszubowska Joanna Szczytno 1982 Open K 53:52

5 Antosiak Marta Szczytno 1980 Open K 54:22

6 Wierzbowska Mariola Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1969 Open K 54:35

7 Kosińska Monika Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1980 Open K 55:01

8 Szymanowska-Warcholak Agnieszka Pasym 1975 Open K 55:04

9 Folga-Więcek Agnieszka Szczytno Morsy Reset #Szczytno 1979 Open K 57:48

10 Janikowska Aleksandra Nowe Kiejkuty JADĄ! 1995 Open K 01:00:16

Najszybszy leśnik

1 Pulkowski Łukasz Chodkowo LKS Maków Mazowiecki 1981 Open M 45:14

2 Brodzik Eugeniusz Wielbark 1968 Open M 52:20

3 Zdzioch Paweł Przasnysz 1977 Open M 56:52

4 Gudzbeler Andrzej Wielbark 1980 Open M 01:00:25

Dystans 5 km

1 Błaut Damian Ostróda Run Goku Team 1995 Open M 1 18:47 1

2 Ambroziak Marcin Ryn DĄBROWSKI TEAM 1985 Open M 2 19:08 2

3 Wojciechowski Maciej Szczytno Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie 1974 Open M 20:25 3

4 Wrotny Mariusz Mława 1991 Open M 20:50 4

5 Sędziński Marcin 1992 Open M 5 21:25 5

6 Małkiewicz Karol Szczytno Matras Team Warchaly 1997 Open M 6 21:33 6

……………………………………………………………………

7 Pogorzelski Piotr Olsztyn 2000 Open M 7 21:36 7

8 Kaczorowski Robert Olsztyn Skazani na sukces 1997 Open M 8 21:49 8

9 Elminowski Edward Olsztyn 1965 Open M 9 22:28 9

10 Piórkowski Wojciech Wielbark biegam dla siebie 1976 Open M 22:27 10

11 Brzdonkiewicz Zuzanna Szczytno STOWARZYSZENIE SPORTOWE MAZURY 2004 Open K 1 23:20 1

13 Chorążewicz Michał Dzwierzuty 1984 Open M 12 23:43 12

14 Roman Aneta Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1988 Open K 2 23:46 2

15 Sęder Amadeusz Rozogi 2000 Open M 13 24.00 13

17 Fierkowicz Krzysztof Olsztyn 1989 Open M 15 24:52 15

18 Krupiński Tomasz Wielbark 1985 Open M 16 25:15 16

19 Chojnowski Przemysław Wielbark 1979 Open M 17 25:12 17

21 Król Waldemar Olsztyn 1969 Open M 19 25:25 19

22 Janowski Paweł Wielbark 1995 Open M 20 25:43 20

23 Bałazy Agnieszka Ostrołęka 1980 Open K 3 25:56 3

24 Kiepurski Marcin Szczytno 1975 Open M 21 26:00 21

26 Zapadka Stanisław Klon Leśnictwo Klon 1972 Open M 23 26:23 23

27 Kosiński Mariusz Kołodziejowy Grąd 452klp 1976 Open M 24 26:25 24

28 Stadlewski Tomasz Wielbark 1989 Open M 25 26:21 25

29 Tomaszczyk Ewa Szczytno 1977 Open K 4 27:06 4

31 Bogdański Marcin Olsztyn 1981 Open M 27 27:19 27

33 Kicka Justyna Szczytno 1984 Open K 6 27:21 6

34 Jabłonowski Daniel Wielbark 1992 Open M 28 27:12 28

36 Lipka Hanna Wielbark 1983 Open K 7 27:26 7

37 Połowianiuk Jan Barczewo Dzikie Życie Run Team 1964 Open M 30 27:28 30

38 Lewandowska Elżbieta Szczytno Morsy Szczytno#Reset/4W-MBOT 1982 Open K 8 27:29 8

39 Kowalczyk Justyna Pasym Morsy Reset #Szczytno 1978 Open K 9 27:33 9

41 Potyrała Marcin Szczytno 1985 Open M 32 28:49 32

42 Wiercińska Joanna Szczytno 1979 Open K 10 28:51 10

43 Szczerbo Andrzej Szczytno Morsy Szczytno #Reset 1973 Open M 33 28:53 33

44 Kaczorowski Ryszard Olsztyn Skazani na sukces 1964 Open M 34 29:00 34

45 Raksimowicz Marcin Pasym Morsy Szczytno # Reset 1977 Open M 35 29:03 35

46 Matłoch Justyna Wielbark Run & Fun Wielbark 1981 Open K 11 29:10 11

47 Pruchniewska Karina Szczytno 1984 Open K 12 29:39 12

48 Gołota Aleksandra Szczytno egg 1981 Open K 13 30:00 13

49 Kaczyńska Ewelina Zieleniec Mały Klub Biegacza Jurund Szczytno 1988 Open K 14 29:53 14

50 Soliwoda Iwona Szczytno Klub Biegacza Jurund Szczytno 1983 Open K 15 29:53 15

Kobiety

1 Brzdonkiewicz Zuzanna Szczytno STOWARZYSZENIE SPORTOWE MAZURY 2004 Open K 23:20

2 Roman Aneta Wielbark RUN&FUN WIELBARK 1988 Open K 23:46

3 Bałazy Agnieszka Ostrołęka 1980 Open K 25:56

4 Tomaszczyk Ewa Szczytno 1977 Open K 27:06

5 Pulkowska Anna Chodkowo 1982 Open K 27:21

6 Kicka Justyna Szczytno 1984 Open K 27:21

7 Lipka Hanna Wielbark 1983 Open K 27:26

8 Lewandowska Elżbieta Szczytno Morsy Szczytno#Reset/4W-MBOT 1982 Open K 27:29

9 Kowalczyk Justyna Pasym Morsy Reset #Szczytno 1978 Open K 27:33

10 Wiercińska Joanna Szczytno 1979 Open K 28:51

Najszybszy leśnik

Kobiety

1 Masalska Agnieszka Szczytno 1978 Open K 30:04

2 Kopeć Edyta Świętajno Nadleśnictwo Spychowo 1974 Open K 32:24

3 Remuszko Karolina Wielbark 1980 Open K 32:50

4 Gudzbeler Magdalena Wielbark 1980 Open K 33:56

Mężczyźni

1 Fierkowicz Krzysztof Olsztyn 1989 Open M 24:52

2 Krupiński Tomasz Wielbark 1985 Open M 25:15

3 Zapadka Stanisław Klon Leśnictwo Klon 1972 Open M 26:23

4 Potyrała Marcin Szczytno 1985 Open M 28:49

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe sport powszechny Wielbark

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x