Wydmińska zaDyszka wizytówka wyjątkowej miejscowości – Rozbiegane Mazury!

Najmniejsza miejscowość w ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię” doczekała  się w końcu swojego biegu.  29-go czerwca o godz. 10:30 ulicami Wydmin przebiegnie „Wydmińska zaDyszka” – bieg na dystansie 10 km. Początkujących biegaczy oraz zwolenników Nordic Walking organizatorzy zapraszają do udziału w „BiegamBoLubię Swoją Rodzinę” – rekreacyjnym biegu „Trójkowym” na dystansie 3333m. Będzie też wyścig handbike”ów, w którym swój udział  zapowiedział m.in. Bogdan Król, legenda i jeden z prekursorów wyścigów na wózkach w Polsce.

 

Wydminy to 2.5 tysięczna wieś położona w okolicy Giżycka, w samym sercu Mazur. Od zeszłego roku Wydminy jako pierwsza wieś w Polsce dołączyły do biegowej akcji „BiegamBoLubię”. Startując w licznych imprezach w kraju i za granicą członkowie klubu BiegamBoLubię Wydminy w krótkim czasie stali się symbolem biegania rekreacyjnego, biegania dla przyjemności i dobrej zabawy. 12-go maja entuzjazm wydmińskich biegaczy nagrodzili  organizatorzy Półmaratonu w Trokach na Litwie.  45-cio osobowa reprezentacja BbL Wydminy otrzymała  puchar dla najliczniejszego klubu!

„Bardzo zależy nam na tym, żeby „Wydmińska zaDyszka”  była imprezą, w której każdy uczestnik poczuje się ważny i doceniony. Bez względu na to, które miejsce zajmie w biegu i w jakim czasie pokona dystans 10km.  Nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii wręczać będą inni biegacze, a na zakończenie rozlosujemy gadżety biegowe wśród wszystkich uczestników.  Zachęcamy do skorzystania z uroków naszego małego miasteczka również po biegu. Malownicza linia brzegowa Jeziora Wydmińskiego z pewnością pomieści wszystkich spragnionych wypoczynku na Mazurach” – mówi Bartłomiej Osior, organizator biegu.

Wszelkie informacje o biegu dostępne są na stronie www.wydminy.pl, w zakładce  „Wydmińska zaDyszka”.

{AdmirorGallery}wydm5{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x