X Półmaraton Węgorza 2014 – Wojciech Kopeć znów ograł wszystkich

Prawie 400 uczestników liczył tegoroczny Półmaraton Węgorza. Impreza reaktywowana w roku 2013 po 5 latach przerwy cieszyła się ogromną popularnością. Trasa biegu położona pomiędzy najbardziej malowniczymi mazurskimi jeziorami, wiedzie ze Sztynortu do Węgorzewa. Jest piękna, a zarazem wymagająca. Najszybciej pokonał ją w tym roku Wojciech Kopeć z Olsztynka, którego kolekcja z ostatnich miesięcy jest imponująca.

Cieszy przede wszystkim frekwencja. Pod tym względem dominowali biegacze z Warmii i Mazur, którzy już dawno zapisali imprezę w swoim kalendarzu startów, ale nie zabrakło miłośników biegania z Podlasia i innych regionów kraju, a także zza wschodniej granicy. Wojciech Kopeć oparł się atakom i minął metę z 20-sekundowa przewagą.

Wraz z X Półmaratonem Węgorza zorganizowano XVIII Uliczne Biegi „Mazury Cud Natury”, kierowane do dzieci i młodzieży oraz festyn kulinarny – „Mazurskie Spotkania z Woda, Rybą i Tradycją”.

Wyniki Open

1 (1) WOJCIECH KOPEC OLSZTYNEK TEAM KOPEC 01:07:19

2 (2) SIMON KISANG KAPCHEROP SKKS DORCUS SPORT 01:07:39

3 (3) PAVEL MASHEI BELARUS – 01:10:39

4 (4) IHAR TSETSERUKOU BELARUS – 01:10:51

5 (5) PAWEŁ RACZYNSKI 23-235 KRASNIK SKB KRASNIK 01:12:12

6 (6) LAUNEN KWALIA ELDORET SKKS DORCUS SPORT 01:13:08

7 (7) ADAM SZYDLIK ŁOMZA KS ŁOMŻANIE 01:17:41

8 (8) TOMASZ KOWALSKI OLSZTYN PLACOWKA SG OLSZTYN 01:17:57

9 (1) KRZYSZTOF POKRZYWINSKI M50 POLICE POLICE /FUNDACJADYSTANS 01:18:40

10 (9) BARTEK OSIOR WYDMINY BIEGAM BO LUBIE WYDMINY0 1:18:50

11 (10) 93 ANDRZEJ GODLEWSKI BORAWSKIE KS ŁOM¯ANIE 01:18:51

12 (11) 398 KRZYSZTOF SULEWSKI JEZIORANY NIEZRZESZONY 01:18:53

13 (12) 20 ADRIAN BŁUDNICKI 11-200 BARTOSZYCE – 01:19:07

14 (13) 185 VOLHA KRAUTSOVA BELARUS – 01:19:29

15 (14) 288 RAFAŁ OLKOWSKI LIDZBARK WARM 9 WARMINSKI PUŁKROZPOZNAWCZY 01:19:51

16 (1) KAROL KRZYŻANOWSKI M40 SOŁKI MARATONKA GRAJEWO 01:20:04

17 (15) 148 PAWEŁ KASZKIEL SZYPLISZKI BIAŁE MISKI SUWAŁKI 01:20:02

18 16 459 TOMASZ ZAREMBA 18-300 ZAMBRÓW JW 1747 SUWAŁKI 01:20:07

19 17 496 JACEK ILECKI GDANSK 01:20:07

20 18 289 ADAM OLSZEWSKI OLSZEWNIK – 01:20:15

21 (2) GRZEGORZ OSTROWSKI M40 GIŻYCKO BBL GIŻYCKO / 11PA WEGORZEWO 01:20:33

22 (19) MARCIN SUL OLSZTYN – 01:20:37

23 (2) MAREK MAKOWSKI M50 WEGORZEWO VEGORIA WEGORZEWO 01:21:00

24 (3) ZBIGNIEW BARTKOWSKI M50 DZIAŁDOWO BRAK 01:22:20

25 (20) DANIEL KOCHNA MIKOŁAJKI 01:22:29

26 (1) HALINA KARNATSEVICH K40 BELARUS – 01:22:49

27 (3) DARIUSZ BORUCKI M40 ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 01:22:52

28 (21) BERNARD WYSZYNSKI WARSZAWA KB ACTIVESPORTS WARSZAWA 01:23:26

29 (22) DANIEL PUPEK KOLNO KS ŁOM¯ANIE 01:23:33

30 (4) GRZEGORZ GRZESZCZUK M40 WARSZAWA KB GALERIA WARSZAWA 01:23:51

31 (23) MARTA BARCEWICZ BISZTYNEK 12TRI.PL 01:23:54

32 (24) MARIUSZ PARDO ROSTKI 43 BRAK 01:23:46

33 (25) MARCIN POWIDEŁ LIDZBARK WARMINSKI JW 3411 01:24:16

34 (26) DAWID KARNIŁOWICZ GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 01:24:19

35 (27) KAROL OBERTOWSKI WEGORZEWO 11 MAZURSKI PUŁK ARTYLERII 01:25:00

36 (28) MARCIN ECHTA GI¯YCKO – 01:25:09

37 (5) WOJCIECH PISZCZATOWSKI M40 WARSZAWA ORANGE POLSKA 01:25:08

38 29 RAFAŁ PAJDOSZ BIAŁA PODLASKA KLUB BIEGACZ BIAŁA BIEGA 01:25:36

39 (4) ANTONI KAMINSKI M50 TRZEBIATÓW JW 3519 BIAŁYSTOK 01:26:02

40(30) JAKUB OŁOWSKI BISKUPIEC WWW.AGROBROS.COM 01:26:29

41 (5) MIROSŁAW FIGAT M50 11-200 BARTOSZYCE 01:26:53

42 (1) ANDRZEJ-JAN RADZYMIN M60 HAJNÓWKA 01:27:03

43 (31) PAWEŁ PAŁAT ELBLAG 11 MPA WEGORZEWO 01:27:04

44 (6) WALDEMAR KOPEC M40 ŁOWICZ – 01:27:30

45 (32) WOJCIECH OMIELAN EŁK ZABIEGANY ELK 01:27:41

46 (6) DARIUSZ SKONECZNY M50 OLSZTYN AKM OLIMP OLSZTYN 01:28:36

47 (33) HUBERT ŁEMPICKI KETRZYN 01:28:24

48 (34) MICHAŁ SZOSTAWICKI OLSZTYN – 01:28:36

49 (35) MARCIN BRYNDA OLECKO OLECKO BIEGA/MARATONKA GRAJEWO 01:28:50

50 (36) PIOTR DEJNAROWICZ GDYNIA BIEGAMYRAZEM.PL 01:28:53

Kobiety

1 (1) VOLHA KRAUTSOVA BELARUS – 01:19:29

2 (1) HALINA KARNATSEVICH K40 BELARUS – 01:22:49

3 (2) MARTA BARCEWICZ BISZTYNEK 12TRI.PL 01:23:54

4 (3) OLGA DUBOVSKAYA BIALORUS NEMAN 01:28:54

5 (4) BEATA POKRZYWINSKA WYDMINY FUNDACJA DYSTANS 01:33:16

6 (1) MARIA WOJDA K20 GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 01:35:16

7 (5) MARTA ŻABICKA JUCHNAJCIE 6 ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 01:37:17

8 (6) KATARZYNA PAJDOSZ BIAŁA PODLASKA KLUB BIEGACZA BIA 01:38:39

9 (2) BEATA GACKOWSKA K40 BYDGOSZCZ – 01:38:52

10 (7) MAŁGORZATA TRAMP GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 01:38:34

Pełne wyniki

X Półmaraton Węgorza – OPEN

XVIII Biegi Uliczne „Mazury Cud Natury”

Kategoria – chłopcy r. 2009 i młodsi:

1. Igor Mańkowski (Olsztyn)

2. Dominik Narewski (Tygrysek)

3. Szymon Tomkowicz (Kubuś Puchatek)

4. Jakub Gąsiorowski (Kubuś Puchatek)

5. Krystian Gaiński (Miś Uszatek)

6. Igor Hnat (Kubuś Puchatek)

Kategoria – dziewczęta rocznik 2009 i młodsze:

1. Ingrid Hintz ( Kubuś Puchatek)

2. Jagoda Wiśniewska (Krasnal-Olsztyn)

3. Hanna Sauter (Kubuś Puchatek)

4. Weronika Derewecka (Kubuś Puchatek)

5. Amelia Misztal (Perły)

6. Maja Kniaź (Tygrysek)

Kategoria – chłopcy r. 2008:

1. Oliwier Siwek (Kubuś Puchatek)

2. Ryszard Kempa (Kubuś Puchatek)

3. Wiktor Pietrasz (Przedszkole nr 2)

4. Konrad Magdziarz

5. Karol Sztuk (SP Perły)

6. Karol Jedynasty (Olsztyn)

Kategoria dziewczęta r. 2008:

1. Lena Naruszko (Przedszkole Elbląg)

2. Lena Predko (Katolische Kindergarten)

3. KLaudia Butrym (Kubuś Puchatek)

4. Oliwia Zmitrowicz (SP2 Węgorzewo „0″)

5. Maja Krupka (Kubuś Puchatek)

6. Aleksandra Wałach (Kubuś Puchatek)

Kategoria chłopcy r. 2007:

1. Łukasz Wróblewski (Kubuś Puchatek)

2. Szymon Olechniowicz (SP1)

3. Wiktor Mróz (Kubuś Puchatek)

4. Kacper Kopcych (SP Perły)

5. Arkadiusz Staniszewski (Kubuś Puchatek

6. Michał Bagiński (SP2)

Kategoria – dziewczęta r. 2007:

1. Dominika Plust (SP1 Węgorzewo)

2. Dominika Urbanowicz (SP Perły)

3. Magdalena Margiewicz (SP Perły)

4. Marta Gaińska (SP1 Węgorzewo)

5. Kamila Świerzbin (SP Banie Mazurskie)

6. Oliwia Drozd (Przedszkole Misia Uszatka)

Kategoria – chłopcy r. 2006:

1. Konrad Siwek (SP2)

2. Daniel Baran (SP2)

3. Łukasz Kukułka (SP2)

4. Cezary Jędrzejewski (SP2)

5. Patryk Wielgus (LA OSiR Gołdap)

6. Oliwier Mart (SP2)

Kategoria – dziewczęta r. 2006:

1. Maja Skupień (SP1 Węgorzewo)

2. Ola Faber (SP1 Węgorzewo)

3. Aniela Banach (SP! Węgorzewo)

4. Jagoda Piskorz (SP2 Węgorzewo)

5. Ania Haratym (SP Kurta Obitza)

6. Weronika Hartwig (SP2 Węgorzewo)

Kategoria chłopca r. 2005:

1. Kacper Witkowski (SP2 Węgorzewo)

2. Aleksy Dowejko (SP Sobiechy)

3. Emil Obara (LA OSiR Gołdap)

4 Iwo Januszkiewicz (LA OSiR Gołdap)

5. Piotr Mnich (SP2 Węgorzewo)

6. Patryk Sereda (SP2 Węgorzewo)

7. Kacper Narewski (SP2 Węgorzewo)

Kategoria – dziewczęta r. 2005:

1. Zofia Klimaszewska (SP2 Węgorzewo)

2. Emilia Wałach (SP1 Węgorzewo)

3. Sylwia Paluszkiewicz (SP Perły)

4 .Zuzanna Wojciechowska (SP2 Węgorzewo)

5. Karolina Tkacz ( SP Węgielsztyn)

6. Julia Słomka (SP Perły)

Kategoria – chłopcy r. 2004:

1. Mateusz Kukułka (SP2 Węgorzewo)

2. Michał Urbanowicz (SP2 Węgorzewo)

3. Patryk Galiniewski (SP2 Węgorzewo/ Vęgoria)

4. Cezary Baran (SP1 Węgorzewo)

5. Michał Popławski (SP1 Węgorzewo)

6. Norbert Hłoszek (SP Kruszewiec)

Kategoria – dziewczęta r. 2004:

1. Wiktoria Daniłowicz (SP Perły)

2. Ewa Supińska (SP2 Węgorzewo)

3. Michalina Parat (LA OSiR Gołdap)

4. Klaudia Adamczuk (SP Perły)

5. Majka Kondraciuk (LA OSiR Gołdap)

6. Katarzyna Doktór (SP2 Węgorzewo)

Kategoria – chłopcy r. 2003:

1. Kacper Taudul (LA OSiR Gołdap)

2. Paweł Mielniczek (SP1 Węgorzewo)

3. Fabian Zwierzykowski (SP2 Węgorzewo)

4. Jakub Apanowicz (SP1 Elbląg)

5. Kacper Brodowski (SP2 Węgorzewo)

6. Błażej Hruszka (SP1 Węgorzewo)

Kategoria – dziewczęta r. 2003:

1. Oliwia Kowalewska (SP2 Węgorzewo)

2. Kinga Junko (SP2 Węgorzewo)

3. Iwona Derek (SP Perły)

4. Kornelia Trościanko (SP1 Węgorzewo)

5. Urszula Pińczak (SP Banie Mazurskie)

6. Gabriela Królak (SP Perły)

Kategoria – chłopcy r. 2002:

1. Łukasz Kopcych (SP Banie Mazurskie)

2. Jakub Świerzbin (SP Banie Mazurskie)

3. Krystian Radzewicz (SP2 Węgorzewo)

4. Tymoteusz Jachimiak (SP2 Węgorzewo)

5. Artur Makowski (SP1 Węgorzewo)

6. Rafał Świtulski (SP1 Węgorzewo)

Kategoria – dziewczęta r. 2002

1. Jagoda Balewicz (UKS Koszałek Opałek)

2. Klaudia Czerwińska (SP Bohaterów Września)

3. Maja Sawicz (SP1 Węgorzewo)

4. Oliwia Dowejko (SP Sobiechy)

5. Zuzanna Jusis (SP2 Węgorzewo)

6. Julia Koprowska (SP7 Legionowo)

Kategoria – chłopcy r. 2001:

1. Kamil Ślifirski (SP1 Węgorzewo)

2. Maciej Pawlukiewicz („Gol” Giżycko)

3. Patryk SKrzypek (ZS Pozezdrze)

4. Krystian Denes (SP Perły)

5. Marcin Jaros (ZS Radzieje)

6. Szymon Jurek (SP Perły)

Kategoria – dziewczęta r. 2001:

1. Weronika Dziodkowska (LA OSiR Gołdap)

2. Katarzyna Łąk0 (SP1 Węgorzewo)

3. Julia Leszczyńska (LA OSiR Gołdap)

4. Kamila Pińczak (SP Banie Mazurskie)

5. Kamila Helolt (SP2 Węgorzewo)

6. Nina Woynarowska (SP1 Węgorzewo)

Kategoria – chłopcy r. 1998-2000:

1. Albert Wronowski (Gim. Banie Mazurskie)

2. Konrad Poreda (LA OSiR Gołdap)

3. Konrad Balcerzak (Gim. Węgorzewo)

4. Patryk Jankowski (Gim. Węgorzewo)

5. Szymon Jóźwiak (Gim. Węgorzewo)

6. Eryk Szwedowicz (Gim. Węgorzewo)

Kategoria – dziewczęta r. 1998-2000:

1. Katarzyna Kozakiewicz (UKS Koszałek Opałek)

2. Maria Hałabuda (Gim. Banie Mazurskie)

3. Aleksandra Kuć (Gim. Węgorzewo)

4. Klaudia Jadeszko (Gim. Węgorzewo)

5. Karolina Ciężar (Gim. Banie Mazurskie)

6. Aleksandra Wojtczuk (Gim. Węgorzewo)

Kategoria – chłopcy r. 1994-1997:

1. Adam Drabyk (ZSMS Olsztyn)

2. Paweł Kurkowski (LA OSiR Gołdap)

3. Piotr Tyski (LO Węgorzewo)

4. Bartek Basara (ZSZ Węgorzewo)

5. Paweł Hryszko (U.M. Białystok)

6. Maciej Dobrowolski (LO Węgorzewo)

Kategoria – dziewczęta r. 1994-1997

1. Maria Wojda (LA OSiR Gołdap)

2. Agata Steczkowska (LA OSIR Gołdap)

3. Magdalena Kowalik (LO Węgorzewo)

4. Weronika Skrypoczko

5. Justyna Kłaczkowska (ZSZ Węgorzewo)

6. Marta Wierzchowska (SGM w Warszawie)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Bisztynek Elbląg Ełk giżycko Goldap Jeziorany Kętrzyn Lidzbark Warmiński Mrągowo Węgorzewo Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x