Wioletta Kryza trzecia w Jerozolimie – Maraton ze stygmatem

Czołowa polska biegaczka Wioletta Kryza reprezentująca przez wiele lat AZS Olsztyn, a ostatnio Gronity kontynuuje karierę, wybierając starty w bardzo interesujących zakątkach świata. Do Jerozolimy wybierała się ze szczególna radością, bowiem aspekt czysto sportowy można było połączyć z wizytą w miejscu niezwykłym zarówno pod względem historii jak i krajobrazu. Nawet jej przez myśl nie przeszło, że przeżywać będzie tak dramatyczne chwile.W maratonie zajęła doskonałe trzecie miejsce, w przeddzień jednak była świadkiem potężnej eksplozji w Jerozolimie.

 

Tragedia miała miejsce nieopodal hali, gdzie odbywało się Expo Maratonu. Bomba wybuchła w pobliżu autobusu w rejonie dworca. Według izraelskich służb ratunkowych była ofiara śmiertelna (kobieta), a co najmniej 30 osób zostało rannych. Część z nich ciężko. Oczywiście powstało zamieszanie. Policja i służby porządkowe opanowały sytuację, ale na wszystkich wywarło to ogromne wrażenie.

Mimo wszystko maraton odbył się zgodnie z planem w znakomitej obsadzie. Trasa, choć piękna, wiodąca ulicami wśród cennych zabytków, była bardzo trudna. Jak pisze w e-mailu Pani Wioletta różnica wzniesień na odcinku 2 kilometrów przekraczała 140 metrów. Czasy nie były więc nadzwyczajne, ale liczyła się kolejność. Wioletta Kryza przegrała tylko z Etiopką i Kenijką , z kolei wyprzedziła trzy reprezentantki Etiopii.. Trzecie miejsce to z pewnością sukces, który na długo pozostanie w pamięci, szczególnie, że okoliczności występu w Jerozolimie były tak dramatyczne.

Wyniki:

Mężczyźni

1 Raymond Kipkoechh, 2:26:44

2 Mutai Kopkorir  2:26:55

3 Kiman Njorage   2:27:19

 Kobiety:

1. Oda Worknesh Etiopia 2.50.02

2. Rosaline David Kenia  2.50.05

3. Wioletta Kryza Polska (Gronity Olsztyn) 2.51.17

{vsig}jeruzalem{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x