XII Bieg Piekarczyka Elbląg 2021 – Adrian Przybyła wziął wszystko

Bieg Piekarczyka facebook
W niedzielę (20 czerwca) odbył się XII Bieg Piekarczyka, najważniejsza impreza rozbieganego Elbląga. Wreszcie w mieście znów zatętniło sportowe życie. Impreza ma charakter masowy, choć wśród uczestników nie brak wytrawnych zawodników, którzy trenują regularnie i osiągają dobre wyniki. Oni nadawali ton rywalizacji, a zwłaszcza jeden Adrian Przybyła z Iławy, który wygrał dwa biegi na 10 km i 5 km. Ma już na koncie wiele cennych zwycięstw, w XII Biegu Piekarczyka w pełni potwierdził wysoka klasę.

Na dłuższym dystansie prawie minutę za ilawianinem przybiegł Andrzej Rogiewicz z Elbląga, trzeci był Grzegorz Kujawski (Skórcz). Wśród pań triumfowała Beata Niemyjska (Starocin) przed Magdalena Trzeciak (Olsztyn) i Leti Stojanowska (Elbląg). Zwycięzcy kategorii: U16/29: Emil Mańka i Sandra Mańka (oboje Dzierzgoń), U20/29: Paweł Moskal (Kurzętnik) i Agnieszka Przybyła (Iława). U30/39: Arkadiusz Połeć (Gdynia) i Justyna Wrażeń (Olsztyn), U40/49: Marek Jakubowski (Pszczółki) i Agnieszka Stolarów (Malbork), U 50/59: Piotr Pobłocki i Bożena Pobłocka (oboje Lębork). U 60/69: Ryszard Majewski (Dzierzgoń) i Małgorzata Dordzik (Elbląg), M70+ Adam Piątek (Elbląg)

W biegu na 5 km nie było podziału na kategorie wiekowe. Zwycieżył wspomniany Adrian Przybyła, drugi był Damian Błaut (Tyrowo), a trzeci Klaudiusz Klos (Skórcz). W rywalizacji pan najlepsza okazała się Martyna Waśniewska (Elbląg), za nią finiszowała Natalia Ruchlewicz (Sztum), a następnie Magdalena Matulewicz (Młynary).

Impreza stała się jak zwykle ważnym wydarzeniem sportowych, w którym uczestniczyły wszystkie pokolenia miłośników rekreacji. Organizatorzy zadbali by każdy znalazł coś dla siebie stąd również zaplanowano konkurencje dla dzieci i młodzieży.

Organizatorami Biegu Piekarczyka były : Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zaangażowało się wielu sponsorów m.in. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Dystans 10 km

1 PRZYBYŁA ADRIAN M 1 m 30-39 IŁAWA RUN GOKU TEAM 10 km 00:32:58.05

2 ROGIEWICZ ANDRZEJ M 2 m 20-29 ELBLĄG 10 km 00:33:54.69

3 KUJAWSKI GRZEGORZ M 3 m 40-49 PUCK LKS ZIEMI KOCIEWSKIEJ SKÓRCZ 10 km 00:34:03.81

……………………………

6 MOSKAL PAWEŁ M 6 m 20-29 1 KURZĘTNIK RUN GOKU TEAM 10 km 00:35:33.10

9 TADEJEWSKI PAWEŁ M 9 m 40-49 2 OSTRÓDA OSTRÓDA RUNNERS 10 km 00:36:53.53

11 KRUPIŃSKI BOGUMIŁ M 11 m 40-49 3 OLSZTYN 43 BATALION LEKKIEJ PIECHOTY W

BRANIEWIE 10 km 00:37:41.49

12 PRUSINOWSKI MICHAŁ M 12 m 20-29 2 BRANIEWO 10 km 00:37:52.32

15 OLKOWSKI RAFAŁ M 15 m 40-49 6 LIDZBARK WARMIŃSKI 9 WARMIŃSKI PUŁK ROZPOZNAWCZY 10 km 00:38:21.66

17 DĄBROWSKI MACIEJ M 17 m 20-29 3 GIEDAJTY JONKOWO SPORT 10 km 00:38:24.32

18 SAWICKI SZYMON M 18 m 30-39 5 OLSZTYN JONKOWO SPORT 10 km 00:38:28.59

19 KOZAK KAROL M 19 m 20-29 4 ELBLĄG TRIWISE 10 km 00:38:34.84

20 SEROCKI ADAM M 20 m 40-49 7 ELBLAG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 10 km 00:39:03.36

23 GUZOWSKI JACEK M 22 m 40-49 8 ELBLĄG 10 km 00:39:10.59

25 SCHMIDT ROBERT M 24 m 50-59 2 OSTRÓDA OSTRÓDA RUNNERS 10 km 00:39:17.34

27 TRZECIAK MAGDALENA K 2 k 20-29 OLSZTYN JONKOWO SPORT 10 km 00:39:30.18

28 BOGDAŃŚKI PIOTR M 26 m 30-39 8 ELBLĄG 10 km 00:39:45.95

29 KURP MARCIN M 27 m 30-39 9 DOBRE MIASTO JONKOWO SPORT 10 km 00:39:46.35

30 KOWIESZKO TOMASZ M 28 m 30-39 10 ORNETA WORMDITT 10 km 00:39:51.73

31 KOZAK NIKODEM M 29 m 16-29 2 ELBLĄG 10 km 00:40:09.28

33 PROCHNA KRZYSZTOF M 31 m 40-49 9 FROMBORK DRUŻYNA PIERŚCIENIA 10 km 00:40:19.77

34 BIAŁEK PIOTR M 32 m 40-49 10 OLSZTYN 10 km 00:41:08.60

35 STOJANOWSKA LETI K 3 k 16-19 ELBLĄG 3 LO IM. JANA PAWŁA II 10 km 00:41:21.66

37 BELKA PRZEMYSŁAW M 34 m 30-39 13 IŁAWA IŁAWA BIEGA 10 km 00:41:39.13

39 KOWALSKI JACEK M 36 m 50-59 3 ELBLĄG JAC KO 10 km 00:41:59.49

40 KRZESZEWSKI GRZEGORZ M 37 m 40-49 11 ELBLĄG 10 km 00:42:02.36

42 ZYZEK MARIUSZ M 38 m 50-59 4 ELBLĄG 10 km 00:42:25.32

43 BRYL MIROSŁAW M 39 m 40-49 12 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA

ENDORFINY 10 km 00:42:35.30

46 KUJAWA JAKUB M 42 m 20-29 6 ELBLĄG 10 km 00:43:02.34

47 STEFAŃSKI ANDRZEJ M 43 m 50-59 5 ELBLĄG MARATOŃCZYK. ELBLĄG 10 km 00:43:02.48

49 FEDAN DOMINIK M 45 m 20-29 7 MORĄG 10 km 00:43:04.86

51 GOSZKA JAKUB M 47 m 20-29 8 SZĄBRUK GOS-DENT 10 km 00:43:11.36

52 JAROCKI JACEK M 48 m 30-39 17 BRANIEWO 10 km 00:43:17.89

53 ŚWIĘCKI DARIUSZ M 49 m 40-49 14 IŁAWA SPORT A-Z TEAM IŁAWA 10 km 00:43:20.95

54 KUKUĆ-KWAPISZEWSKA ANNA K 5 k 40-49 2 ELBLĄG SZYBKA LOTKA 10 km 00:43:30.51

57 KUTRA SEBASTIAN M 52 m 40-49 16 ELBLĄG SP 11 W ELBLĄGU 10 km 00:44:11.85

58 JABŁONKA GRZEGORZ M 53 m 40-49 17 ELBLĄG WIKINGOWIE.ELBLAG.PL 10 km 00:44:18.17

60 292 OLSZEWSKI ROMAN M 55 m 40-49 19 ELBLĄG ELBAŻANT 10 km 00:44:19.73

61 BUKWAŚ TOMASZ M 56 m 30-39 18 ELBLĄG TEAM KARAŚ ELBLĄG 10 km 00:44:21.72

62 PRZYBYŁA AGNIESZKA K 6 k 20-29 1 IŁAWA RUN GOKU TEAM 10 km 00:44:28.88

63 SŁAWUSZEWSKI LESZEK M 57 m 40-49 20 OLSZTYN TEAM KOPEĆ 10 km 00:44:29.62

64 97 GRUCHALSKI RAFAŁ M 58 m 40-49 21 ELBLĄG PORTEL.PL 10 km 00:44:32.42

65 222 LIPSKI MICHAŁ M 59 m 30-39 19 OLSZTYN 10 km 00:44:33.25

66 225 LOREK KINGA K 7 k 20-29 2 ELBLĄG BEKO TEAM 10 km 00:44:38.44

67 76 GASIOR PAWEL M 60 m 30-39 20 SUSZ ROZBIEGANY SUSZ 10 km 00:44:39.10

68 WRAŻEŃ JUSTYNA K 8 k 30-39 1 OLSZTYN JONKOWO SPORT 10 km 00:44:40.95

71 CZARNECKA JOANNA K 9 k 40-49 3 ELBLĄG #SŁAWOMIR KAMIŃSKI FIZJOTERAPEUTA RUNNING TEAM 10 km 00:44:48.23

72 ŁOWCZAK WIESŁAW M 63 m 40-49 23 ELBLĄG TEAM KARAŚ ELBLĄG 10 km 00:44:57.93

73 PAKIEŁA ALICJA K 10 k 20-29 3 ELBLĄG 10 km 00:44:59.93

74 WODNIAK SEBASTIAN M 64 m 40-49 24 OLSZTYN PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10 km 00:45:05.11

75 STANISZEWSKI PAWEŁ M 65 m 30-39 21 ELBLĄG U 10 km 00:45:09.86

76 426 PODLECKI ANDRZEJ M 66 m 40-49 25 BRANIEWO 10 km 00:45:16.62

77 KOBYRA JANUSZ M 67 m 50-59 7 ELBLĄG 10 km 00:45:23.83

79 ZAŁUCKI ZBIGNIEW M 69 m 60-69 2 BIELNIK PIERWSZY TRIWISE 10 km 00:45:29.24

81 SZPENDOWSKI MAREK M 71 m 40-49 28 OLSZTYN PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10 km 00:45:39.28

82 DZIEDZIEWICZ SEBASTIAN M 72 m 20-29 9 ELBLĄG 10 km 00:45:54.83

83 ALCHIMOWICZ CEZARY M 73 m 50-59 8 NAPRATY OSIR LIDZBARK WARMIŃSKI 10 km 00:46:05.46

84 WILBIK TOMASZ M 74 m 30-39 22 BRANIEWO 10 km 00:46:05.84

85 LOMPERT ANDRZEJ M 75 m 40-49 29 ELBLAG 10 km 00:46:06.78

87 BALA MARIUSZ M 77 m 40-49 31 ELBLĄG 10 km 00:46:10.26

90 MATKIEWICZ PIOTR M 80 m 30-39 24 ELBLĄG LABOSPORT TEAM 10 km 00:46:23.89

91 JUROŁAJĆ TOMASZ M 81 m 50-59 9 LIPOWINA 43 BATALION LEKKIEJ PIECHOTY W

BRANIEWIE 10 km 00:46:25.87

92 BAŁDYGA PIOTR M 82 m 40-49 32 OSTRÓDA OSTRÓDA RUNNERS 10 km 00:46:28.13

93 KOSOWSKI JANUSZ M 83 m 60-69 3 OLSZTYN AKM OLSZTYN 10 km 00:46:29.83

94 OŚKO MIROSŁAW M 84 m 30-39 25 OLSZTYN PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10 km 00:46:34.82

95 BĄK BARTŁOMIEJ M 85 m 40-49 33 ELBLĄG MND NE 10 km 00:46:35.49

96 WŁOSZCZYŃSKI MACIEJ M 86 m 30-39 26 ELBLĄG 10 km 00:46:46.83

97 MILCZAREK RYSZARD M 87 m 40-49 34 OLSZTYN PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10 km 00:46:48.91

98 ĆWIKLIŃSKI TOMASZ M 88 m 40-49 35 ELBLĄG PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DWD PW 10 km 100:46:55.66

100 GRUBECKI MARCIN M 89 m 40-49 36 RACZKI ELBLĄSKIE DEPRESJA RACZKI ELBLĄSKIE 10 km 00:47:16.74

Dystans 5 km

1 PRZYBYŁA ADRIAN M 1 IŁAWA RUN GOKU TEAM 5 km 00:17:04.69

2 BŁAUT DAMIAN M 2 TYROWO OSTRÓDA RUNNERS 5 km 00:17:20.80

3 KŁOS KLAUDIUSZ M 3 SKÓRCZ LLKS ZIEMI KOCIEWSKIEJ SKÓRCZ 5 km 00:17:40.69

4 GOMULSKI MARCIN M 4 MORĄG TEAM KOPEĆ 5 km 00:17:56.99

5 DZIWOSZ PAWEŁ M 5 MALBORK BEZTLENOWI MALBORK 5 km 00:18:27.62

6 GĄSIOR PIOTR M 6 SUSZ ROZBIEGANY SUSZ 5 km 00:19:15.35

9 WAŚNIEWSKA MARTYNA K 1 ELBLĄG 5 km 00:20:58.27

10 RUCHLEWICZ NATALIA K 2 SZTUM 5 km 00:21:19.51

11 MATULEWICZ MAGDALENA K 3 MŁYNARY 00:21:47.86

12 NOWAK JERZY M 9 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 5 km 00:21:54.93

14 GAPSKI DARIUSZ M 11 ZAWIERZ OPEN BALANCE HTT 5 km 00:22:24.46

15 ŁUNIEWSKI MICHAŁ M 12 ELBLĄG 5 km 00:22:47.08

16 CICHOWSKA JOANNA K 4 OSTRÓDA 5 km 00:23:01.71

18 BĄK KACPER M 13 ELBLĄG II LO 5 km 00:23:40.70

19 GOMULSKA PAULINA K 6 MORĄG 5 km 00:24:20.05

22 ŁASZKOWSKI TADEUSZ M 16 PELNIK K.S WACHLARZ 5 km 00:24:31.65

23 WALCZAK OLAF M 17 GRONOWO GÓRNE MKS TRUSO ELBLĄG 5 km 00:25:09.02

24 ŁASZKOWSKI PIOTR M 18 PELNIK K.S WACHLARZ 5 km 00:25:11.61

25 RYCHTER DAMIAN M 19 GRONOWO ELBLĄSKIE ZSEIO W ELBLĄGU 5 km 00:25:34.80

26 MARKO ŁUKASZ M 20 ELBLĄG 5 km 00:25:49.64

27 GRANICZNY MATEUSZ M 21 ELBLĄG 5 km 00:26:18.39

28 NARODOWSKI KRZYSZTOF M 22 ELBLĄG 5 km 00:26:20.99

29 SMOLAREK ROBERT M 23 ELBLĄG 5 km 00:26:41.52

30 MAJEWSKI DOMINIK M 24 ELBLĄG 5 km 00:26:44.16

32 ŚLĘZAK ADAM M 26 ELBLĄG OSP POGRODZIE 5 km 00:26:48.13

33 TOŁWIŃSKI BOGUSŁAW M 27 ELBLĄG OPEN BALANCE HTT 5 km 00:26:48.90

34 KULESZA MACIEJ M 28 ELBLAG OPEN BALANCE HTT 5 km 00:26:48.91

36 GRYGO RADOSŁAW M 30 ELBLAG 5 km 00:27:21.94

37 MINDA EWELINA K 7 ELBLAG DRUŻYNA PORT EL 5 km 00:27:24.27

38 MARCYJAŃSKI GRZEGORZ M 31 ELBLĄG 5 km 00:27:32.83

39 MISIEWICZ BARBARA K 8 ELBLĄG 5 km 00:27:40.80

40 KLIMCZAK KAMILA K 9 ELBLĄG WONDER WOMAN 5 km 00:27:41.09

41 ZAWISZA EMILIA K 10 ELBLĄG 5 km 00:27:47.53

42 KOZŁOWSKA MONIKA K 11 ELBLĄG 5 km 00:27:53.13

43 SPARZAK TOMASZ M 32 ELBLĄG PORTEL.PL 5 km 00:27:54.25

44 JELENIEWSKI DAMIAN M 33 ELBLĄG 5 km 00:29:02.07

45 OSTROWSKI GRZEGORZ M 34 ELBLĄG 5 km 00:29:03.49

46 OSTROWSKA KAROLINA K 12 ELBLĄGA 5 km 00:29:04.07

47 PAWŁOSKA KAROLINA K 13 ELBLĄG PORTEL.PL 5 km 00:29:13.29

49 FRANKOWSKI ŁUKASZ M 36 ELBLĄG 5 km 00:29:26.63

50 STELLMACH BARTOSZ M 37 ELBLAG 5 km 00:29:27.93

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biegi długodystansowe Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x